Môžem vymeniť zubárku v priebehu liečby ?

misel714
14. jan 2020

Dobrý deň.

Mám otázku a menší problém. Pred polrokom som si dala robiť strojček na zuby. Rozhodla som sa pre klasický a kovový. Avšak predom vyrátaná suma mi vyšla 3200 eur. Hovorím si, že som vedela do čoho idem. Naschvál som si vybrala značkovú zubárku v BA. (Interklinik, pani Dianišková). Peniaze oželiem za tú starostlivosť a špičkovosť. Bihužiaľ som sklamaná. Avšak nie z práce, ale z prístupu.
Vždy tam čakám najmenej 45 minút, (raz to bolo aj 1h a 15min) aj keď mám termín! Za tu sumu, čo tam platím je to neskutočná neúcta. Keď sa mi odlepil zámok a mala som mesiac do ďalšej návštevy, do telefonátu mi povedala, že nech to neriešim, že to nevadí, o mesiac mi to zalepí...
Chápem, že to časovo asi nestíha, keďže robí len utorky za celý týždeň, ale nech neberú toľko pacientov, keď si ľudia len za vymenenie jedného drótu platia 88 eur. Či keď za nalepenie jedného oblúku účtujú 550eur.
Nechala som tam už skoro 2 tisíc eur a nebaví ma takýto prístup. Za tú cenu som si predstavovala iný prístup. Je možné vymeniť zubárku, resp „strojčekárku“ už keď ste v priebehu liečby?
Neviete niekto o niekom, kto to urobil a či vlastne nejaký zubár bol niekedy ochotný si vziať cudzieho pacienta už v priebehu ?

Keďže mám 21 rokov a nie až tak flexibilný čas, keďže veľa pracujem, všetko si platím sama a peniaze si vážim, nechcem ich už investovať do niečoho, čo mi nedáva to, čo očakávam.

VĎAKA.

dzennyfer
14. jan 2020

ahojte prosim poraditemi

anitka_4
14. jan 2020

Michel,ja som sa sťahovala v rámci Slovenska a mohla som kľudne meniť. Skús si niekoho nového vyhliadnut a zavolať tam a spýtať sa,či ťa vezme. Ty si lekára môžeš sama vyberať ako chces. Pokiaľ nemáš so starou nejakú špeciálnu zmluvu alebo co

dzennyfer
14. jan 2020

ahoj ne rozumim

fiona203
14. jan 2020

Fuuha, taka suma? Mňa výmena drôtu stojí 16 eur, celkovo do 500 eur horný strojcek a to si tiež platím sama. (ale stredné Slovensko)

anitka_4
14. jan 2020

@dzennyfer ahoj,písala si do cudzej diskusie. Baba sa pýtala na radu ohľadom zubarky. Asi si chcela napísať niekde inde 😊

dzennyfer
14. jan 2020

ok a ti bisimi ne mohla poradit ak mas skusenosti

anitka_4
14. jan 2020

@dzennyfer ale nedala si otázku,že s čím potrebuješ poradiť 😊

zuzanka.zuzu
14. jan 2020

@misel714 a ozvala si sa vôbec? povedala si lekárke, že si nespokojná s prístupom? s čakaním? a akú ti navrhuje kompenzácia lebo že zvažuješ odísť? SLUŠNE samozrejme... keď sa neozveš, nič nevie a myslí si, že si spokojná. ja by som asi najbližšie keby som čakala povedala, že sa mi to nepáči, že keď sa to stane raz-2x tak chápeš zdržanie, ale toto sa opakuje pravidelne a proste má zlý time manažment.

čo sa týka odlepeného zámku nie som zubárka, ale ak to nie je ten "ťažný" ktorý ťahá zuby dozadu, tak kvôli jednému sa (asi) nič nestane 🙂 naozaj počkaj do budúcna alebo proste povedz, že trváš na prilepení - v tom prípade ale možno súkromný zubár povie, že skorší termín má jedine po ordinačných hodinách a to za príplatok 😉

ale rátaj ešte s jednou vecou - možno ti povie "choď" - možno má tak veľa pacientov, že jej je to jedno 🙂

anitka_4
14. jan 2020

@zuzanka.zuzu k tým zámkom - keď sa jej na nejakom zube odlepi,tak tým pádom sa ten daný zub neposuva tak ako by mal. Čiže za mesiac,čo mohol byť o čosi rovnejší ho bude mať na Tom istom mieste 🤷🏻‍♀️ a keď platis toľko prachov,tak chces mať všetky zuby rovné,nie všetky okrem toho jedného. Na konci jej povie,že niektoré zuby nemá tak,ako by mala mať a zbytočne sa jej predĺži liečba

eliska13
14. jan 2020

@misel714 my sme tak odišli do synom počas liecby a našla som si inú. Platíš veľmi veľa aj napriek tomu, že to je Interklinik.Kazdy iný zubár sa len poteší nemyslím, že Ta odmietne veď peniaze.......

dzennyfer
15. jan 2020

@anitka_4 v cera som bola na sono atam mi povedal zetam nic nevidi dr ale na testoch mi ukazuje

anitka_4
15. jan 2020

@dzennyfer a v ktorom by si mala byť týždni? Na začiatku je zbytočne chodiť na sono,lebo ešte nič neuvidí,až trošku neskôr 😊

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz