Môžem u zubára "reklamovať" viackrát ošetrený zub?

kornelia
20. dec 2011

Existuje vobec nejaka reklamacia u zubara, neviete niekto? Mam hornu patku, s korou som mala problemy, no zubarka stale tvrdila, ze je ok, ale nebola, na moje naliehanie zavrtala do zuba a vysvytlo, ze tam bol nejaky skryty kaz. Tak to spravila a bolo. no zub bol velmi citlivy vyse mesiaca, ona stale tvrdila, ze mam byt trpezliva, ze to moze byt az 6 tyzdnov, ale nevedela som dat do ust nic studene, uz som , sa bala napit aj vody, pila som teplu vodu 😒 .Kedze sme boli pred dovolenkou v zahranici, tak som knej zasla, nech s tym nieco robi, lebo som nechcela, aby som opuchla prave na dovolenke v cudzine. Zasa mi zub vyvrtala a vybrala nerv, spravila a bolo. Vsetko bolo OK.Ked sme sa vratili, nestastnou nahodou som zahryzla na kosticku z masa a odlomila sa mi cel apolovicka zuba, teda praskla, ono to tam na mieste drzalo. Pytala som si termin a sla. Musela mi dat injekciu a ten odlomeny kus zuba vytrhnut, lebo koren stale drzal. Zostala mi polka zuba, ktory opravila a dorobila chybajucu cast. Platila som teda 17€, 17€ a nakoniec 23€. Dokopy teda mam v zube cca 60€. Co cer nechcel minuly tyzden som zahryzla na kostku a samozrejme ten isty zub, opat krasne praskol, o dva dni mi vypadla cela polka, ktoru tam dorobila, zasa mam teda polku zuba. Dnes idem opat za nou, ale uz mam nervy a strasne sa bojim - mam strach stale zo zubara, takze stres.
Bojim sa zasa toho, ze mi da opat zacvakat cely zakrok. Preto sa pytam, ci existuje reklamacia v takomto pripade. Predsa len je to nehorazne kazdy mesiac cvakat za zub 20€. Pozrela som sa na ten kus co tam dorobila a vypadol, vyzera cudne, je z porcelanu, ale v strede je ina latka, ako biela plomba, neviem ci to tak ma byt, alebo chcela sporit na materiali, ale na jednej strane je taka tenka stena porcelanu, ze sa vobec necudujem, ze to cele odpadlo. Co robit teda, mam sa jej spytat, ci budem znova platit celu sumu???? Mne to pride neprijemne, ale zasa nechcem si nechat skakat po hlave a vsetko prehltnut a neustale platit za opakovanu vec.budem rada za kazdu radu.
Samozrejme potvrdenie mi nedava ani pri jednej platbe 😀

filipal
20. dec 2011

umrtveny zub je uz tak oslabeny, ze moja zubarka mi garantuje, ze sa nezlomi, iba ked sa okorunkuje. a to je uz omnoho drahsia zalezitost ako spominas.
podla mna chybu urobila tam, ze ta neupozornila, ze mrtvy zub je krehky a moze sa stat, ze sa zlomi. to, ako ti domodelovala polovicu zuba je tiez zvlastne, lebo to sa priam "pyta" zlomit..... ☹
mne moja vravi, ze to nie je mozne, ked chyba pol zuba domodelovat, aby zub drzal...
cela problematika je nazor konkretneho zubara, kazdy by to opravoval inac. tvoja podla mna vyskusala, zub sa zlomil, ale tazko ti uzna reklamaciu....
aby som ta aspon trochu potesila, musim ti povedat, ze ja som za podobne vykony platila 2-3 nasobne viac....

nika.r
20. dec 2011

@kornelia tak ja som nechala u zubárky za miniatúrny kaz, ktorý ani nebolel 20€. Za to, čo Ty spomínaš si naša účtuje ďaleko viac, pokojne aj 3-násobne. Ale zase vždy pred každým výkonom ma informuje o tom, čo ide robiť, aj prečo navrhuje tento postup. Napr. otcovi, ktorý ku nej tiež chodí uznala reklamáciu, keď sa mu ten istý opravený zub zlomil druhýkrát v priebehu polroka. Takže je to asi o komunikácii a prístupe konkrétneho zubára.

sisaha
20. dec 2011

@kornelia asi by som zmenila zubara na tvojom mieste.

sisaha
20. dec 2011

@kornelia zub mozes reklamovat, ale neviem ci budes spokojna, kedze tvoja zubarko to asi inak urobit nevie. Na tvoje ukludnenie, ja som iba za zaplombovanie jedneho maleho kazu bielou plombou a prehliadku zaplatila 55 eur.

pia22
20. dec 2011

Pravdaze ho môzes reklamovat, aj mrtve zuby sa daju trvacne opravovat, mam ich sama dost. Tiez sa mi stalo, ze sa mi odlomilo z opravovaneho zuba par dni po vrtani, zubarka mi to hned a bezplatne opravila, takze postup a pristup tvojej stomatologicky velmi nechapem.

simisi
20. dec 2011

@filipal moze domodelovat a takmer tristvrte zuba,mam ich v ustach takych par....a drzia 😉
mna jeden zub,korenova vypln a domodelovanie zuba vyslo celkovo na cca 100e
jeden mam tak,ze ma upozornovala,ze je bez zaruky,lebo dorabala takmer cely zub,zostal mi z povodeneho naozaj len kusok,ale vsetko so mnou prekonzultovala a dohodli sme sa na postupe

filipal
20. dec 2011

@simisi no vidis a odkial si? lebo v Ba najst takeho zubara je umenie.... ja tiez mam stolicku domodelovanu z velkej casti, ale nie je mrtva....mne vysvetlovala zubarka, ze je rozdiel, ci je zivy zub, alebo mrtvy, lebo zivy je vyzivovany a mrtvy krehky. ano, moze vydrzat, ale moze sa aj zlomit....aj na nete som citala nazory zubarov, ze mrtvy zub by sa mal okorunkovat....
nuz, je to vsetko aj o peniazoch. moja zubarka je strasne draha, ale nemozem najst lacnejsiu a taku, co robi kvalitne.... ☹ ☹ ☹

simisi
20. dec 2011

@filipal ja som z Trnavy.....a ja uz som u nej nechala majland,ale som spokojna...zacali sa mi kazit zuby pod starymi plombami,takze hlboke kazy s korenovymi vyplnami....dohodli sme sa na vymene starych plomb,jednu stranu uz mam hotovu,som spokojna 😉
bezny kaz a plomba u nej stoji cca do 50 e

filipal
20. dec 2011

@simisi tak to moja je este drahsia.... ☹ zuby mi urobila dobre, ale ma nekompromisne nazory.... 😅
v podstate sa mi od nej nikdy nic nezlomilo....mojmu muzovi jedna jej plomba vypadla, uznala reklamaciu, ale bola dost neprijemna.... uz som sa pytala vela ludi, ci neporadia niekoho ineho, ale dobri zubari su podpultovy tovar. 🙂
najhorsie je to, ze ked ma clovek otvorene usta, je vydany na milost a je neprijemne ist so stomatologom do konfliktu....

simisi
20. dec 2011

@filipal ked chodis k zubarovi 2krat do roka,moze byt aj drahsi,pokial ti siahaju financie,ja som s radostou vypadla od mojho obvodaka 🙂
vzdy sa s nou da dohodnut,hned sa pyta si dame aj inekcijku....a ked mi musela minuly rok v lete zoskrabat hnis z kosti,po vytrhnutej osmicke/bola som v 21tt tehu/,plakala so mnou...ja som spokojna
ona ma jeden nekompromisny nazor,snazi sa aby zub zostal v ustach pokial je to len trosku mozne 😀

lalus
20. dec 2011

aj ja mám jeden mrtvy zub a vydržal s vybratým nervom 15 rokov, kým sa začal lámať...no a potom to už ale šlo, v priebehu pár mesiacov sa mi z neho odlúpilo asi 2-3x, tak mi zubárka povedala, že už sa bude lámať a ak ho chcem zachrániť, tak jedine korunka. chodila som k nej aj predtým, kým som so zubom nemala problémy, tak žiadne korunkovanie nespomínala, preto si myslím, že sa nemusí každý mrtvy zub automaticky zachraňovať korunkou...
no a @kornelia ja by som to určite reklamovala. Ja už som u svojej reklamovala, presne ten mrtvy 😅 keď sa mi ulomilo prvýkrát, tak mi doplombovala a za 2 mesiace sa mi zas a myslela som si, že to vyletela tá plomba, tak som rovno do ambulancie vstupovala s tým, že reklamácia...ale sa pozrela a povedala, že to nie plomba, ale ďalší kúsok zuba...potom už sme sa dohodli na tej korunke. Videla som na nej, že sa jej to dotklo, ale čo už, nemyslela som to zle, ani som na ňu nebola "zlá", len som ju informovala v dobrej viere, že som v práve... zubár má robiť zuby tak aby vydržali...a ak bol predchádzajúci postup zlý,lebo len "skúšala, či náhodou to neprejde" tak si to má priznať a urobiť druhýkrát poriadne....
a nejaký špeci dôvod, prečo Ti nedáva potvrdenie o platbe?! 😨 😠

kornelia
autor
20. dec 2011

@filipal ako tak citam prispevky vidim, ze naozaj ludia platia ovela viac ako tu my, hoci nasa zubaraka je jedna z najdrahsich, ale je naozaj dobra, len ten jej pristup sa nam zda s manzelom nejaky flegmaticky. Vzdy mame problem s tym, ze je akasi vymerana a proste je tam ten pocit, ze z nejakeho dovodu jej nedoverujeme, neviem preco. Manzel uz parkrat uvazoval, ze si vezme kartu, ale ku komu ist??? Naozaj si tu nasu kazdy chvali, len ja si myslim, ze by tam mala byt nejaka dovera, predsa len mi smatra v ustach nie?

kornelia
autor
20. dec 2011

@nika.r Mne sa prave toto nepaci, ze ona nikdy dopredu neinformuje o tom, co a kolko bude stat a nedava moc na vyber. Aj dnes som sa jej zacala vypytovat a po dvoch vetach jednoducho diskusiu uzatvara, akoby som nemala narok, dozvediet sa viac....

kornelia
autor
20. dec 2011

@simisi No ved prave ona mi to tam domodelovala, a ja som myslela, ze to bude fajn. toto co pisete o mrtvom zube, ze sa lame, som nepocula, ale bude to pravda, lebo rovnako som o jeden zub prisla. Ten jeden mi zatial chyba len, ale neviem neviem ako dlho vydrzi tento druhy.
Po case sa mi ten stary mrtvy zub, odlomil, vytrhla ho v troch castiach, dost sa natrapila noa odvtedy mi chyba, je to horna sestka vlavo. A teraz tato patka na druhej strane.

simisi
20. dec 2011

@kornelia ja mam tie dorabane zuby mrtve a zatial drzia,uvidime kolko 😉

kornelia
autor
20. dec 2011

Dnes som k nej dosla, cakala som dve hodiny, uz ma skoro slahlo. Potom ma zavolala a pozera na mna, hovorim jej ze minula oprava mi vypadla, pozrela mi na zub a ze tomu je koniec, s tym sa neda nic robit. Hned som zostala sediet ako kus dreva, az ma zamrazilo, s tym som neratala. Vacsinou inac aj ona je toho nazoru, aby sa zub zachranil pokial sa da. Stalo sa mi to vo strvtok, ked som hned aj volala a dostala som termin na dnes, ja som citila, ze dasno sa mi stahuje a uzatvara ten priestor, kde chyba polovicka zuba a ona ze tak sa mi stiahlo dasno, ze s tym uz nic nenarobi, vravela som jej, ze ja som volala hned,no dala mi termin az na teraz, takze to nie je moja chyba snad.
Opytala sa ma, ci si chcem zub nechat v ustach na ozdobu!!! 😕 Kukala som na nu, ze to akoze co ma byt na ozdobu, vravela som jej, ze pokial sa da, nechem aby mi ho vytrhla, tak ona na to , ze v ziadnom pripade mi tam uz zub nevie domodelovat, iba akusi sikmu stenu namiesto toho, aby to nejak vyzeralo, ale ze to moze vydrzat 20 rokov, ale aj dve hodiny 😀 , a ze ziadnu garanciu na to neberie.hura! Tak som do toho sla, predsa len, nech to skusime, snad budem mat stastie aspon na par rokov, no ako s poznam u mna to bude par tyzdnov zasa 😠 .
Nakoniec si ale vypytala 10€, aby som neodchadzala s plnou penazenkou, xixi. Pytala som sa jej, ake mam moznosti, ked mi nahodou treba ten zub vytrhnut, lebo musim ho niecim nahradit, kedze aj na druhej strane mi jeden chyba na uz i tak sa mi chrup posunul a mam stale problem, ze sa mi jedlo zachytava medhzi zubami a neviem ho dostat von ani nitou, potom sa mi zapaluje dasno na tom mieste, takze sa kvoli tomu hnevam. Pozrela sa mi na to a povedala ze mi neradi absolutne 😠 nechat si zbrusit zdravy zub, kvoli jednemu nahradnemu, ze nech to nerobim, ja na nu, ze ja nechcem taku tu klasicku korunku, co mali aj nase mamy, ale nieco ine a odvetila, ze implantaty ona nerobi a basta, tym bolo po debate. Tak neviem.

Mojej mame robila jej zubarka prave to, ze jej zostal koren mrtveho zuba a tam do toho jej navrtala a nasrobovala novy zub vyrobeny technikom, platila len 50€, moja mi tuto moznost neponukla, hoci mohla podla mna.

Tak uvidime, sice minule mi ukazovala nejaky novy sposob nahrady, ze jej to akurat ukazovali na skoleni, ze medzi dva zuby sa sprvi jeden nahradny a zo zadu sa tym lepom, ci porcelanovou hmotou ako by prepojil s tymi dvoma. Pytala som sa jej kolko to vydrzi, ona ze 5 rokov, no mne sa zdalo, ze to nie je nejaka dlhodoba zalozitost, ukazovala mi to na umelom chrupe ako to vyzera...no, cudne.

Takze na zaver len tolko, ze teraz cakam kolko to vydrzi, papam na druhej strane a budemm sa snazit vyhybat vsetkemu tvrdemu, no viem, ze po case sa tomu neubranim a aj nechtiac si dam do ust nieco, co moze sposobit tlak na ten zub. Az teraz , ked som viac sledovala kde hryziem som si uvedomila, ako vela sa pouzivaju tie patky zuby, vzdy som si myslela, ze zuvame na zadnych zuboch, ale nie je to pravda, ked sa zacnem sledovat, stale papam prave na tej patke sestke.

kornelia
autor
20. dec 2011

@simisi No tiez len dufam, ze teraz to uz nieco vydrzi. Ale v kazdom pripade pre najhorsi pripad mam v zalohe znamu zubarku, ktorej moj manzel robil nabytok a je velmi mila, je z BA a s nou som uz dvakrat konzultovala telefonicky, ked som potrebovala pomoc ohladne zubov, aj mliecnych pri detoch. Vzdy sa ponukla, aby sme sli za nou, ak mame problem, takze ak nabuduce sa mi tento znici, pojdem najprv za nou, aby sa vyjadrila a pozrela sa na to, proste chcem pocut dva nazory aspon, predsa len ide o zuby, ktore nam uz nedorastu.

filipal
20. dec 2011

@kornelia ved to, tazko najst idealneho zubara....a kto ho najde, ma stastie. ..a dnes ti uznala tu reklamaciu, alebo si musela platit?

filipal
20. dec 2011

@kornelia aha, uz si medzitym obsirne odpovedala.... v podstate take nieco ako tebe, vysvetlovala zubarka aj mne. aj ked o tych korunkach si nemyslim nic zle (reagujem na poznamku, ze je to ako za starych materi), to mas ako normalny pekny zub, na tvojom zlomenom. vyrobia na mieru keramicku korunku...ale stalo to pred par rokmi okolo 5 tisic, este v korunach...takze draha zalezitost.
mne sa presne to iste stalo, ze na jednej strane 5 vlavo a o rok 5 vpravo. ☹

stardust
20. dec 2011

@filipal ved ani idealny gas neexistuje, ani krystal..a ty chces rovno idealneho zubara???

filipal
20. dec 2011

@stardust 😅 taaaak, mala som pocit, ze niektori ho nasli, len ja nemam to stastie...... 🙂

valmar
15. sep 2014

aj mna zaujima reklamacia u zubara.V maji t.r. zubarka zistila ze sa mi chybe cely mostik.Stiahla ho dole a tri tyzdne mi liecila zuby pod nimi.Vypytala 350 eu.Dnes rano opuchnuta pusa jasne zase zuby pod mostikom co mi liecila tri tyzden.Zajtra idem k zubarovi bojim sa lebo s kliestami stahovat mostik nie je ziadna sranda.Mam tento ukon v zaruke?Alebo zase si vypyta svoje

charllotte
15. sep 2014

@kornelia aano, aj u zubara existuje reklamacia a tiez som ju vyuzila u toho svojho, ked mi bud vypadla cela blomba alebo sa mi z nej kusok odlupilo, vyvrtal, urobil na novo a uz som nic neplatila, preco si nepytas doklad o zaplateni?

charllotte
15. sep 2014

jasneeee, stara tema ako Praha 😀 😀

kornelia
autor
17. sep 2014

@charllotte doklad si nepytam, lebo mam pocit, ze je to povinnost lekara dat mi ho, no ked mi ho neda, nechcem byt ta, ktora si to pyta, ja neviem.... pride mi to take, ze potom na teba len zazeraju a predsa len sa ide vrtat v mojich zuboch, tak by som nebola rada za nejaku bolest z pomsty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ktrina
12. mar 2019

Dobrý deň /večer chcela by som sa opýtať jednu otázku, od štiepilo sa mi zo zubu a neviem čo mám robiť lebo to vyzerá hrozne a zubárka my to raz robila lenže sa my to tak či onak hýbe a o chvíľku aj vypadne. Nepoznáte nejaký recept ako si vyrobiť hmotu, ktorú by som si tam dala aby to nebolo vidieť?
Ďakujem vopred za odpoveď.