Môžem si na estetickej klinike vypýtať priepustku od lekára do práce?

23. apr 2024

Môžem si na estetickej klinike vypýtať priepustku od lekára do práce?

lakebabe
23. apr 2024

Podľa mňa urcite normálne však tam nerobia len estetiku ale aj zdravotne veci riešia kožné

tinqua
23. apr 2024

Pokial sa to tyka zdravotne neindikovaneho zakroku tak nie nemozes...ja ked som bola na opke estetickeho charakteru tak som mala normalne dovolenku

katkaseiner
23. apr 2024

@tinqua ja som tiez mala dovolenku

lakebabe
23. apr 2024

@tinqua mam otázku, ze kto môže skontrolovať aký zákrok jej robili to je lekárske tajomstvo a riešia tam aj materské znamienka, problémy s pleťou, bradavice atď ...

tinqua
23. apr 2024

@lakebabe ale sak jasne...ja som dala odpoved ako to je podla pisma🙏...tvrdit moze co chce

lakebabe
23. apr 2024

@tinqua jasne ja sa len zaujimam ci sa to dá nejako skontrolovať v praci

syslik81
23. apr 2024

mna viezol mamin priatel na zakrok na esteticku a normalne som mu dala orzait papier .. nebol s tym problem a uznali mu to

tinqua
23. apr 2024

Nie neda...ono to je len o zvazenie, neprekecnem sa v kuchynke na kave? Poviem ze idem na znamienka a dojdem s opuchnutym ksichtom a pod.. take zbytocne kraviny co kazia vztahy na pracovisku...ja som zastanca pravdy, ked som isla na 🐐🐐 normalne som to povedala hr aj ked co koho do toho a ona sama mi povedala, ze sa mam ist dohodnut s obvodackou na vymyslenej diagnoze nech si nevybucham dovolenku...taaakze tak, mohlo to byt aj opacne, poviem ze mam soplik o tyzden pridem s o dva kosiky vacsim predkom a ohovori ma cela firma a vsetci budu zazerat 🤷‍♀️ nakoniec som mala aj tak dovolenku, ale teda priklad.

autor
23. apr 2024

Tak toto ide o jedno znamienko na nohe, žiadna viditeľná zmena.

lakebabe
23. apr 2024

Však to je zdravotny problém s tým si kľudne mohla ísť aj na normálne kožné a mala by si priepustku takže to by som si nechala normálne orazit

tinqua
23. apr 2024

Tak mas ozaj znamienko, povies ze odstranenie indikovane lekarom...keby su v praci velky rypaci pojdes si po peciatku k vseobecnej...

autor
23. apr 2024

Tak ono je neškodné, len ma esteticky stve. 😀

lakebabe
23. apr 2024

Vôbec nestresuj povedz nech ti dá pečiatku však lekár ako kazdy iný muž tam chodí teraz stále so znamienkami je to normálny lekár

marcellka32
23. apr 2024

Na klinike sa riešia aj iné ako len estetické veci, stačí otvoriť stránku kliniky..a so znamienkom môžeš byť v kľude, dá ti pečiatku

tanapeta
23. apr 2024

Pokiaľ je tam doktor, tak ti môže dať predsa razítko na priepustku.

lilianka28
23. apr 2024

Zákonník práce nešpecifikuje odbornosť lekára. Nárok je na vyšetrenie alebo ošetrenie v zdravotníckom zariadení.
Pokiaľ ti lekár potvrdí priepustku, zamestnávateľ nemá čo skúmať na akom ošetrení zamestnanec bol (lekárske tajomstvo).
Je rozdiel medzi PN a paragrafom. PN pri estetickom zákroku by SP nepreplatila.

Na estetickej klinike nerobia len estetické zákroky. Ja sama som tak bola vyberať znamienka a to z dôvodu, že som nechcela ísť na klasickú chirurgiu. Plastický chirurg má iný štýl šitia... Paragraf mi lekár potvrdil a nikto nič neriešil. Tak isto aj sestra bola a aj známa a žiadny problém u žiadneho zamestnávateľa s preplatenim.

mogaa
23. apr 2024

vypýtať ano, ale ti ju neuznajú.....

natalienka12
23. apr 2024

@mogaa A preco by neuznali? Netrep hluposti.

mogaa
24. apr 2024

@natalienka12 u nás sme neuznávali....ak tam bolo vyslovene pečatka estetická medicína tak to personalistka vracala....estetický zákrok nie je zdravotný zákrok ale estetický...

natalienka12
24. apr 2024

@mogaa Staci ze lekar dopise perom, ze pacientke bol vykonavany zakrok nutny zo zdravotne indikovanych dovodov, peciatka je nepodstatna, na pockanie ti taku peciatku vyrobia kdekolvek.

natalienka12
24. apr 2024

@mogaa Bolo to na inspektorat prace, pretoze ste porusili zakon, bolo treba poziadat zamestnanca aby tam bolo toto dopisane a uznat musite. O aky zakrok islo zamestnavatel vediet nemusi. Ak si na estetickej klinike zaplatim nemale peniaze, myslis, ze mi tam lekar nedopise perom tuto vetu? Haha

lilianka28
24. apr 2024

@mogaa A vieš že na estetickej medicíne sa robia aj zákroky zdravotne indikované?
V tomto prípade je preto pečiatka estetická medicína bezpredmetná. Dôležité je, aby na pečiatke bolo meno lekára, teda s titulom MUDr. To, že ste to vy neuznávali, neznamená že je to správne. Porušovali ste zákon.

lakebabe
24. apr 2024

@lilianka28 áno porušovanie zákonu, pokiaľ idem na zdravotný zakrok ako výber znamienok, bradavice alebo vyrastky je firma povinná to uznať , včera som bola večer na botox a zo zvedavosti som sa lekárky pýtala , vravela ze pravidelne dáva pečiatky, lebo je v podstate aj kožný lekar a rieši také isté zdravotné zákroky ako na kožnom

lilianka28
24. apr 2024

@lakebabe Prakticky aj botox môže byť v niektorých prípadoch zdravotne indikovaný.

lakebabe
24. apr 2024

@lilianka28 môže proti poteniu, aj laser na zilky, ale za tie peniaze každý jeden lekar rád dopíše ze to bol zdravotný úkon

tanapeta
24. apr 2024

@mogaa tak ste porušovali zákon. Pokiaľ danú osobu vyšetruje lekár, tak je nárok na paragraf. Mne uznali, aj deň samotného výkonu uznali, akurát namiesto PN som mala dovolenku.

zuzanka.zuzu
24. apr 2024

@mogaa však na peciatkach nie je "klinika estetickej chirurgie" ale meno lekára, kód a špecializácia či nie? maximálne názov sro ale to nie je dôvod na neuznanie

juliet86
24. apr 2024

tak ono ani na ivf clovek nema narok. ns ziadne uvf ist nemusi....

lakebabe
24. apr 2024

@juliet86 tak ja keď som chodila do CAR mi komplet všetky príepustky v tej dobe akceptovali a dokonca bola možnosť vziať si PN počas umelých to núka aj gynekológ tak skôr si myslím ze to už je o divnych zamestnávateloch

placentaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz