Môžem sa dať očkovať, keď som prekonala Covid-19?

24. nov 2021

Ahoj prekonala som kovid cca 2 týždne týždeň sa mám očkovať môžem sa dať očkovať keď som už mala kovid?suseda vravela že nie a som teraz domylena vďaka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinkaa2
24. nov 2021

Ja by som sa nedala tak skoro. Nosičom si není.
Pol roka máš tu výnimku "OTP"
Ja som mala kovid vo februári a na vakcínu som isla na konci mája

autor
24. nov 2021

@paulinkaa2 myslys že to môže mať zly dopad na moje zdravie?

autor
24. nov 2021

@viestta ďakujem

lacibo
24. nov 2021

Neodporuca sa to, prekonanue nahradza 3.davku..iba so znizenou imunitou doporuciju dr

lacibo
24. nov 2021

Aha ty myslis 1.krat ockovat? No to neviem, rozne to.bolo, sestra sa dala 3 tyzdne po prekonami vo februari, druha 3 mesiace..tazko povedat, radila by som sa s dr., ale do 3 mesiacov by som sa dala isto, kedze dcera v maji plne ockovana a uz v oktobri schytala..ta imunita rychlo vyprcha..znama je uz 5.krat pozitivna

falbala132
24. nov 2021

@lacibo 5-ty krat??? a je aj ockovana?

lacibo
24. nov 2021

Ale sestre to nijak neublizilo ze ju zaockovali..chrani ju to dobre, uz bola viackrat v kontakte a neochorela..a ja som si po ockovani dala spravit aj test, protilatky velmi velmi vysoke 129 a aj tak som teraz v oktobri schytala..ale priebeh velmi lahky takze vyznan to ma..dat sa ockovat..to urcite

lacibo
24. nov 2021

@falbala132 aj...ako pisem ta imunita drzi rozne dlho..ja som aj mala vysoje protilatky aj tak som ochorela ale zasw je pravda ze z intwntzivnego nechraneneho kontaktu..to musim povedat..vtedy ti ani vakcina nepomoze, ale vyznamne ti ulahci priebeh, muz uplne bezpriznakovy priebeh, dcera lahky, maju pfeizer..aj ja som zvladla v pohode, nic nam nie je, ziadne nasledky, my sme boli velmi radi, ze sme ockovani..

gir
24. nov 2021

Nedala by som sa, 180 dní od prekonania sa berieš ako očkovaná.

falbala132
24. nov 2021

@lacibo tak ono asi fakt extremne zalezi aj od organizmu. ja ockovana nie som a to som bola v blizkom kontakte uz s asi 5-timi pozitivnymi za ten rok (samozrejme ked este nevedeli ze su pozitivni) a nedostala som to. preto sa cudujem, ako to niekto moze dostat az tolko krat.

basska_b
24. nov 2021

Nedávaj sa. Prekonanie je na vytvorenie imunity lepšie ako očkovanie, to platí pri všetkých chorobách, len pri covide to zázračne neplatí.

lacibo
24. nov 2021

@falbala132 vies co povedala by som ze si mala len jednoducho stastie, ze v case kontaktu nemali tu naloz taku, ze ta mohli infikovat...je to fakt nahoda, dnes si zdrava, zajtra schytas, keby si sa nikdy s nikym nestretla v interieri bez ruska, uchranis sa aj 10 rokov, ale inak to skor cu neskor dostanes..je to realita

lululucy
24. nov 2021

Vcera isla jedna telacie, kde bola tema protilatky. Ten pan odporucal ockovanie aj po prekonani covidu. Budes mat tych protilatok viac

15katka11
24. nov 2021

Kočky a prekonaný sa teraz berú ako očkovaní...či ten očkovaní majú v lockdowne výnimku? U mňa bol covid bezpríznakový aj antigenové testy boli negatívne. Až pri odbere krvi v labáku sa zistilo že mám protilátky..Tak teda mám ten papier o protilátkach v krvi a neviem či sa tým môžem počas lockdownu preukazovať alebo nie. Budem veľmi vďačná za radu

lacibo
24. nov 2021

@basska_b synovec, aj prekonany aj ockovany, po par mesiacoch zase covid..ono je to tak, ze vajcina ti vytvori barieru ale pri intenzivnom a nechranenom kontakte ti ju virus jednoducho prelomi..nic sa,s tym neda robit...ale priebeh je lahky..takze ano je to skutocne tak ze si volime len medzi opakovanym prekonavanim a opakovanym ockovanim, prip. Ich kombinaciou...nic ine nemane k dispozicii..ockovanim si aspon vyznamne poistis priebeh, a nie su nasledky take po prekonani, inak nic..bohuzial..je to na prirode

autor
24. nov 2021

Chcem ísť na jednu dávku johnson len reku či to neohrozí moje zdravie že či sa môže aj prekonaný človek po kovide očkovať prekonaný 2 týždne po no proste nech sa mi dačo nestane len to som chcela vedieť 😊

jazula
24. nov 2021

Ja som sa dala…v marci som prekonala (v 7.mesiaci tehotenstva), v júni už ako dojčiaca som bola na prvej dávke, v júli na druhej. Reakcia na očkovanie asi taká bežná - začervenanie okolo vpichu, 1 deň bolesť ruky, 1 deň únava. Pôjdem určite aj na tretiu dávku. Keď prekonanie najlepšie chráni (ako spomínajú v predchádzajúcich komentároch), to mám prekonávať každý variant? To riskovať fakt nebudem.

liljana
24. nov 2021

Skor ci neskor dostane covid kazdy. Tato vlna je najnakazlivejsia. U mna ziaden covid prve dve vlny. Potom ockovanie v juli a pred tyzdnom pozitivny test. Mala to doniesla zo skoly. Prejavy ako bezna chripka, kasel, citliva sliznica v nose, cuch, chut zostali. Clovek je za to ockovanie vdacny, nevie, aky by bol priebeh bez neho.
Radsej risknut vedlajsie ucinky po vakcine, kde je tusim 7 obeti za 3 roky a aj to boli starsi chori ludia s avznou diagnozou. Ako riskovat byt medzi 14-15 tisic mrtvymi na covid doteraz alebo dalsimi po vylieceni ale s trvalymi nasledkami po tazkom priebehu .

lujza123
24. nov 2021

Načo sa chces ísť dať ockovat po prekonaní? Ved nechaj telo trochu oddýchnuť, spamätať sa z choroby, nie hneď zaťažovať imunitný systém ockovanim ktoré je teraz pre teba úplne zbytočné pretože máš protilatky.
Počkaj aspoň 4 mesiace a potom chod.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
24. nov 2021

Samozrejme, ze aj po prekonani sa mozes dat zaockovat. Ja som mala kovid v januari a v maji/juni som sa dala ockovat Pfizerom, hned ako som sa podla veku mohla prihlasit. Vsetko prebehlo bez problemov.
Jedine by som pockala aspon mesiac-dva, kym sa telo da po chorobe do poriadku.

lacibo
24. nov 2021

@15katka11 nemozes, iba pcr testom a atg ak bol do 15,11.urobeny

lacibo
24. nov 2021

@tayla komu???

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banderaska29
25. nov 2021

choď na protílátky po kovide, podľa toho sa rozhodni. ja som presne ako ty 2 tyzden po prekonaní. ak nebudem mať protilatky idem na očko. ak budem, pojdem až v máji. V greenpase mam potvrdenie o prekonaní takže v rámci pohybu mi to bude stačiť.

pedroma
25. nov 2021

@lacibo uznava sa za prekonanie covidu aj AGtest?

lenka123456789123
25. nov 2021

@jane89 Konečne to niekto napísal presne tak tak v krátkom časovom úseku to nie je vhodné ale mám dojem nikoho to ani nezaujíma očkuje sa hlava, nehlava. Ja som mala vakcínu johsson a reakcia bola teda dosť silná vakcína má aj svoje nežiadúce účinky treba o tom hovoriť a neviem si predstaviť ak by som mala covid a potom na očkovanie no reakcia by mohla byť ešte brutalnejšia.

lenka123456789123
25. nov 2021

Autor ja by som na tvojom mieste nešla si krátko po prekonaní a riskovať to ale rozhodnutie je na tebe. Tak poznám aj ludí napriek očkovaniu priebeh nemali o nič lepší druhá vec už aj profesor Flegr biolog český hovorí o tom ,že vakcíny na nové varianty strácajú účinnosť boli vyrobené pred rokom a máme tu už x nových mutácii a šírenie je obrovské. Môj názor aj tak tým prejdeme znovu.

deginko
25. nov 2021

Daj sa zaočkovať neskôr,naozaj 2tyzdne sú krátko...ja by som počkala aspoň 2-3mesiace