Môžem mať zelenú hnačku od ríbezľového džúsu?

13. júl 2024

Je to trochu nezvyčajná otázka, ale môžem mať zelenú hnačku od ribezloveho džúsu? 😀Totižto, ja som nikdy nemala a včera som pila ríbezlový džus a na dnes má chytila zelená hnačka. Môže to byť od toho?

egonsk
13. júl 2024

ako dostanes z cerveneho, alebo cierneho dzusu zelenu farbu? 😁 Nie, neni na vine zelenej farbe stolice ten dzus.

thirstymonk
13. júl 2024

@egonsk Stava sa, pri umelych farbivach, napr. keď si kupiš medovnikove srdiečko a poješ tu modru farbu v tych ozdobkach marcipanovych (či čo to je), tak potom sereš zelene, to sa mi stalo neraz. Zješ železo - červenu vodičku/tabletku a guvno maš čierne jak smrť. To je uplne normalne, že farba sa zmeni. Travenie je zložity chemicky proces a podľa mňa sa to môže stať.

egonsk
13. júl 2024

@thirstymonk ribezlovy sirup cerveny aj cierny pijem uz niekolko dni denne, lebo sme si spravili domaci, ale zeby som mal nejaku podivnu farbu stolice rozhodne nemozem povedat 😁

thirstymonk
13. júl 2024

@egonsk To je potom iná reč. Ja take nepijem, takže vlastnu skusenosť nemam. A z kokakoly mam pekne hnede :D

anna777115
13. júl 2024

Zelena hnačka, takej spenatovej farby, je sposobena aj bakteriami, salmonely. Nemáš krče v bruchu, popripade horučku?