Môžem mať suché a popraskané ruky z chladu?

11. mar 2022

Ahojte, toto sa mi za dva dni udialo s rukami... A netuším prečo. Môže to byť z chladu? Bola som kočíkovat, bez rukavíc. Necítila som nejakú zimu, ale tak neviem... Ak niekto vie poradiť, čo si na to dat?

im709vf
11. mar 2022

Určite je to od vetra, zimy.. mávam rovnaké, aj môj 4 ročný syn, ak si nedáme rukavice a vonku je zima alebo fuka. Používame na rýchle zahojenie Advantan, potom na preventívne premastenie od LA roche na suche ruky

matchgame
11. mar 2022

mám to isté ☹

silvike
11. mar 2022

Uplne to iste sa robi z chladu aj mne. Vzdy v zime to mavam. Kremovat a rukavice.

selu11
11. mar 2022

Tiež to mám každú zimu, najviac sa mi osvedčil Bioderma Cold Cream, no a keď po ruke nie je Bioderma, pomôže aj modrá indulona. Aj Excipial krém je fajn.

pinkgirl
11. mar 2022

Je to z chladu. Kúp si detský krém do vetra a zimy - napr. Nivea, neobsahuje vodu, dobre premastí a ochráni. Odporúčam do budúcna nosiť za každých okolností rukavice v zime.

danieli
11. mar 2022

zo zimy a vetra + chladova alergia moze byt pokojne

mima172
11. mar 2022

Áno, to je z chladu. Mávam to tiež. Teraz mam malú chorú, tak som s nou už 4 dni zatvorená doma a ruky mám jemne ako bábätko, akonáhle budem na chlade, tak to "vyskočí" opäť. Veľa veľa premasťuj, zmizne to 🙂

autor
11. mar 2022

Juj dievčatá, ďakujem Vám krásne za rady ❤️ Idem krémovat a mastit o 106. Ale je to až bolestivé...

jahodka1993
11. mar 2022

Ja to mávam tiež ..keď mi to pred mnohými rokmi začalo tak som šla ku koznemu a ten mi povedal že to mám alergiu na chlad ..teraz to už nemávam až takéto hrozne ale mávam to stále kremujem si ruky ale len dakym prírodným krémom lebo niektoré mi robia zle na ruky

dominka63
11. mar 2022

Aj ja mám veru to iste

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danieli
12. mar 2022

Indulona je ozaj skvela😁

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heni79
12. mar 2022

Samozrejme to môže byť z chladu. A navyše pri dieťati si umývaš ruky pomaly non-stop. Takže vysušená pokožka a extrémne namáhaná. Mne sa osvedčil šľahaný "mliečny" krém z lekárne - to som skončila vtedy už u kožnej, mala som celé ruky dopraskané do krvi. Ale ten bežne nekúpiš, musí ti ho predpísať lekár. A nepoteším ťa, ten problém sa bude opakovať, ak sa už raz objavil. Vtedy odporúčam toto - viď foto. A ako písali baby vyššie - rukavice! Ja ich nemám rada. 🙂 Mňa zachraňuje kozí krém. A príjemne vonia a rýchlo sa vstrebáva. A mažem ho aj synovi, má pokožku po mne a ruky bežne ako ty na obrázku.