Môžem mať parazita?

lulu2398
17. jún 2024

Dobrý deň, mám takú otázku. Absolvovala som gastroendokrologicke vysetrenie, pretože uz dlhsie ma boli žalúdok a trávenie a však výsledky sú v poriadku. Krvné testy sú taktiež v poriadku. Dlhsie pozorujem, že stolica nie je v norme. Je možné, že ide o parazita aj keď krvné výsledky sú v poriadku?

zuzka0605
17. jún 2024

ano ak ams podozrenie stolicu na parazity odovzdas obvodakovi.tvoje problemy su zrejme len psychosomaticke, stres a pod.

lulu2398
autor
17. jún 2024

@zuzka0605 pod stresom nie som takže nemyslím si, ze by to vychádzalo z takého charakteru. Po vyprázdnení ma rozbolí brucho. Stalo sa mi ze som spozorovala aj červíka. Preto sa pýtam či je možné pri dobrých krvných a gastro výsledkoch mať v tele parazita alebo to dokážu automaticky ukázať tieto vyšetrenia…

minenkak
17. jún 2024

@lulu2398 však a si povedala doktorom ,že máš v stolici parazita??

lulu2398
autor
17. jún 2024

@minenkak to som spozorovala posledne dni.

minenkak
17. jún 2024

@lulu2398 tak k doktorovi,čo čakáš

lulu2398
autor
17. jún 2024

@minenkak už som bola. len som sa chcela informovať či mal niekto podobnú skúsenosť, keď výsledky sú ok. A môže sa stať, že dodatočne vyšetrenia potvrdili niečo iné. Len to som chcela vedieť.

ivanakal
17. jún 2024

@lulu2398 ja som mala parazitov v stolici.. viditelne. Mala som bolesti, svrbenie, ale take neznesitelne ze az. Priniesla som vzorku stolice obvodnemu, ale vysledky vysli negativne na parazity.. Skoro som odpadla. A doktorka ma div ze obvinila ze si vymyslam. Tak som ziadala opakovane testy, lebo som mala neznesitelne problemy.. Az na 2. raz mi vyslo ze mam parazitov. Neviem ako to bolo mozne..

lulu2398
autor
18. jún 2024

@ivanakal fuha dúfam, že už to je v poriadku. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.