Môžem mať druhýkrát pásový opar?

helkka16
6. nov 2020

Ahojte. Chcela by som sa opýať, či môžem mať pasový opar dva krát? Naposledy som ho mala cca pred 4 mesiacmi a teraz mam pocit, že je tu opäť. Dnes som volala kožnej a tá mi povedala, že pasový opar môžem mať len raz. Ma niekto skúsenosť?

sovica
6. nov 2020

Tu asi najlepšie poradí @dextella14

katenka2
6. nov 2020

@helkka16 určite aj viackrát. Píšem z vlastnej skúsenosti, aj všetka odborná literatúra to tvrdí, tak sa naozaj čudujem vyjadreniu tej lekárky...🤔🙄

helkka16
autor
6. nov 2020

@katenka2 takže ty si ho už mala viac krát?? A čo ti na to pomohlo ??

stefi_k
7. nov 2020

Aj viac krat, našla by som si poriadnu lekarku. Herpes zoster ostava v tele a čaka kedy mas oslabenu imunitu aby vykukol.

helkka16
autor
7. nov 2020

@stefi_k tak to si ma nepotešilaa ...určitee keď saaa celá situácia upokojí tak to budem riešiť, kedže od pôrodu maam extrémne oslabenú imunitu😭 len teraz by som.sa to chcela zbaviť 😭

majamat
7. nov 2020

@helkka16 urcite mozes mat aj viackrat. to co je za dr. pasovy opar je pri oslabeni imunity z prekonanych kiahni v minulosti, v nervovych zakonceniach ti zostal virus kiahni a ten tam mas tale a aktivovat sa ti moze aj viackrat za zivot. dr. si to zrejm pletie s kiahnami, ktore mozu byt len 1x.

majamat
7. nov 2020

@helkka16 nasad si vit. B a teda ak ho mas, potrenujes antivirotika co najskor. zvlast ak mas tak slabu imunitu.

helkka16
autor
7. nov 2020

@majamat tak nevieem na isto či to je ono zatiaľ tam mam len jednu vyražku aboby štipanec nič viac....ale včera som mala také pocity ako po prvý krát 😪😪 vitamíb B berieen dlhodoboo 😪 najhoršie je že som v karanténe do utorka takže k lekárovi sa asi ani nedostanem tak skoro lebo najlepšie je to riešit hneď. A dr.mi povedala ze druhy krát môžem mat vtedy ak by som mala AIDS alebp som onkologicky pacient 😭 tak na nevieeem 😭

majamat
7. nov 2020

@helkka16 to je blbost. co ma ine onko pacient, ci clovek s AIDS? no oslabenu imunitu. to mozes mat aj bez tychto diagnoz. uvidis, akos a to bude vyvijat. ak to mas, zachvilu sa ti to rozsiri, aj ked su ludia, ktori moc vysypani nie su.

mogaa
7. nov 2020

@helkka16 jasne že ho môžeš mať aj 2 a viackrát.....mama ho mala cca pred 5rokmi a pred 2rokmi opäť....doktorka jej odporučila očkovanie proti nemu, že sa môže vyhodiť kedykoľvek keď je oslabená imunita...

mpg
7. nov 2020

@helkka16 Môže sa to opakovať, tie vyrážky je dobre natierať hypermangánom,
miesto vitamínu B užívať Milgammu, že sa rýchlejšie vstrebáva.

asia83
7. nov 2020

@helkka16 Iba jedenkrát. Mala som pásový opar pred 12 rokmi, brala som antivirotiká. Doteraz sa nevrátil. Vraj je to vylúčené, aby sa opakoval.

jankapepe
7. nov 2020

@helkka16 hmm...kožná nemá čo liečiť pásový opar....možno tak zmierniť jeho prejavy. A tvrdenie že len raz?? Si si istá že ste sa vzájomne pochopili?

mogaa
7. nov 2020

@asia83 nie je to vylúčené....mame to potvrdila doktorka, teda oba razy mala pásový opar diagnostikovaný u doktorky a tá jej druhý krát povedala že stáva sa to.....dokonca ho môže mať aj viac ako 2razy.....ale je pravda, že väčšina ľudí ho má len raz za život....

helkka16
autor
7. nov 2020

@jankapepe ano určite sme sa dobre pochopili, dokonca som jej dva krát volala 😪😪 a vravela, že to je len raz jedine keď mas AIDS alebo onko ohorenie sa môze vratiť 😏😏

helkka16
autor
7. nov 2020

@mogaa ďakujem za odpoveď 🙏🙏

mogaa
7. nov 2020

@helkka16 to je blbosť, mama nemá ani HIV ani onkoochorenie....prvý krát mala pásový opar pred viac ako 5rokmi, druhý krát pred viac ako 2rokmi, to by sa už onkoochorenie prejavilo

kika831
7. nov 2020

@helkka16 ano, virus uz dostava v tele navzdy. Aktivuje sa ci uz velkym stresom, castejsou chorobnostou atd. Vlastna skusenost.

jankapepe
8. nov 2020

@helkka16 kožná je hlúpa, a prečo vlastne riešiš pásový opar s kožnou a nie so svojím doktorom? Ktorý ťa mal v prípade opakovaného problému posunúť odborníkovi.
Ešte som nepočula o koženej čo by predpisovala antivirotika....a riešila neurologické problémy....

jankapepe
8. nov 2020

@asia83 vylúčené to nie je. Je to len málo pravdepodobné....ale keďže sa jedná o spiaci vírus zobudiť sa môže kedykoľvek.

majamat
8. nov 2020

@jankapepe u nas tiez pasovy opar riesi kozny lekar.

jankapepe
8. nov 2020

@majamat kožný lekár len zmierni príznaky na koži. Či hádam ti predpísal aj antivirotika a riešil celkovú imunitu a neurologické záležitosti týkajúce sa oparu??

majamat
8. nov 2020

@jankapepe ja som pasovy opar nemala, ale ano, vie kozny lekar predúpisat aj anitvirotika.
a ake neurologicke zalezitosti?

jankapepe
8. nov 2020

@majamat pozri si čo presne pásový opar je. Pupaciky na koži sú len akýmsi prejavom tohto ochorenia.

majamat
8. nov 2020

@jankapepe ja viem co je pasovy opar.

mily7
8. nov 2020

@helkka16 skús milgamu. Tá je lepšia ako obyčajné b cko. Som laik nie lekár, ale myslím, že sa môže opakovať. Veď to je ten istý druh ako na ústach. A ten sa tvorí ozaj pri každom oslabení organizmu. Treba posilnit imunitu. Zinok, d cko, c cko. Skús rakytnik, rybí olej, milgamu. Oslabená imunita v tejto dobe nie je žart. Držím päste.

helkka16
autor
9. nov 2020

@jankapepe ja som šla automaticky ku kožnej keď sa mi prvý krát vyhodil lebo to som ani len netušila, že mám pasovy opár. A chcela mi predpísat aj lieky noo v tom čase som kojila, tak mi predpisala ten žltý púder. A aký lekár rieši pásový opár aby som vedela?? 🙂🙂🙂

katkadzm
26. mar 2022

Ahojte neviete mi poradit ci je toto pasovy opar? Dost to svrbi