Môžem mať druhýkrát Covid-19?

klip0
14. mar 2021

Ahojte, zaciatkom februara mi bol zisteny covid. Mala som horsi priebeh, liečila som sa necele 3 tyzdne, alr zas nebolo to ze by som umierala. Po 3t som uz isla aj do prace, ostala mi len znizena kondicia, vacsie zadychanie sa a bolest hlavy.
A teraz od piatku ma boli hrdlo, sem tam zakaslem a mam velmi upchaty nos. Myslela som ze som trocha prrchladla plus alergia, lenze dnes keď som varila obed som si pri odstavovani citronov uvedomila ze nemam čuch. Skusila som aj cierne korenie ovonat, avivaz, silne parfemy a nic. Myslite ze je mozne ze som sa nakazila znova? Alebo to ma auvis este s prvym razom (vtedy som nestratila ani čuch ani chut). Alebo to bude len z tej nadvhy a upchateho nosa? Lekarka mi vtedy kazala netestovat sa 3 mesiace aj z dovodu ze mi moze vyjst pozitivny test este z toho prveho razu, tak neviem 🤷‍♀️

adri266
14. mar 2021

Mozes byt znovu pozitivna. Odporucam ist na AG test, ten ukaze, ci si infekcna.

juliatriscova
14. mar 2021

@klip0 covid tu bude už navždy..........nakaziť sa môžeš opakovane........

klip0
autor
14. mar 2021

@juliatriscova ano ale po prekonani by mal byt clovek nejaku dobu imunny, tak preto myslim ci aj po takto skorej dobe niekto mal 2 krát

janai1
14. mar 2021

@klip0 áno môžeš sa nakaziť kedykoľvek inou mutáciou

juliatriscova
14. mar 2021

@klip0 je veľa prípadov, čo v krátkej dobe sa opäť nakazili.......ak máš oslabenú imunitu, tak sa opäť nakazíš...toho vírusu sa nezbavíš, on v tele mutuje a naberá na sile......vidíme to aj na tých rôznych mutaciach, ktoré tu už máme..........

remaadja
14. mar 2021

@klip0 podľa mňa to máš ešte z toho prvého rázu, zbehni na AG test, ak nie si infekcna vyjde negatívny

shellmycka1
14. mar 2021

@klip0 priatel mal covid uz 2x v novembri a decembri. Ja tiez v decembri a nemam ani protilatky, takze chod sa urcite otestovať. Drzim palce!

mogaa
14. mar 2021

@klip0 imunita sa predpokladala minimálne na 3mesiace, ale.....už dávno je to vyvrátené lebo sa zistilo že minimum ľudí má vytvorené protilátky a ak tak málo...stále môžeš schytať inú mutáciu ale klude aj tú čo si mala...vždy záleží akú dávku vírusu vychytáš....preto už prišli na to že ani premorenie ako také nemusí fungovať, dokonca ani vakcinácia...teda očkovanie bude fungovať minimálne v tom že ľudia nebudú vo veľkom umierať a nebudú to také ťažké stavy že potrebuješ byť v nemocnici.......ale ak vychytáš juhoafrickú alebo brazílsku mutáciu tak Covid dostať môžeš či si očkovaný alebo nie, len pri očkovaní by mal byť ľahší priebeh.....

nikpa
14. mar 2021

@klip0 všade sa o tom píše, človek nie je vôbec na 100% chránený tie 3 mesiace. Len v mojom blízkom okolí mám dvoch ľudí ktorí sa opakovane nakazili skôr. Takže kľudne sa to mohlo stať aj tebe.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonnie_clide
14. mar 2021

A nemoze ta strata cuchu suvisiet s upchatym nosom? Ved sama pises, ze ho mas velmi upchaty...

patrishapat
21. mar 2021

Áno môžeš mať kovid aj druhý krát

3petka
21. mar 2021

@klip0 máš oslabenú imunitu a protilátky sa ti môžu tvoriť aj pár týždňov či mesiacov ale aj nemusia, takze áno nakaziť s sa môžeš znova. Poprípade to môžu byt nejaké dozvuky. Ja doteraz kašlem a to už sú tomu cez 3 mesiace.

enoula
21. mar 2021

Mozes mat... Zalezi kolko mas protilátok.. bez testu na jedno aj druhé nebudes mudrejsia

ingrid56
21. mar 2021

@klip0 ja som bola pozitívna 7.1. a teraz 17.3. opäť druhýkrát 😪