Môžem letieť lietadlom 5 týždňov po sňatí sadry?

mou222
15. aug 2019

Zdravím Vás , mám dnes dole danú sadru (zlomenina predpriehlavkovej kosti ) po 5 týždňoch... s tým, že rtg snímok vykazuje že je to zahojene na 70 percent podľa slov lekára. Dal mi ortezu špeciálnu este na 2 týždne, nemám ešte dostupovat,používať barle .Picham Fraxiparine.Zajtra vsak odlietam na dovolenku, .Je podľa Vás dôvod sa obavat,nemôže to nohe poskodit ?Letím len hodku a pol ... mam panický strach z lietania 🙂 ...vraj môže noha nasledkom tlaku opuchnut...čo odporúčate?Ďakujem

sissy27
15. aug 2019

@mou222 kompresné pančuchy proti opuchu a viac asi robiť nemôžeš. A potvrdenie od lekára, že môžeš letieť - môžu ho vyžadovať. Na letisku by si mohla mať nárok na asistenčnú službu, len to treba leteckej spoločnosti nahlásiť vopred. S barlami si tiež nie som istá, či ťa pustia až do lietadla.

mou222
autor
15. aug 2019

Aplikovať kompresne pančuchy pod tu ortezu ,alebo dať ortezu v čase letu radšej dole ,nech to dýcha? Potvrdenie sa vraj vzťahuje na sadru, nie ortezu ,pre istotu ho však vezmem .Tu asistenciu službu pozriem o čo kráča 🙂 ďakujem pekne

hadecka39
16. aug 2019

Jednoznačne si dať na nohy pančúchy a keď to už máš viac menej zahojené, tak by sa ti nemalo nič vážne stať.

deti95060810
16. aug 2019

porozmýšľať či tú dovolenku ozaj absolvovať...😉 s barlami.