Môžem len tak prestať chodiť k psychiatrovi?

21. apr 2024

Môžem len tak prestať chodiť k psychiatrovi keď som bola na viac nedobrovoľným pobytoch na psychiatrii a myslí si že beriem lieky ? Lieky som už dávno sama vysadila a nemá zmysel tam pre mňa chodiť ale myslela som si že musím zatajovať to že ich neberiem aby ma nedali zas na psychiatriu , nikdy mi tie lieky nepomohli ani ten psychiater

martul
21. apr 2024

,,nedalo na pauchiatriu " veď tam sa nechodí nasilu.

natalienka12
21. apr 2024

Ak nemas sudom ulozene povinne ochranne liecenie, liecba je len dobrovolna a s tvojim suhlasom. Ak mas nariadene liecenie sudom, tak nemozes, lebo ti ambulantnu formu zmenia na ustavnu a pojdes do liecebne.

autor
21. apr 2024

@martul chodí sa aj nasilu , volá sa to nedobrovoľná hospitalizácia

autor
21. apr 2024

@natalienka12 tak neviem o tom že by som to mala súdom určené len keď ma odtiaľ púštali mi hovorili že musím sa ambulantne liečiť lebo sa tam dostanem zas ... Keď som sa pýtala či sa dá odtiaľ ísť na reverz domov tak by zavolali policajtov a súdom by to riešili ale to sa nestalo

natalienka12
21. apr 2024

Ak dal suhlas sud, tak potom ta nepustia, v zakone su presne dovody, kedy tak sud moze urobit. V zasade vtedy, ak ohrozujes seba alebo svoje okolie, ak nebezpecna nie si, nie je mozne ta nepustit na reverz.

petamich
21. apr 2024

a dovod, pre ktory chces vysadit lieky? lebo niekolko nedobrovolnych pobytov na psychiatrii neznie vobec dobre

lucia147852
21. apr 2024

Prečo si bola hospitalizovaná?

alex49
21. apr 2024

Psychiatria nie je holubnik, z nejakého dôvodu si tam bola a ten dôvod treba riešiť. Nedobrovoľne hospitalizovaná si bola pretože si nebezpečná pre seba alebo okolie. A dupľom sa na psychiatriu nechodí len tak viackrát.

aurinia
21. apr 2024

Nemozes požiadať o zmenu lekara? Ako vieš určit že ho už nepotrebujes. Neviem odhadnut tvoj vek, ale syn ma v skole dievca, co sa lieci u psychiatra, minuly tyzden jej preplo, napisala zoznam ludi, ktorých chce odstranit. Bola to koubojka, policia v skole, vyšetrovanie. Ty nemusis byt nebezpečna, neber to v zlom. Ta navsteva lekara je mozno potrebna, len ti lekar nesadol.

jamimo
21. apr 2024

nepoznám ťa, ani tvoju diagnózu. Lem tak trošku tuším, že nie si v období a stave odhadnúť svoj zdravotný stav. Mám kamarátku ktorá má. bipolárnu poruchu a počas manickej fázy tak vystrájala, že do vozidla RZP nastupovala za asistencie polície. Ona sa stále hádala a tvrdila, že je zdravá. Diagnózu má viac ako 20 rokov a stále tvrdí, že rodičia volajú RZP, lebo ona je aktívna a. nestíhajú jej životné tempo 🤷‍♀️ Po mánii vždy príde depresia, rok po hasí následky 🙄 Takže? Skús sa obrátiť na odbornú pomoc a uvažovať nad tým, či je skutočne všetko OK.
Prajem všetko dobré 💐

mamina7070
21. apr 2024

fuuu no uz len zle sa to cita
zjavne si neuvedomujes svoj stav a jeho vaznost
na nedobrovolne pobyty ta vzali len ak si ohrozovala svoj zivot a zdravie samej seba alebo inym

autor
21. apr 2024

@petamich nie že chcem ale už som ich vysadila pred pol rokom , vypadali mi z nich vlasy , pribrala som 15kg nevládala som robiť bežne činnosti , bez spánku som vydržala tak pol dňa a zmeniť mi ich nechceli ,

autor
21. apr 2024

@lucia147852 mám 21, v 14tich som bola hospitalizovaná pre problémové správanie v škole kde mi zistili ADHD a pred rokom som bola hospitalizovaná kvôli halucináciam ktoré som mala po užití LSD , mala som to prvý a posledný krát v živote

autor
21. apr 2024

@jamimo keď ja tým doktorom už neverím , na liečení žiadne rozprávanie sa zo žiadnym psychológom maximálne otázka ako sa mám na vizite , na návšteve u psychiatra žiadna komunikácia len to že či dobre spím a ako sa mám , na nežiadúce účinky liekov stále hovorili že prejdú po mesiaci a to som tie lieky brala už 5 mesiacov a povedali že si musím zvyknúť , keď som život s liekmi po ktorých som sa cítila ako zombie nezvládala som ich prestala sama brať a viac mi pomohlo keď som sa vypravala napríklad s mamou ako nejaký odborník

mamina7070
21. apr 2024

a preco uzivas LSD? ked vies ze mas psychicke choroby a to ti moze ich vyrazne zhorsit alebomsa rozvinut ine zavaznejsie?

a teraz ako zijes ? kto ta zivi ? pracujes?

bublinka1426
21. apr 2024

lieky sa maju urcite vysadzat postupne, ak si brala AD

autor
21. apr 2024

@mamina7070 napísala som tam jasne že som to LSD vtedy mala prvý a posledný krát , dala som si ho na festivale zo zvedavosti

autor
21. apr 2024

@bublinka1426 vysadila som ich sama a po mesiaci vysadenie mi konečne začalo byť dobre a viem normálne fungovať , chodím do práce a cítim sa konečne ako človek

gemerka17
21. apr 2024

Chodíš k psychologovi ? Lebo ten je taky pilier a alfa a omega pri riešení psychickych porúch. Ty v spolupráci s nim mate za úlohu dosiahnuť, aby si sa vrátila do normálneho života bez liekov a obmedzí.

autor
21. apr 2024

@gemerka17 nie nechodím , len k psychiatrovi a uňho to o veľkej komunikácii nieje , neviem či u všetkých tak

gemerka17
21. apr 2024

Psychiater nie je na to, aby s tebou kecal. Len predpíše lieky. Nechápem ako si mohla byť hospitalizovana a viac krát a nechodíš k psychologovi a neliecis sa. Psychologovi treba chodiť pravidelne, on ma s tebou pracovať a z toho spolu s tebou tam dostať. Čiže pekne si nejakého nájdi a povedz mu celý príbeh a uvidíš čo ti odporučí.

autor
21. apr 2024

@gemerka17 no tak ja som nikdy nedostala žiadne odporúčania ísť aj k psychológovi , chodila som iba k školskému ešte v puberte , viem že mám diagnózu ale proste odvtedy čo som prestala brať tie lieky mi je dobre , cítim sa normálne a konečne zvládam život tak teraz neviem aký momentálny problém by som mu povedala

gemerka17
21. apr 2024

Minimálne ti poradí, či ešte treba chodiť k psychiatrovi a brat lieky. Taktiež aby si vedela zakym ísť v prípade ťažkosti. Úprimne mam pocit, že žiješ asi v jaskyni, lebo ty sama musíš vedieť takú základnú vec, že psycholog je to najdôležitejšie pri psychickych diagnozach. Nie, že ťa hospitalizuju a pracuješ len s psychiatrom. To, že sa teraz cítiš dobre, neznamená, že to tak bude o pol roka. Očividne ťa na niečo liečili a hospitalizovali. To všetko mu môžeš povedať, doniesť lekárske správy a nech sa ti vyjadrí k tomu.

autor
21. apr 2024

@gemerka17 jaskyňa je prekrásne miesto 🤣

bublinka1426
21. apr 2024

tak to je maximalne divne, to znamena ze AD si ani nemusela brat?

autor
21. apr 2024

@bublinka1426 tak ja neviem či sa majú brať AD pri adhd do konca života ale proste som sa s tými liekmi cítila strašne zle , vyššie som to opísala , tak som ich postupne začala vysadzovať no , áno viem že mi každý povie že nieje normálne vysadiť sám antidepresíva a že sa majú vysadzovať postupne atď ale mňa proste nebavilo žiť takým štýlom že som sa musela premáhať na to aby som zvládla sprchu , nie to ešte vyjsť z domu , práceneschopnost , pár hodín z dna mimo spánku , kilá navyše , polka vlasov fuč a postupne nevnímanie života

bublinka1426
21. apr 2024

na to je lekar aby na zaklade sedenia posudil.

autor
21. apr 2024

@bublinka1426 tak teraz sa mám naspäť vrátit k liekom alebo ? Ty si brala AD a mala si z nich také nežiaduce účinky že ťa to obmedzovalo v bežnom živote?

bublinka1426
21. apr 2024

neviem treba hodit na sedenie a povedz mu svoje

autor
21. apr 2024

@bublinka1426 on povedal že mi tie lieky môže postupne vysadzovať , čize polku tabletky za mesiace a že tie nežiaduce učinky má každý že hlavný je môj psychický stav ale že sa ich nezbavím tak skoro že tak to nechodí , plus som mala riadne depresie počas tej liečby