Môžem ísť na magnetickú rezonaciu dvakrát za mesiac?

mia002
27. nov 2015

Môžem ísť na magneticku rezonaciu dva krát za mesiac

zirafienka
27. nov 2015

@mia002 a myslíš, že ťa niektorý lekár pošle 2x?, alebo to máš dohodnuté. Lebo ja viem, že lekári to dávajú ako zo svojho a nezabudnú podotknúť, že je to drahé vyšetrenie. A o mag. rezonanciu čoho sa jedná, ak to nie je tajomstvo.

chymenitta33
27. nov 2015

@mia002 -nemalo by sa to, lebo predsa len to nie je "zdravé" vyšetrenie. Nezatažuje toľko oranizmus ako CT.
Ja som chodila pravidelne, dva krát za mesiac.

8291
27. nov 2015

@mia002 ano môžeš a robí sa to ked treba vyšetriť napr hlavu a chrbticu.nerobi sa to naraz kôli poistovni.napr ti dajú termín na hlavu o tytden a o dva dni na chrbticu.to bol len príklad.A pokiaľ by si mala na mr známosť da sa to vyšetriť aj jeden den a poistovni druhé vyšetrenie vykazu na druhy den.to sa samozrejme bavime o sukromnych centrach.v štátnom ťa nezoberu 2x za mesiac,pokial niesi hospitalizovana a zdravotný stav to vyžaduje.MR nijako neškodi ved uz sa vyšetrujú plody v brušku.

keira
27. nov 2015

@chymenitta33 ako zatazuje

chymenitta33
27. nov 2015

@keira - ? napísala som, že nezaťažuje toľko.

chymenitta33
27. nov 2015

@8291 - škodí, keby to nevadilo, nepodpisuje sa tlačivo o gravidite.

keira
27. nov 2015

@chymenitta33 jaj, myslela som CT

chymenitta33
27. nov 2015

@keira - CT vystavuje pacienta ďaleko viac žiareniu ako štandardný röntgen. CT hlavy vystavuje pacienta približne rovnakému množstvu žiarenia ako 100 štandardných rtg snímok hrudníka.
CT brucha nesie rovnaké radiačné riziko ako asi 400 štandardných röntgenových snímok hrudníka.

8291
27. nov 2015

@chymenitta33 neškodí je to len magnetické vlnenie a nemali by sa vyšetrovat v 1 trimestri ako vsetko co by sa v 1 trimestri nemalo.lebo kebyže pac potrati mohla by to pripísať MR vyš,cize každé pracovisko sa týmto chrámu.a bezne robia babatka v brušku ked sa gynekologom niečo nevidí na sone.posielaju na MR.kamoska bola s chrbticou v 4 mesiaci.A manžel mi v jednom sukr.MR center pracuju a tehotne mamicky robia dost často.Absolutne vyšetrenie nevplyva na bábätko.len do konca 1 trimestra sa neodporúča ani len paralen zobrať tak je to aj s Mr.

katarina1122334455
27. nov 2015

Suhlasim uplne s nazorom 8291....mr neskodi ☺☺☺ ale neodporuca sa tehu zenam...aspon tak nam to bolo vysvetlene na prednaske ☺

vadim1974
27. nov 2015

ja idem na 4 vysetrenia MR v jeden den teda - hlava,krcna chrbtica,hrudná chrbtica a dole každe vysetrenie trva cca 20 - 25 minut popis až na druhý den ...cez positovnu to mas po smrti teda povedali i že februar 2016 a tak ja že a za peniaze --- 150 eur každe vysetrenie teda dam 600 eur a mam to za týžden -- možno poviete ......hiiiiiiiiiiiiii velaaaaa ale kolko minieme na sprostosti zbytocnosti za rok za 10 rokov a na zdravie ? na zdravie dáme cca 50 - 60 eur poistenie mesacne a este sa rozculime že preco kedy ako to je možné ....neobhajujem to že treba davat viac alebo kde na to vziat ale ked vidim tie predvianocne zapchy a blaznenie ----- ta nerozmumiem pojmu --------- nemáme na to ??:::§§§§ ludia si beru požicky tisíce na vselico --- keby si mali zobrat na zdravie -- tak hiiiiiii ooooooooooooooo aaaaaaaaaaaaaa to poistovna to poistovna --- je to taky folklor --- aspon že ya to niekto môže ----- vtedy sme stastný že --- to stat -- to oni oni .....takže ja momentálne investujem do zdravia a to je podla mna to najcennejšie čo máme ---- šťastné a veselé prajem

8291
27. nov 2015

@vadim1974 ano ked ides ako samoplatca tak ti urobia vsetko v jeden deň.

zeriempizzu
28. nov 2015

Kludne aj 50 krat. Su to iba magnety.