Môžem ísť na 2 PCR testy po sebe?

24. aug 2021

Ahojte, bola som s pozitivnou v jednej domacnosti,aj som sa o nu starala a na 8. den som isla na PCR test. Vysiel mi negativny, ale mne sa tomu nechce verit, lebo sa necitim dobre uz od zaciatku (cely tyzden). Myslite, ze si mam zaplatit dalsi PCR test alebo si dat radsej vysetrit protilatky? Mozem ist vobec 2x po sebe na PCR test?

nika82
24. aug 2021

Môžeš ísť aj na sto testov ako samoplatca im to bude jedno

simca06022011
24. aug 2021

Mozes ist. Ja som bola presne takto, volala som lekarovi, ten povedal ze sa mam normalne este raz cez korona gov objednat, ale uz vypisat priznaky /ciez nie ako kontakt, karantena atd/ a ked budem mat vysledok, mam prist na vysetrenie k nemu, alebo volat (ak by bol +).
Zase to ze sa necitis dobre nemusi byt z covidu...

janinah
24. aug 2021

pcr je spolahlivý,nemusíš mať covid aj ked sa cítiš zle a máš príznaky,ten druhý test by bol kolko dní od prveho? min 5 dní by som počkala..

autor
24. aug 2021

@janinah @simca06022011 ratala som s tym,ze mam covid a teraz toto, preto rozmyslam ci to nezopakovat alebo ist na protilatky.mam jediny problem,ze som ucitelka a buduci tyzden zacina skola. Samozrejme chcem mat istotu, ze nie som nakazliva, ale na druhej strane ak mi na konci tyzdna vyjde pozitivny test,tak potom ako dlho budem este doma od pozitivity? Uz teraz som doma 9 dni. Tento rok mam uplne novu triedu a ako triedna ucitelka nebudem od zaciatku v skole? No stve ma to poriadne,lebo ani doprava ani dolava sa mi neda.

simca06022011
24. aug 2021

no bohuzial, radsej na to prist ako neprist... ci pozitivna chces ist do skoly a potom nebodaj cela trieda do karanteny? A je dost mozne ze ani druhy nebude pozitivny... teraz je kopa ludi chorych a covid nemaju...

nina255
24. aug 2021

Ist na protilatky ti nepomoze kedze tie este nemusis mat vytvorene aj keby covid mas… a nie kazda choroba musi byt hned covid existunu aj ine mozno si fakt negativna…chod ked chces za nejake dva dni este skusit ale myslim ze na 9ty den by ti PCR test pozitivny vyskel keby si bola pozit

autor
24. aug 2021

@simca06022011 urcite nechcem do skoly nic nosit, preto sa pytam co je lepsie- ci dat dalsi test alebo radsej protilatky

autor
24. aug 2021

@nina255 no jasne. vdaka 🙂

jitkakuruc84
24. aug 2021

alebo si objednaj antigeny domov, su aj zo slin a celkom jednoduche co sme skusali a stoja par eur, len ako prevencia kedze mame doma starsich ludi ... pcr je ale istota

kiki68
24. aug 2021

PCR ma zmysel opakovat po 72hod . Po 3 dnoch. Dovtedy to je nezmyselne a nic by to nove neukazalo.

janinah
24. aug 2021

na tvojom mieste si robím pcr 31.8.

autor
24. aug 2021

@jitkakuruc84 aj ten sme skusali, ale nejak im prestavam verit.mam pocit,ze vzdy vyjdu len negativne :D

@kiki68 po 3 dnoch mi to vychadza na stvrtok ci piatok, to by este slo...ale asi uvidim ako mi bude a podla toho sa zariadim

jitkakuruc84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
24. aug 2021

Ak sa citisnikam chora, treba navstivit lekara. Covid ci necovid, do školy snáď chora nenastúpis.

sunny15
24. aug 2021

Ahoj,ja som mala po 7dnoch od kontaktu s manželom(od jeho prvých príznakov)negatívny pcr,no keďže o 2dni po negatívnom teste prišli postupne príznaky(štvrtok)v pondelok v deň keď mi skončila povinná karanténa som mala ďalší pcr a ten vyšiel už pozitívny,treba test zopakovať ak si chorá.No aspoň 5dni od predošlého pcr by som počkala.

simca06022011
24. aug 2021

Tak neviem, mne napr hovorili (bol tam pan, kt sa s nimi hadal ze na co test on sa orvy den otestoval), ked som sa bola pred mesiacom testovat ze napr aj tyzden je este skoro na testovanie, ze sa im stalo ze neskor bolo pozitivni. Realne ak si s niekym v karantene mozes ochoriet jeho prvy den ale aj posledný... Plus neprejavi sa to hned, to zalezi aj od množstva virusu, imunity...

autor
24. aug 2021

@abbey1 nikde som nepisala,ze by som nastupila ak by som bola chora..praveze tomu sa chcem vyhnut a preto zvazujem ci sa nepojdem este raz otestovat.

@sunny15 @simca06022011 dakujem. odsledujem sa a podla toho sa zariadim. vela robi aj psychika, ktora si rada prifarbi, preto to nechcem uponahlat 🙂

autor
25. aug 2021

A neviete mi povedat, ci sa uznavaju protilatky po negativnom pcr teste? pytam sa kvoli bratovi, ktoremu tiez vyslo negativne PCR, ale do prace by sa mu hodilo mat potvrdenie,ze to prekonal. samozrejme v pripade ak by tie protilatky mal.

nina255
25. aug 2021

Myslim si protilatky sa neuznavaju nikde lebo to nic neznamena… po prekonani sa uznava prave ten pozitivny PCR alebo antigen ktory ten dany clovek mal robeny

sunny15
26. aug 2021

Ak bude mať pozitívne protilátky z krvi tak je štandardne odoslaný na pcr či nemá čerstvu infekciu,ak sa potvrdí negatívny výsledok pcr tak ti na základe protilátok z krvi vypíše obvodný papier o prekonaní covidu,ten platí tiež 180dni.