Môžem ísť k rovnakému psychiatrovi ako chodí partner?

12. sep 2024

Toto je asi najdivnejsia otazka na mk ale skúsim 🤦‍♀️ priatel chodí ku psychiatrovi/podnikatel, vyhorel, dava sa dokopy. Ja, 7 mesiacov po porode dvojičiek, som včera konečne v sebe potvrdila, že asi potrebujem “preliecit” - často som podráždená, sú dni kedy sa vôbec nevladzem postarať o deti, nechuti mi jesť. Mám totálny pocit zlyhania. Aj ako manželka Aj ako matka. Otazka. Môžem ísť k rovnakému psychiatrovi? Alebo si mám nájsť ineho? Ako to funguje? 😥

kristinka92
12. sep 2024

jasne že mozes k rovnakému, prečo by nie. inak klobuk dole s dvojičkami, musí to byt veľmi ťažké, ani sa ti nečudujem

autor
12. sep 2024

@kristinka92 kojím odsavanim, čiže okrem starostlivosti 7x denne odsavam 🤷‍♀️

zzzza
12. sep 2024

Môžete

januska12323
12. sep 2024

Môžeš, nemôže riešiť problémy jedného pacienta s druhým.

anjelicek26
12. sep 2024

Kľudne chod ked sa potrebujes vyrozpravat, on neriesi pacientov medzi sebou. Ana odsávanie sa vykašli. Odsavam pre 1 dieta a toľko zabiteho času a ty to máš 2x🫣🫣 Počkám kým začne poriadne jest prikrmy a tiež končíme. Ono to to aj fyzicky vyčerpáva a máš toho už aj tak dosť.

evkamotka
12. sep 2024

Vsak on ani nebude vediet, ze koho si zena. Ako by na to prisiel, ved menovcov je vela. Vymenny listok ti netreba. Daju ti termin, prides, povies co ta trapi a preriesite to. Ak to uvidi na lieky, predpise a naplanuje kontrolu.

andrejkaa26
12. sep 2024

ake velke su deti? fuu, lebo ja mam doma tiez dvojicky, plus starsieho, manzel v praci od nevidim do nevidim, pomoc od babiek minimalna az ziadna, tympadom na vsetko komplet sama, ucenie sa s deckami, domacnost, kruzky detí, plus pracujem 7 hodin denne, ale teda neviem, ze by som koli detom potrebovala psychiatra to som sa nikdy do takychto myslienkovych pochodov nastastie nedostala, ani ked mali deti 2-3 roky, co bol narocny vek, a plus starsie dieta. ak mas este malinke deti a si s nimi doma na materskej, ver mi je to to jednoduchsie obdobie, ked ti zacnu chodit do skoly, a ty pripadne do prace, to sa len zacne sranda..osobna skusenost

zzzza
12. sep 2024

Môžete ísť aj spolu ako pár

autor
12. sep 2024

Dakujem za rady 🙏
@andrejkaa26 dvojicky si kojila?

andrejkaa26
12. sep 2024

prehliadla som ten vek deti, uz to vidim, ano prvy rok s dvojkami je narocny to pripustam. moji boli cisto len kojeni, ziadne UM, tympadom v noci hore kazde dve hodiny v pravidelych intervaloch, plus sa mi casto budil aj starsi syn, mal vtedy 2 a pol roka ked sa narodili dvojky.. ale teda budem sa opakovat, pre mna bolo narocnejsie ked zacali chodit, ten druhy-treti rok s detmi. naozaj ten prvy rok patril medzi tie najjednoduchsie, ale samozrejme asi to je individualne, teraz maju moji 8 rokov, cize masaker stale😂..
asi som nepomohla.. len som chcela povedat ze je kopec mam co maju aj 3-4 deti a davaju to..lebo musia, ale kazdy je inak nastaveny v hlave., ak citis ze treba vyhladat pomoc, urcite tak urob, na skodu to rozhodne nebude

angeli121212
12. sep 2024

@andrejkaa26 wow to si jej moc nepomohla ... Áno je kopec mám čo to dáva aj čo to nedáva... Môže mať autorka kľudne nábeh na popôrodnú depresiu a to nie je vobec sranda... Lepšie zájsť za odborníkom ako to v sebe dusiť

koniarova
12. sep 2024

Vykašli sa ty pekne na kojenie a poziadaj otca detí o pomoc. Aj ty ju potrebuješ,nie len on. Nech ide na PN a oddýchnite si trochu obaja.

autor
12. sep 2024

@andrejkaa26 tak potom tvoj koment absolútne je nechcem povedať že odveci lebo kojit je najmenej 🙂 odsavanie zaberie veľa času. A keďže mne sa narodili dvojicky v 29tt tak je to o inom. A potrebujem a chcem im davat moje mliecko 🙂 čiže opakujem sa. Priložiť dieťa aby pilo je to najmenej 🙂 tvoj koment je skôr len aby si sa ukázala aká si “šikovná a dokonala” miesto toho aby si druhemu pomohla. 🤔

autor
12. sep 2024

@koniarova kojit chcem a potrebujem. Skúšala som davat deťom UM ale mali bolesti, plakali z neho, tak keď mám mliecko tak im budem davat najviac ako sa len dá ❤️💙

autor
12. sep 2024

@koniarova a po mojom mliecku ani koliky ani bolesti bruska, sú spokojne deticky

angeli121212
12. sep 2024

Autorka ja len ku odsávaniu poradím pri prvom som kojila aj odsávala a bolo to otravné ale teraz čakám druhé a chcem si kúpiť takú odsávačku čo ju vložíš do podprsenky zapneš a máš voľné ruky.. investícia kus vyššia ale ak nemáš skús či ťa to aspoň kúsok neodťaží

kitycat
12. sep 2024

A nemate moznost tak trochu vypustit domacnost, stravovat sa jednoducho. Uvarit zemiaky a kupit hotove kura, raz do tyzdna by vam niekto upratal, vy si akurat operiete?

Neprezivajte to obaja a nehťrotte to

andrejkaa26
12. sep 2024

nie niesom rozhodne "dokonala ani prehnane sikovna", ver mi ze mam odtoho na mile daleko, iba si ma spatne pochopila, chcela som ten tvoj aktualny problem s detickami trosku "odlahcit" lebo ziaden problem nieje taky velky ako sa zda.. pri detoch su stale obdobia ktore su lahsie a ktore su mega narocne. v kazdom veku deti... proste chcela som nacrtnut ze stale sa pri vychove deti budes stretavat s nejakymi prekazkami. teraz je to odsavanie/kojenie, spanie/nespanie potom to budu skolkarske choroby, potom nastup do skoly..atd atd.
u mna je to momentalne tiez velmi narocne z toho hladiska ze sa ucim denno denne kvazi naraz s troma detmi, a je to naozaj masaker, do toho problemy v praci a komplet cela domacnost..
treba na to cele iba stipku nadhladu a sebazapretia. a proste vydrzat to narocne obdobie, ver mi ze toto co aktualne prezivas velmi rychlo pominie. proste ina rada tam nieje iba naozaj vyzdrzat.. ja sa priznam ze mam mozno velku vyhodu v tom ze v mojej povahe vyrazne prevlada flegmatizmus a take to ze mam proste na salame, a vzdy si poviem nejak to dam, nejak bude, niesom na tom az tak zle, proste nastavit si tak hlavu, pozret sa na veci z ineho uhla.. vies kolko zien mam v mojom okoli co nemozu mat vlastne deti? co by dali za tvoje "problemy" ? 4 manzelske pary poznam z nasho okolia co sa roky snazia a nic, dva pary su uz v adopcnom procese...
proste .. ak mas moznost jednoznacne poprosit niekoho o pomoc, ak su ochotne babky tak tie, ak nie kohokolvek ci kamosku, tetu, opatrovatelku... aj ked len na hodinu-dve denne, ze si proste spravis cas ty sama pre seba. moznosti su.. samozrejme aj psycholog je super volba a treba aj to vyuzit, urcite poradi a pomoze, drzim palce. nech su deticky zdrave a ty si spokojna maminka

lubkovaandrejka
12. sep 2024

@andrejkaa26 ty si myslis,ze ked autorke povies,ze ine to zvladli lavou zadnou, a ze to ma vydrzat, tak jej tym pomozes? A ze vlastne nema mat aky problem, len robi z komara somara a bude horsie?Nechapes,ze kazdy ma inu psychiku? Na niekoho je aj jedno dieta vela a da mu zabrat. Normalne ma tu rozculuju niektore prispevky 🙄🙄.

klotildabazarik
12. sep 2024

Chodte rovno spolu🙄

tinalia
12. sep 2024

Ja len chcem poradit, ze psychiater sa ti velmi bohuzial venovat nebude, hlavne kvoli casu a kapacite, tak aby si to nevzdavala s pomocou a hladala radsej terapeuta. Ak ti bude treba lieky, psychiater ti ich predpise, ale na terapie je lepsi psychoterapeut, ma viac casu a malo psychiatrov ma aj terapeuticky vycvik.
Ja mam jedno male dieta a mam kolkokrat dost, takze obdivujem, ze si to doteraz takto zvladala a drzim ti palce, aby sa vam podarilo to zvladnut aj nadalej 😊

lalilla
12. sep 2024

@andrejkaa26 tak si sa pochvalila a super poradila. Povacsine taketo komentare maju daleko od pravdy
Nie kazdy zvlada vsetko ako ostatni. Autorka skus najprv psychologa, je vela sukromnych a ked ti to nepomoze, potom psychiater.
Silno drzim palce! Viem ze ked jeden z partnerov je na tom zle, taha to dolu cele rodinu, plus mate male deticky. Nie je to hanba, drzim palce

autor
12. sep 2024

Ďakujem vám zienky za podporu, potrebujem sa odraziť. A pre deti a priateľa robím maximum ale dá to všetko zabrať🙏 ja som rada, že nám deticky žijú a že mám mliecko.
@andrejkaa26 tu nejde o flegmatizmus. Vieš, keď som bola 5 mesiacov v nemocnici a som rada, že mi deti žijú, tak neviem prepnúť hlavu a kašlať na všetko. Ale to pochopí len ta mamka ktorá ma predcasniatko. Alebo náročne dieťatko. Proste, keď sa narodí dieťa v termíne a mama o ňom ani “nevie” len prebalí, priloží nech sa napapa tak ani nemá sajnu, čo je to mať predcasniatko. A daj si to x2. 🙂

lonely66
12. sep 2024

autorka, môžeš mať rovnakého psychiatra. aj keby vedel, že patríte k sebe, dodržiava lekárske tajomstvo a neprezradí jednému to, čo mu druhý povedal, a naopak.

@andrejkaa26 nedá mi nezareagovať na tvoju vetu: "ziadne UM, tympadom v noci hore kazde dve hodiny v pravidelych intervaloch"
ak si myslíš, že nekojené dieťa na UM prespí celú noc ako zabité, si na poriadnom omyle. naopak, ja som mala skúsenosť takú, že namiesto toho, čo si robila ty, že si sa dala do nejakej polohy a dieťaťu dala piť, ja som musela vstať, mliečko rozrobiť a nakŕmiť. možno nie každé 2 hodiny, možno 3,5, ale tiež to bolo takto. a teda že som sa tým prebrala zrejme viac, než matka, ktorá kojí, je dosť možné. mnohokrát som nemohla aj hodinu zaspať... tiež noci rozbombardované. ale tento príspevok nebol konkrétne o kojení, čiže aj tvoj príspevok bol prakticky zbytočný. môj bol už len reakciou na ten tvoj.