Môžem dostať trombózu?

renata27322
20. máj 2024

Ahojte, možno hlúpa otázka, ale som paranoidna😅antikoncepciu beriem už 5 rokov, ak som doteraz nedostala trombozu, stále ju môžem dostať? Začala som cvičiť, brat vitamíny a snažím sa robiť pre svoje telo a svoju dušu to najlepšie, len ma občas bolia lýtka. Posmechy a urážky si radšej nechajte pre seba, ďakujem 😁

e1i
20. máj 2024

@renata27322 mozes kedykolvek aj bez HAK. Standardom by malo byt pred jej nasadenim vysetrenie krvi na trombofilne mutacie

renata27322
autor
20. máj 2024

@e1i bola som vyšetrovaná a vždy som mala všetko ok, tento rok som už bola na preventívnej len krv mi nebrali, povedali že mám prísť o týždeň ale bojím sa aké budú výsledky, tak to stále odkladam

bublinka1426
20. máj 2024

@renata27322 trombozu mozes dostat hocikedy, aj bez antikoncepcie. je vela faktorov, ktore sa na jej vzniku podielaju. co si pamatam, pri antikoncepcii by sa napr. nemalo fajcit ( teda fajcit by sa nemalo vobec) ale pri fajceni je zvysene riziko.

hsjdudhdbd
20. máj 2024

@renata27322 ano mozes sntikoncepcia je jedno z nsjvecsich rizik sko sa dostat k tromboze

zorkahorka
20. máj 2024

Pri hak by som najma vela pila, aby si si riedila krv

3petka
20. máj 2024

@renata27322 ja som brala anitiku a nikdy mi vyšetrenie krvy nerobili. A teraz pri druhom dieťati mi zistili vrodenú mutáciu. Zvýšené riziko teombozy.
Keď to má prísť tak to príde či už s tým že berieš nejaké hormóny alebo nie.

e1i
20. máj 2024

@3petka to je to vysetrenie ktore by mali robit pred nasadenim hak. Robi sa raz za zivot. Podla toho si vobec nemala hak uzivat

3petka
20. máj 2024

@e1i no vidíš. Ja si nepamätám že by mi niečo take robili.

renata27322
autor
20. máj 2024

@e1i môžem si o to požiadať u gynekológa?

mariynka
20. máj 2024

@renata27322 ked som brala hak, boleli ma lytka, bola som na pohotovosti, dr.mi spravila sono zil, vsetko bolo ok, ale vyhresila ma, preco to svinstvo beriem. Nakazala vysadit a zacat brat detralex..

mariynka
20. máj 2024

@renata27322 pri tromboze je aj opuch a sfarbenie

egonsk
20. máj 2024

moj sused dostal trombozu zo stresov, inak viedol zdravy zivot stravou i pohybom a nefajcil i nepil.
Ale pri HAK by ti mal doktor robievat krvne testy, aby videl, ci sa ti nieco zhorsuje a podla toho dalej postupovat.

e1i
20. máj 2024

@renata27322 ano aj ked ta mozno kvoli tomu posle na hematologiu

hsjdudhdbd
21. máj 2024

@mariynka takto vam poviem ono lieky sa uzivaju aby pomahali sle hak nepomaha ani nelieci davate do seba zbytocne veci ktore vam programuju telo a nicia telo doslova zvnutra. Ja som nevedela co vsetko obnasa hak mnoho bab to prehlta len tak ako cukriky ze vsak noa co co je natom sle poviem vam je to jed. Neodsudzujem vas aby ste to tak nepochopili ale chcem vam poradit ze to je naozaj zla tabletka ktora iba skodi a programuje telo hormony vsetko .. ved je tolko sposobov ako sa chranit

renata27322
autor
21. máj 2024

@hsjdudhdbd HAK beriem kvôli menstruacii, pretože som mala veľmi veľmi nepravidelnú a strašne silnú a bolestivú. Ja som si o antikoncepcii prečítala už veľmi veľa, a bez problémov s ňou žijem už 5 rokov, na niektoré vedľajšie účinky teda 🙂