Môžem darovať neotvorené lieky?

minesasubu
29. mar 2021

Ahojte , chcem sa poradiť zostali nám po svokrovi uplne nove neotvorené lieky , môžem ich darovať cez net ? alebo ich mám dať radšej späť do lekárne ? dajú mi v lekárni za to niečo ?Ďakujem

eko22
29. mar 2021

@minesasubu darovať lieky, ktoré su na predpis? No neviem, ja by som ich radšej vrátila do lekárne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tani777
29. mar 2021

Ja by som skusila oslovit obvodneho lekara,mozno by vzal on do ambulancie (hlavne na tlak a podobne)

h2
29. mar 2021

@minesasubu Ak lieky vrátiš do lekárne, oni z toho nič nemajú, nemôžu ich predať ďalej a tie lieky idú do likvidácie. Takže ak máš niekoho, kto tie lieky užíva a pomohli by mu, je to určite lepšie riešenie.

deti95060810
29. mar 2021

môžeš dať obvodnému lekárovi - on možno že to podá ďálej - najmä ak sú to lieky drahšie....
v lekárni ti nedajú nič, žiadne e.

pribinak
29. mar 2021

Oslov organizáciu s bezdomovcami vo vašom meste či by nemali zaujmem

janage
29. mar 2021

@minesasubu skús sa spýtať tam, kde sa napr. starajú o starých ľudí, či by vedeli využiť, tam sú pod dohľadom zdravotníka ten by mohol vedieť čo využijú a čo nie a odnesú do lekárne oni.

minesasubu
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minesasubu
autor
29. mar 2021

@janage skúsim to tiez dobry napad

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minesasubu
autor
29. mar 2021

@pribinak dobry napad dikes

h2
29. mar 2021

@bambulienka25 To som rada, lebo ja som takto pred pár rokmi bola odniesť lieky do lekárne a tie, čo boli úplne kompletné, som nechala v krabičke, že sa ešte budú dať použiť. A pani magistra ma "sfúkla", že som to mala všetko vybaliť, že tie lieky idú všetky do spaľovne a že na tieto chemické veci je to veľmi drahá spaľovňa na to, aby tam pálili obaly.

janage
29. mar 2021

@minesasubu my sme roddelili po expirácii do lekárne, v expirácii také ako ibalgin, acylpirin sme si nechali a zvyšok do DSS aj s barlami. S tým, že čo nevyužijú vrátia do lekárne oni. Bolo to cez overenú osobu.

janinah
29. mar 2021

Žiadnym laikom ich nedávaj,jedine lekárovi- obvodnému alebo nejakému,kam sa svokor liečil,my sme tak dali lieky na dialýzu,kde otec roky chodil.Boli to špecifické drahé lieky a určite niekomu pomôžu,do odpadu v lekárni by som ich nedala.

janinah
29. mar 2021

@pribinak bezdomovcom určite nie,tým tak odev,obuv...

pribinak
29. mar 2021

@janinah prečo? Najmä ak sú to lieky s doplatkom

titla
29. mar 2021

@bambulienka25 To je blbost. Nespotrebovane lieky vratene do lekarne idu do spalovne.
Tym, ze tie lieky uz raz "opustili" lekaren nikto nezodpoveda za ich dalsie uskladnovanie a ani nikto normaly si uz nazoberie na zodpovednost, ze by ich podal pacientom.
Okrem toho SUKL vedie evidenciu o tom kolko liekov sa odvaza do spalovni.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
29. mar 2021

@pribinak lebo sa to ľahko dá zneužiť a nebrala by som si za to zodpovednosť,ž eposuniem lieky tejto skupine ľudí /ani nijakým ni elekárom/

pribinak
29. mar 2021

@janinah nosím jednej organizácii, ja to nedávam priamo bezdomovcom, ale tým zamestnancom
Nemyslím si, že oni by chceli nejak robiť zle.

minesasubu
autor
30. mar 2021

Ako pisala pani vyššie zavolala som do depaul a zoberú lieky pre chorých , Ďakujem za dobrý tip 🙂