Môže to byť cysta?

oblivian
31. máj 2017

Prosím, odpoveď mi píšte iba v prípade, ak s uvedeným problémom máte osobné skúsenosti.
Nechcem, aby ma tu niekto zbytočne vystrašil nejakou svojou teóriou... 🙂
Ďakujem.

7 rokov v kuse som brala antikoncepciu pred plánovaním bábätka. Menzes sm teda mala pravidelne, bol priemerný až slabší, trval 6-7 dní.
Mesiac po pôrode (júl 2015) som znova začala mať menštruáciu. Rodila som sekciou. Odvtedy neberiem antikoncepciu.
Zo začiatku som mala menštruáciu ako pred otehotnením, len už bola mierne bolestivá.
Asi po roku sa to začalo zhoršovať. Menštruácia sa začína špinením. Dva-tri dni mám iba mierne špinenie. Na tretí/štvrtý deň zrazu začnem silno krvácať a začínajú bolesti (ale stačí jeden Ibalgin 400). Krvácam silno asi 3 dni, potom ešte niekoľko dní slabšie. V krvi mám zrazeniny (ale používam skoro stále len tampóny, možno je to preto?). Menzes u mňa trvá 9-11 dní,
Rozmýšľame nad druhým dieťaťom, ale bojím sa, či nemám nejaký gynekologický problém, lebo takáto menštruácia podľa mňa nie je normálna...
O radu na koníkovi prosím preto, lebo zatiaľ nemám možnosť ísť na vyšetrenie, pôjdem až koncom júla a je to ešte ďaleko...

cerez
31. máj 2017

Cysty v produktívnom veku sú u žien normálne. Záleží o akú cystu sa jedná. Ak je vodová..pri ms sama praskne. Čiže môžeš mať, ale aj nemusíš. Nevidela by som to tak tragicky..na to vyšetrenie určite choď a dr. sa zmieň o dĺžke a špinení. Môže ti nasadiť na pár mesiacov liečbu a bude všetko ok.
Inak sú aj čaje na úpravu cyklu. Skús napr. alchemilku na úpravu ms. Na bolesť mne osobne pomáha zázvorový čaj. Ako vitamíny sú tiež dobré pupalka, vitamín E.

meryika
1. jún 2017

Pri nie vodovej cyste sú kŕče aj mimo menštruácie. Ale ak ich máš iba pri nej tak to je niečo iné.