Môže tehotná na let balónom?

aalzbetkaa
1. mar 2020

Ahojte baby.. O dva týždne ideme partia 4 ľudí na balón.. Kamoška je na začiatku tehu. Píšu tam ale ze tehotné ženy nemôžu.. Neviete prečo? Už to mame všetko zaplatené vybavené... Vaše názory? Šli by ste alebo ako

kikulienkadd
1. mar 2020

Ahoj,nešla by som. Mne by bolo tehotenstvo vzácnejšie ako let balónom. Balón nie je lietadlo...

zirafienka
1. mar 2020

no tak.............😅 keď sa tak na to pozerá Modrý koník, ten odkazuje, že s tehotnou by išiel aj na kraj svete, keby bola tehotná od neho. "A hlavne v štádiu TEHU". Och, ako si spomínam na diskusiu spred 3 dní...

aalzbetkaa
autor
1. mar 2020

@zirafienka nechápem?

jasminet
1. mar 2020

@aalzbetkaa kvôli vzletu a hlavne pristátiu - môže vás to oplieskat keď náhodou fukne vietor.

evitka83
1. mar 2020

@aalzbetkaa z rovnakeho dovodu preco sa tehu nemoze potapat. Prudsia zmena tlaku moze ohrozit plod v rannych stadiach

katulienkax
1. mar 2020

Na zaciatku tehu by som sla pokial jej nebýva zle a grca a tak . Ja som robila teda kadečo na zaciatku tehu. Samozrejme ze vela napíše ze nie . Ja som takéto veci nikdy neriešila na modrom koni ked som nieco chcela nepýtala som sa cudzích zien na názor.

pininka1
1. mar 2020

Pristátie nemusí byť zrovna super jemné a sú tam aj výkyvy tlaku. Kto si zoberie na zodpovednosť ak potrati. Neviem, ale ja by som nad tým ani neuvazovala

ajnka
9. mar 2020

Podla mna na zaciatku tehu urcite moze, ziadne zmeny tlaku tam niesu, ved to neni lietadlo a vyska sa nabera pomalicky. Ked som to riesila ja, spolocnosti mali pisane ze beru tehotne do 3 mesiaca. Ano, pristavanie sa moze skomplikovat, o tom by vedela hovorit svokra, ktorej sme dali let balonom pod stromcek🙂 Ja som letela balonom v 6tom mesiaci, ale to bol letny den, vzduch sa pomaly nehybal, takze za hodinu "letu" sme sa presunuli cca o 4 km a pristatie sme mali uplne hladke. A takisto obsluha balonu mala za ulohu extra hladke pristatie kvoli mne, lebo ako som pochopila, za normalnych okolnosti zvyknu pristavanie trosku okorenit🙂) Takze by som sa asi pytala priamo vo firme na poveternostne podmienky tesne pred letom a pripadne mala niekoho v zalohe, aby listok neprepadol.