Môže stres spôsobovať závraty?

jefinka18
9. aug 2021

Ahojte, mam taky dlhodoby problem...mavam casto zavraty, motanie hlavy, alebo sa dostavi pocit neistoty pri chodzi a pocit na odpadnutie...sem tam mi aj srdce poskoci ze ho citim az v krku...vsetky vysetrenia mam zasebou...CT, MRT, EKG, ECHO, Holter,krv, gastro...vsetko ok...mam anemiu na ktoru mam zelezo...štitnu mam pravu stranu zvacsenu(idem endikrinologicke) este ma caka test na Tetaniu, ale nemavam svalove krce rakze si myslim ze ani tetania to nebude....preto ma napadol stres...bola som dlhodobo v strese niekolko rokov( smrt mami, doopatrovanie a smrt otca, neskor navrat po 2 materskych do prace a nocne k tomu) vadilo mi aj nakupovanie v obchodoch, stale mi tam bolo zle...to uz sa zlepsilo ale tie zavraty a nevolnost prichadzaju koci kedy, trva to par minut niekedy aj cely den...sem tam ma pri tom prezenie ale dycha sa mi dobre a ani srdce mi rychlo nebije...tlak mam ok...

pprichadzaju

sasha10
9. aug 2021

Jasné že môže, ja som toto prežívala pri strese zo skúšok, autoškoly a podobne kedy som sa pripravovala po celý rok a finito malo byť zo všetkého v jednom mesiaci. Ja som bola u kariológa a ten si so mnou pekne sadol a normálne porozprával či som nemala stresové obdobie a keď som prikývla tak mi povedal že je to pravdebodobne tým a mám si vyskúšať proste chvíľu kľudu, relax, prechádzky všetko vyhnať z hlavy a pomohlo to. Síce u mňa to bol dlhší boj ale dala som to 🙂

irusa
9. aug 2021

Nemám žiadne svalové zasklby ani tŕpnutie a mám potvrdenú tetaniu najvyššieho stupňa

neson123
9. aug 2021

Ahoj mam presne to iste co ty, strasne tocenie hlavy zavraty az pocit na odpadnutie..tiez EKG, ECHO mam v poriadku a v septembri ma caka uktrazvuk chrbtice a magneticka..moze to byt jednoznacne zo psychiky/stresu, dnes napriklad som nic extra nerobil len tv pozeral a vzsy ked som sa postavil tak strasne tocaky a ked som zacal vysavat a umyvat riad tak to trochu preslo, proste som zamestnal mysel.Casto ma picha pri srdci pravdepodobne z chrbtici a moze to vyzarovat aj do hlavy a z toho moze byt to tocenie.

cippi
9. aug 2021

Pravdepodobne to bude panicka porucha. Tocenie hlavy a motanie z nicoho nic aj v klude je toho prejavom. Z nicoho nic to pride, tj z chrbtice to moc nebude 🙂. Pichanie pri srdci,ak to je tato porucha nema s chrbtom nic spolocne skor sa jedna o stiahnute svaly bolestivo. Proste mozog si niekedy spravi tam v tele co chce a clovek citi bolesti kade tade. Ked zamestna mysel od rozmyslania sustredenia priznaky zvacsa zmiznu. Strach z obchodov a tak normalne priznaky tejto choroby. Viem kedze som to videl u blizkej osoby, cesta von nie je lahka. Lieky moc nepomahaju zvacsa max to potlacia na nejaky cas, ale ked sa vysadia je to casto spat. Tie zavraty a bolest nie su vlastne az tak realne mozog si ich vytvara nie su to ziadne infarkty ani nic.

matus7030
9. aug 2021

@jefinka18 skús si prečítať príznaky panickej poruchy. Podľa mňa to na ňu úplne sedí. Mám vlastnú skúsenosť. A v dobrom ti odporúčam ísť si pokecať o tom k psychológovi. Držím palce

slovakboy
16. sep 2021

@jefinka18 úzkostná porucha. Panická by mala horšie príznaky. Ale môže sa z toho panika rozvinúť ak to nebudeš riešiť. Oddych marodka vypnúť telku mobil atd. Zdravo jesť spať oddychovať prechádzky meditácie dychové cvičenia. A zaručujem že za pár mesiacov budeš fit.

mima1108
7. feb 2022

@jefinka18 ahoj ako si dopadla? Potvrdili ti tetaniu ?

jefinka18
autor
7. feb 2022

@mima1108 ano mam tetaniu

mima1108
9. feb 2022

@jefinka18 a ako to riesis , ja mam termin az na marec trpne mi tvar mota sa hlava no des bebiem magnezko . A Ty ako sa citis teraz? Dakujem

pavolpompa
9. nov 2023

@jefinka18 bolela vás pri tom aj hlava myslím také ako nervové zapichnutie ,mravcenie ,tupa pulzujuca.

mmatkaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz