Môže sa užiť železo aj večer?

11. dec 2023

Užívam železo , môžem užit aj večer? Nenabudí ma to dáko ak užijem pred spaním?

mirkava
11. dec 2023

Tiež užívam železo cez deň, nejako neriešim ak zabudnem dám aj večer

loliki
11. dec 2023

Aspoň sa do rána vstrebe. Nie je to kofeín.

mamatroch
11. dec 2023

Hlavne treba dodrzat 2-hodinovy odstup medzi zelezom a mliecnymi vyrobkami, kedze mlieko znizuje vstrebavanie zeleza. Ja z toho dovodu jem zelezo vzdy vecer, ked idem spat, to uz som viac nez 2 hod po veceri. Rano jem vzdy mliecnu kasu, cize to by nebolo vhodne a cez den stale cosi mliecne, preto mi to vyhovuje takto. Este som nepocula, ze by to malo nejako vadit kvoli spanku, ale tak ja nie som relevantna vzorka, ja zaspim, aj keby mi priklepovou vrtackou vrtali nad hlavou...
Vstrebatelnost zeleza zvysuje vitamin C, ale to asi vies.
Ktore konkretne beries? Ja Maltofer Fol (s kyselinou listovou) a to mi nerobi problemy. Predtym som viacere skusala, ale z tych ma zapekalo.
Skusala som aj vselijake prirodne, aj daku stavu z lekarne, ze s "lahodnou chutou", no skoro som sa dogrcala z toho, som mala pocit, ze pijem polievku z hrdzavych klincov... Tak beriem klasicke tabletky, to prehltnem a hotovo, i ked lieky celkovo nemam rada, ale tak co uz...

lavender94
11. dec 2023

Železo ta nenabudi. Pokiaľ je to aspoň hodinu, ideálne dve po večeri tak je to v pohode. Ideálne k tomu dať Vít c aby sa lepšie vstrebalo. To cčko môže trošku nabudiť citlivých ľudí, ale väčšine ľudí to nerobí vôbec nič. Hlavne si nekupuj nejaké lacné železo, lebo to ti tak maximálne zafarbí stolicu a vstrebe sa minimum

autor
12. dec 2023

@lavender94 ktore železo je najlepšie? Lebo mám práveže také čo iba farbí stolicu

nikha2809
12. dec 2023

Mne na hematologii dokonca kázala dávať si večer aby mi nebolo cez deň z neho tazko

marticka85po
12. dec 2023

Ja si nedavam vecer lebo je tazke na zaludok,skúšala som aj vecer uzivat ale do rana som nespala pre bolest zaludka.preto sa ma uzivat rano nalacno.ale pokial nemas tento problem tak uzivaj aj vecer