Môže sa PCR test mýliť?

26. apr 2021

Mali ste niekedy skúsenosť že sa mýlil PCR test? Priateľ je pozitívny od minulej stredy (prvé priznaky mal už v utorok a bol testovaný antigénom- negativny, na druhý deň už pozitívny PCR), ja som bola na testovaní pcr dnes a som negatívna. Nejde mi to do hlavy pretože už dva dni sa cítim zle aj ja. Dosť kašlem, mám taký divny pocit na plucach, som unavená a boli ma hrdlo. Je možné že sa test mýlil? Možno som na ňom bola príliš skoro?
Mám ísť na test znova ale neskôr?

marseillefan
26. apr 2021

Aj PCR testy majú chybovosť... síce malú, ale majú...

nina255
26. apr 2021

PCR je spolahlivý test ide skôr o to KEDY na ten test ideš... v tvojom prípade možno skoro, druha vec je že existujú aj iné choroby ako covid tým pádom si vyšla negatívna možno aj preto že máš niečo iné...

mimamik
26. apr 2021

Ja som bola PCR testovaná na 8 deň od kontaktu ako negatívna pritom som mala priznaky....pozitivita sa potvrdila až na 12.deň antigenom.....tieto nové mutácie sa správajú zvláštne a často ich testy nezachytia

simonkazga
27. apr 2021

Moj otec mal takmer 10 dni vysoke teploty, kasel, bolesti svalov a klbov. Bol 3x testovany. Aj antigen aj pcr s negativnym vysledkom. Po chorobe co teda lekar uzavrel, ze to nebola korona, mu ale vysli protilatky. Vraj, stava sa.

h2
27. apr 2021

Počula som o podobnom prípade. Mladý pár, bývajúci spolu. Obaja mali príznaky covidu. Išli na ag test, obaja negatívni. Objednali sa na PCR. Kým dostali termín, išli ešte raz na ag, zase negatívni. PCR potom vyšiel jemu pozitívny, jej negatívny. Zavolali tam, vysvetlili situáciu. Ona dostala nový termín na PCR. Aj tento však mala negatívny. Celý čas boli spolu, spali v jednej posteli a mali rovnaké príznaky, takže ona si bola istá, že to má tiež. Následne po vyzdravení bola aj na testoch z krvi u svojho všeobecného lekára, či to prekonala. Výsledok? Opäť negatívny. 🙃 ???

pininka1
27. apr 2021

Muzov kolega aj mojej kolegyni muz este den predtym ako ich brala sanitka v hroznom stave mali negativny pcr a predtym este tri az styri negativne antigeny

natinka18
27. apr 2021

My sme boli v marci pozitivny.V Nedeľu sme boli antigene obaja negatívny nemali sme priznaky.V Pondelom poobede začal muž teplotovať,v utorok sme išli na PCR vyšli sme obaja pozitívny s tým,že muž mal príznaky ja nie.Až vo štvrtok som sa prejavila a to len na jeden deň.

autor
28. apr 2021

Tak som pozitivna. Dnes som mala pozitívny antigen a už mám aj teploty a kašeľ sa zhoršil. PCR bol asi robený skoro...

macs
14. nov 2021

Mame to podobne, manžel pozit, ja negat. Ja som chorá viac a príznaky sme začali mat naraz. On sa cíti fajn, ja som chorá a pcr negat. A ani to nie je pravda, že sa dá nakaziť od niekoho, lebo sme nonstop spolu a ja nič. Záver : 😀 pcr je nanič

macs
14. nov 2021

Odpoved na otázku: Ja detto. Príznaky, vysoké horúčky a pcr negat, manželovi pozit, cíti sa fajn. Stále sme spolu.

cecilia29
14. nov 2021

Mala som to isté. Test o 6 dní bol už pozitív.

portret7
14. nov 2021

Ak sa nejedna o iné ochorenie, ano, môže sa stať, zvyčajne je to spôsobené nesprávnym odberom alebo nekvalitnou izoláciou vírusu v labaku.

macs
14. nov 2021

@cecilia29 diky za reakciu. Takze oplatí sa to opakovať ? Mi sme ochoreli naraz, manžel bol na teste na druhý deň, ja na piaty a ja nič. Pritom berieme ATB, to nemôže byt príčinou že test vyšiel negat ? Stále mám zalahnute ucho, nádcha atd. Rozmýšľam či ísť znovu na test.

cecilia29
14. nov 2021

@macs no mne sa vtedy určite uplatnilo. Príznaky sa mi v čase prvého testu len rozbiehali. Môj muž a moji rodičia vyšli pozitívny a príznaky im nabehli asi deň skôr ako mne. Ja som išla na pcr test opakovane aby som mala potvrdenie po prekonaní. Teraz sa myslím uznáva aj antigen , resp. Ak je človek očkovaný, tak to potvrdenie o prekonaní až tak nepotrebuje .Každopádne ja by som aj napriek tomu šla

cecilia29
14. nov 2021

@macs ATB by nemali mat vplyv. Mohlo sa stať že bol slabší výter alebo sa pozitivita ešte len ukáže. Ja som mala tiež na piaty negat.

macs
14. nov 2021

@cecilia29 diky, presne potrebujem aj ja potvrdenie o prekonaní 🙂 tak to skúsim opakovať.

macs
20. nov 2021

@cecilia29 už mám výsledok, znovu som Negat, iba manžel bol pozit v rodine. Príznaky sme mali vsetci

maris5
20. nov 2021

Moze sa stat, ze PCR vyter nie je urobeny spravne.

lenadka
20. nov 2021

Mohol zlyhať ľudský faktor. Kolegyni poslali výsledok negatívny, pritom pred ňou jej ukázali pozitívny antigenovy test. Vrátila sa na testovacie miesto aby ich upozornila. Je možné že ster nezachitil vírus ak ste boli v inkubačnej dobe a nebolo ho ešte dosť na to aby ho test zachytil. Môžete ísť znova.

macs
21. nov 2021

Ale ja som bola na pcr dvakrát za sebou a tiež deti opakovane a každý to ma negat len manžel pozit a sme stále spolu a priz aký sme mali tiež naraz všetci. Takže si myslím ze PCR je nanič a tie ich čísla sú nepravdivé.

macs
22. nov 2021

@lenadka bola som už dvakrát ako aj celá naša rodina a každý bol negat, okrem manžela. Preto tu. nič nesedí.

nina255
22. nov 2021

@macs a vies o tom ze existuju aj ine choroby ako covid ? Ze ste “mali priznaky” neznamena ze nemozte mat aj inu chorobu nejaku chripku anginu bohvie co, ved tie varianty sa daju lahko zamenit s ibymi chorobami…my sme tiez boli doma chori obidvaja dva tyzdne dokopy a testy negativne - to neznamena ze si hned myslim ze Tie testy su nahovby a kazdy si vymysla 🤷‍♀️

lenadka
22. nov 2021

@macs tak potom muža ešte raz, mohla tam byť chyba. Kolegyňa mala muža chorého, kašlajuceho, bol PN aj na PCR negat. Ochorela od neho, chodí zamnou do kancelárie furt bez rúška, ja si vždy dám respirátor, ale už fakt ma štve keď príde a ja. obedujem, takže nakazila aj mňa. Ja týždeň doma, ona dva chorá ako fras. Testy sme mali obe negatívne. Ja až 2x, pre istotu, predsa mam tri deti nech to neprenesu do škôlky, školy. Teraz prišla po chorobe, stále ešte chrchle a zas behá bez respirátora, neviem o co jej ide...