Môže sa kombinovať Novalgin a Ibalgin?

januarova
30. jan 2021

Prosím o radu, môže sa kombinovať Novalgin a po 4 hod. Ibalgin? Manžel má horúčku, máme covid a nič mu nezrazi teplotu. Kombinovali sme panadol, po 4. Hod. Novalgin ale nechce mu veľmi klesnúť. Už má 6 ty deň teplotu. Ďakujem

mogaa
30. jan 2021

@januarova ak zvládne tak vlažná sprcha.....vo väčšine prípadov teplota pri Covide neklesá a ak tak len dočasne....

nikpa
30. jan 2021

@januarova tiez u nas pomohla az sprcha, keby bol s tym problém tak obklady skús

ticko
30. jan 2021

A paralen nezaberá? Ja som si zvykla dávať 2tablety naraz pri teplote a skus aj obklady len na nohy

nykkushka
30. jan 2021

Ja som mala týždeň teploty ale ze vysoké, 39 a jedine co mi zabralo bol 2tbl paralenu striedať s 2tbl acylpyrinu. Ibalgin sa pri covide nedoporučuje, kvôli neviem akej zložke. Ale teplota mi klesla tak na hodinku, dve a potom zas. Cize pokiaľ nemá manžel 50kg kľudne môže naraz 2tbl z každého...

januarova
autor
30. jan 2021

Má 100kg a je vysoký. Paralen zaberie na cca 3 hodiny. Nechce mu klesnúť pod 37.2. Dávala som mu obklady, trochu pomohlo. Len je už veľmi unavený z teplôt. Striedame Novalgin a Paralen.

liligreg
30. jan 2021

Ibalgin a novalgin majú tu istú účinnú latku, ak si dobre pamätám..
@januarova akú vysokú teplotu ma?

januarova
autor
30. jan 2021

@liligreg do 38,7. Prvé dni mal len okolo 37.

liligreg
30. jan 2021

@januarova tak 38.7 nie je nejako veľmi vysoká teplota. Ani deťom do 38.5 sa nemá zrážať teplota liekmi, telo dokáže samo bojovať. Teda ak nemá nejaké iné pridružené okolnosti, prečo je potrebné teplotu riešiť, hoc i len mierne zvýšenú. Po troch hodinách od podania lieku ma 37.2 a potom začne stupit do 38.7? Sk nemá iné problémy, prečo by jeho telo nemohlo/nemalo bojovať s teplotou, stačí zvýšiť príjem tekutín, striedať teda aj po 3 hodinách ucinnumktku brufen a paracetamol... priapdne sprcha. Ale naozaj to nie je za normálnych okolnosti vysoká teplota. Držím palce

januarova
autor
30. jan 2021

@liligreg ďakujem. To viem, že to nie je strašne vysoká teplota. Len mu to už trvá od nedele, čiže je unavený. Musíme vydržať...

liligreg
30. jan 2021

@januarova držím palce. Treba prijať najmä veľa tekutín, zvýšiť dávky vitamínu D a C, rybi olej 🙂 posilniť telo

sss777
31. jan 2021

@januarova
Môžeš, každý z nich má inú účinnú zložku. Ale pod 38 by som nezrazala teplotu. Som lekárka.