Môže sa ísť s pásovým oparom von?

juraj456
21. jan 2024

Môže sa ísť s pásovým oparom von? Von je krásne a menší mráz, manželka ma opar a nevie či môže ísť či to neškodí ako pri kiahnach. Ďakujem. Viem že treba riešiť s doktorom ale je zas víkend a zajtra ma už byt škaredo

ruzovakrava
21. jan 2024

@juraj456 nie, pásový opar je vysoko infekčný. A mimochodom nemyslíš obyčajný herpes?

gabika0825
21. jan 2024

@juraj456 nemyslel si náhodou herpes- klasicky opar čo je na perách? Lebo keby mala pasovy opar tak pochybujem že by mala náladu ísť niekde von keďže to je dosť bolestivé…

juraj456
autor
21. jan 2024

@gabika0825 je to pásový opar na stehne je vyhadzana a boli ju chrbát. Ale von asi nie že?

juraj456
autor
21. jan 2024

@ruzovakrava nie je to pásový opar žiaľ. Vonku teda nie ?

beus1_8
21. jan 2024

Infekcny človek síce je , ale je nebezpečný pre dospelých , ktorí ešte kiahne neprekonali alebo pre deti, ktoré kiahne ešte nemali. Pretože sa jedna o ten istý typ vírusu ako pri kiahniach, tak ten čo má pásový opar, môže nakaziť kiahňami toho, čo ich ešte nemal, ale pásový opar dostať z pasového oparu nemôžeš . Aj keď treba dávať pozor na tie pupaciky, keď sa naplnia tekutinou a zacnu praskať a meniť sa na chrastu, vtedy to je vysoko infekčné a netreba sa toho dotýkať, nakoľko riziko tam je aj pre tých čo kiahne prekonali. Ale takto keď sa pôjdete prejsť do prírody tak sa určite nič nestane🙂 veď nebudete tam s inými ľuďmi a už vôbec sa jej nikto nebude dotýkať pľuzgierikov.. aj moj manžel mal pásový opar a chvalabohu to veľmi dobre zvládol, nakoľko niektorí majú také bolesti, že nemôžu prejsť ani na wc, nie to ešte von. Čiže treba sa ísť trošku vyvetrať určite 🙂

januska12323
21. jan 2024

Ja by som nikam nešla.

gabika0825
21. jan 2024

@juraj456 no von určite nie keď je v takomto stave….

juraj456
autor
21. jan 2024

@gabika0825 ďakujem

juraj456
autor
21. jan 2024

@januska12323 ďakujem

juraj456
autor
21. jan 2024

@beus1_8 ďakujem za odpoved 😊

majamat
21. jan 2024

suhlas s @beus1_8 akurat pozor na prenos rukami, hoci riziko je male, ale je tam a riziko je, aj ked ide k dr. a teda prenos moze nastat aj prostrednictvom rodinnych prislusnikov.
neviem teda kde byvate, ci v dome ( to ej ten lepsi pripad ), alebo v byte.
virus na predmetoch dlho nepreziva,a le ak by sa niekto dotkol hned, potom s apreniest moze.

ruzovakrava
21. jan 2024

@juraj456 pri herpes zoster by sa dané miesto určite nemalo vystavovať chladu. Takže ľahká prechádzka mimo ľudí pokiaľ bude dobre oblečená a cíti sa na to, by mala byť v poriadku. Len to netreba preháňať, jej telo dostáva práve dosť zabrať 🙃

snehulak77
21. jan 2024

Akokoľvek sa rozhodnete, tak len na chvíľu, manželka by mala mať pokojovy režim, aj keď sa cíti dobre, pozor, aby to neprehnala.

nevenka
21. jan 2024

Nasa doktorka hovori, ze to staci po niekom ist vo vytahu, je to vysoko infekcne, nebezpecne hlavne pre male babatka tehotne zeny, ktore neprekonali kiahne. Nas 3 rocny dostal kiahne, ani nevieme ako a kde, kedze do kolektivu nechodi. A od neho 11 mesacne babo, no uff, si neviem predstavit, ze mam novorodenca. Ja by som radsej nikam nesla, nechcela by som mat nikoho ani nevedomky "na svedomi". Neviem, ako je to s chladom, ale kiahne by nemali "zachladnut", vraj to potom sa stahuje na vnutorne organy a mozu byt komplikacie. Tak pasovy opar asi to iste, logicky. Ved slnko bude svietit este aj inokedy...🤔

letfenixa
21. jan 2024

Pri pásovom opare je treba byť v teple.

deti95060810
21. jan 2024

@gabika0825 mala som a bolesti žiadne...

deti95060810
21. jan 2024

autor, ja som von bola, ale nie v spoločnosti ľudí... nemala som žiadne bolesti. ak chce ísť von tak skúste von do prírody...

msnesquik
21. jan 2024

Prosim vas, pasovy opar je rovnako infekcny asi ako opaf na perach, pokial sa nebudete vyslovene sparat v tych vyrazkach, nemate silno oslabenu imunitu/tehotna zena/stary clovek, tak to nikto nemoze chytit 🙈 moze ist normalne von, ak sa na to citi

rosavia
21. jan 2024

@juraj456 Pokial to bude mat poriadne pod oblecenom, obvazom, moze ist. Infekcne su tie pluzgieriky.