Môže sa abscess strácať?

klaudia1212
8. jún 2022

Ahojte môže sa abces aj strácať alebo miznut?
Ide o to ze s ami urobila dole pri pisku hornom troska na boku malý podkozny puoacik za cca tri dni dosť narástol väčší ako hrášok ale nebolelo to až tak moc len keď som si nato sadla ale nie ze extrémne veľa ako proste vyrážka dávala som si nato repik a framykoin
A ono mi to začalo pomalí miznut a zmenšuje sa to a teda boli to našťastie ani nie ze boli keď to s tlačím ze to natieram tak trošku
Moja otázka znie mohol to byť aj obyčajný velky podkozny jebak? Ze ci môže abces len tak začať miznut po repliku a masti alebo ci náhodou nemôže miznut s povrchu a dostáva sa to do tela hlbšie niekde??

veronika946
8. jún 2022

Môže. Môže to byť jebák, čo je vlastne to isté ako absces, len nevinnejšie. Hnis z abscesu sa “vstrebe” tiež, ale skôr to bude zarastený chlp alebo čosi také.

klaudia1212
autor
9. jún 2022

@veronika946 hej hej len chcem vedieť ze ak sa abces tiez vie vstrebať ci sa nemôže stať to ze sa to stráca lebo vidím ze sa to pekne stráca a ze ci to nemôže ísť teraz smerom dnu ten hnis keby to je abces ze dakde do tela alebo tak alebo to tak nefunguje?

veronika946
9. jún 2022

@klaudia1212 z povrchu sa nepresťahuje nizsie, mohol by sa len prehlbit.. no je pravdepodobne ze sa vrati, neliecene infekcie sa zvyknu objavit znova kludne aj na inom mieste… ale ak to bola len mala vyrazka/hrcka tak by to nemuselo byt take hrozne

klaudia1212
autor
9. jún 2022

@veronika946 prehĺbiť ako myslíte že mi z hora mizne a prehlbuje sa do vnútra? Ci ako
A inak zevraj ma niekto opuchnuté aj nohu teda stehno a polku zadku?