Môže ísť o vysunutú platničku?

20. apr 2022

Ahojte, ake su priznaky vysunutej platnicky? Minuly tyzden som bola na skupinovom cviceni a zle som dvihla tazku tyc. Uz 3 dni ma picha v lavej lopatke, prechadza to az k srdcu,citim blok v hrudnikovej casti. Moze ist o platnicku? Ukaze vysunutie aj obycajne rtg ?

katkaseiner
20. apr 2022

ono vysunuta platnicka moze mat rozne priznaky... ja som napr. zrazu po 200 m mala total bolest nohy..vobec som netusila ze to je z platnicky... asi po polroku co to nepreslo som isla k neurologovi, odtial smer MR. Cudujem sa ale po takmer roku mam pokoj a to som nic speci nerobila....
Ja by som povedala ze ta seklo... ale som laik cize kludne sa mozem mylit... ja s takymito vecami chodim k napravacovi kosti...

autor
20. apr 2022

@katkaseiner aha ze nepotrebovala si operaciu ? No uvidim ako mi bude do konca tyzdna, a objednam sa na rehabky zatial a ked tak v pondelok k ortopedovi…alebo radsej neurolog ? Nevyznam sa v tom

pininka1
20. apr 2022

Ja mam dve vysunute platnicky a ostne opotrebovane, dokonca cystu v medzistavcovom priestore a netrebalo operaciu, len rehabilitacie a cvicit. Ty mozes mat kludne zaseknuty nerv.

aandrea9
20. apr 2022

Pri platnicke sa hneď neoperuje pokiaľ viem, ak je to vysunutie minimálne dá sa zlepšiť stav cvičením. Skus najprv neuro. Nežeň sa hneď na rehabky ak nevieš, aký máš problém. Môžeš narobiť viac škody ako osohu.

pininka1
20. apr 2022

@aandrea9 tak samozrejme som to myslela rehabilitovat len po konzultacii s neurologom a vysetrenim na mr. Tazko rehabilitovat ked nevies co vlastne ti je.

martul
20. apr 2022

Teba len seklo, nesprávne si cvičila. Keď tak choď obvodnej doktorke, tá ti dá papier ďalej. Bez výmenného lístka sa ortopedovi a neurológovi nedostaneš. Až ortopéd ti môže rehabilitácie predpísať

aandrea9
20. apr 2022

@pininka1 jasné, u nás sa na rehabky bez doporučenia orto alebo neuro ani nedostanem. Okrem dajakych súkromných zariadení, čo by som v tomto prípade neriskovala.

autor
20. apr 2022

@pininka1 a cvicenie ti pomohlo ?

autor
20. apr 2022

@martul ortopeda mam, bola som raz na vysetreni, len musim dost cakat na termin:/ dovtedy mozem aspon skusit mazas u fyzio? Aspon trosku ulavu nejaku, zatial som si dala len dorsiflex

autor
20. apr 2022

@martul na rtg krcnej som bola vo februari kvoli silnym migrenam, ak by bola platnicka vysunuta uz tam asi by to bolo vidiet nie ? Ci to zobrazi len MR ? V novembri som mala podobne problemy pichalo ma v lopatke, pri srdci ale vysetrenie u srdciara bolo ok..tak myslim ze sa mi opat vratila ta chrbtica

lucia147852
20. apr 2022

Mne na rtg plstnicku vidieť nebolo, sle až na mr. Hlavne chod k odborníkovi. Zlým cvičením si mozes ešte pohoršit

pininka1
20. apr 2022

Ano mne velmi, az som bola prekvapena

kacena4
20. apr 2022

vysunuta platnicka ta zrazi k zemi bolest je riadna pri dychani, pohyboch. ak len picha je to skor natiahnuty sval

ildiko36
20. apr 2022

Podla mňa maš interkostalnu neuralgiu, objednaj sa
na neurolog. vyšetrenie

lusyc
20. apr 2022

Velmi choru platnicku moze byt vidno na rtg, ale ci je aj vysunutá ukáže az mr.

katkaseiner
20. apr 2022

Mňa hneď poslala lekárka na neurológiu, po mri povedal lekár že jediná cesta je operácia ale keďže som mladá (40), on to vôbec neodporúča. Dal lieky na bolesť ( neskutočne návykové, po prečítaní letáku som zobrala až jednu tabletku a viac už nie. Sám lekár má odporučil najst dobru fizio. Aj som našla, bol mi odporúčaný SM systém cvičiť. Najskôr som k nej začala chodiť na skenar - ťažko vysvetliť, je to prístroj ktorým akoby nanovo prebudí orgány...po 2-3 sedení mi to prešlo...samozrejme nie hneď. Aj keď už bolesti nemám, ten SM systém plánujem urcite