Môže ísť o spánkové apnoe?

samino12
22. nov 2023

Zdravím. Mám otázku pre ľudí, ktorí zažili niečo podobné, alebo by mohli vedieť o čo ide. V jeden večer som si pred spaním čítal článok o spánkovom apnoe. Tiež ma v tú noc trápilo pálenie záhy s bolesťou na hrudi a nedalo sa mi ľahko zaspať. Krátko pred vstávaním sa akoby zázračne zobúdzam na krátky závrat a pocit, že som počas spánku nedýchal. Krátko potom som znova bez problémov zaspal na ešte takú hodinku. Otázka znie, či za to môže psychika, alebo by som mal spozornieť? Chcel by som ešte dodať, že počas toho prebudenia som nezaznamenal žiadne búšenie srdca, ani dýchavičnosť a počas dňa taktiež žiadnu únavu, alebo slabosť. Vyspatý som bol dobre. Len som pocítil 2x slabšiu extrasystolu počas dňa, čo býva u mňa bežné. Mám 21 rokov, chrápaním netrpím vôbec. Jediné, s čím mám v živote problémy sú silná úzkosť a stres, úzkostné záchvaty a podobné psychické problémy. (Deň pred tou nocou som taktiež zažíval silné úzkostné stavy.)

tatiana149
24. nov 2023

@samino12 jasne. Ja to mám tiež. Ľudia s úzkosťou a panikou a tetaniou to mávajú. Je nás dosť s tým istým problémom. Ono to nejaký čas trvá a pominie. Ale zvykne sa vracať

tatiana149
24. nov 2023

@tatiana149 ale samozrejme som si najprv prešla doktorov ako interné.....atď. aby sa vylúčili vážnejšie choroby.