Môže ísť o nedostatok železa?

19. máj 2024

Ahojte, uz asi 5 mesiacov pocitujem velku unavu. Rano som este v pohode no unava prichadza okolo obeda. Ked pridem domov zo skoly (okolo tretej) neviem normalne fungovat, musim si lahnut aspon na hodinu… V piatok vecer po celom tyzdni vecer nie som schopna si pozriet ani film, do 10 min zaspim… neoblubujem vobec maso takze je mozne ze primam malo zeleza…myslite ze to bude anemia? Ake priznaky ste mali vy?

prirodalieci
19. máj 2024

o kolkej chodievas spat? a prespis celu noc?

majamat
19. máj 2024

roky pocitujem unavu poobede, hlavne v praci, resp po praci. doma ako kedy.
nikdy som nemala nedostatok zeleza a vzdy som mala nadmerne hdontoy hemoglobinu.

cize dovod tvojej unavy moze byt ocijaky, kludne aj bezny fyziologicky, alebo to moze byt aj nedostatok niecoho.

preco si myslis, ez by si mohla mat akurat nedostatok zeleza?

majamat
19. máj 2024

zelezo sa nachadza urcite aj inde ako len v mase. malokto jedava maso denne.

prirodalieci
19. máj 2024

@majamat divoke blinky najviac

autor
19. máj 2024

@prirodalieci spim vzdy aspon 7 hodin, ale aj ked spim 12 som rovanako unavena, este som zabudla spomenut ze ma casto boli hlava, som dychavicna ( niekedy som sa vobec tak nezadychavala ako teraz…)

majamat
19. máj 2024

tak potom jedine zajst k lekarovi, nech ti to vysetri, unava, dychavicnost mozu byt priznakom anemie.

autor
19. máj 2024

@majamat ked som si pozrela hodnoty zeleza v jednotlivych potravinach tak som zistila ze naozaj minimalne ho prijimam ako fakt malo

prirodalieci
19. máj 2024

a o kolkej chodis spat? dychacivost je aj ked spanok je zly.... ano moze byt anemia.. ou a este aj nizke hladiny vitaminu D.... a tiez probioticke kultury ci mas ok v crevach

autor
19. máj 2024

@prirodalieci este preto si myslim ze ho mozem mat malo, pretoze asi pred rokom ked som bola na preventivke tak mi lekarka povedala ze mam malo cervenych krviniek a trosku nizsi hg.. povedala ze mam uzivat nejake volnopredajne zelezo po dobu 1 mesiac a ze netreba prist na kontrolny odber…
Tak skrz toho si myslim ci za ten rok nemohol klesnut este viac ten hemoglobin

majamat
19. máj 2024

tak mozes byt chudokrvna. zajdi k dr. mohla sa ti anemia zhorsit.

prirodalieci
19. máj 2024

no mohol prave .. neviem aku mas stravu, ale aby sa zelezo vstrebavalo tak najviac ho dava dole stres...ci mas ok mikrobiom, lebo cez ten sa vstrebavaju a udrziavaju ziviny v tele..no a s vitaminom C a horcikom je vstrebatelnost ovela vyssia...a prave preto zaradit divoke bylinky k strave ako priloha nie je na skodu 🙂 lebo tie maju vsetky tie vitaminy pokope... volnopredajne zelezo je izolovane od ostatnych vitaminov a ma nizku vstrebatelnost.. najlepsie ziskat zo stravy.. ja maso nejem a ziskavam zelezo najviac zo sosovice a maku, sezamu a z divokych byliniek, listovej zeleniny

mikitilik29
20. máj 2024

Stačí ísť k Dr a zisti ti hodnoty železa z krvi.

hsjdudhdbd
20. máj 2024

Moze to byt sj nieco zo stitnou zlazou na zelezo je najlepsi dober krvi a hned by ste vedeli

anna222
20. máj 2024

Syn momentálne užíva Maltofer,lebo je anemicky z nedostatku železa,ale unavený nezvykol byť, aj športoval dosť, akurát nemal takú chuť do jedla,a zdalo sa nám že nepriberal.