Môže ísť o nádor v ústnej dutine?

barbora112678
19. máj 2021

Ahojte,

už cca od polky marca sa mi na jazyku vždy vyhadzujú takéto vredy (niekedy je to v oveľa horšom stave). Potom to zmizne a opäť sa to po čase objaví. V januári som prekonala covid. Navštívila som už ORL, endokrinológiu a naposledy gastro. Lekár navrhol vyšetrenia žalúdka hadičkou a urobil mi testy na celiakiu. Na ORL mi pri výtere z jazyka (kvôli bielemu povlaku) zistili baktériu heamofilus.

Skúsiť ešte zubára? Okrem toho mi posledný mesiac vypadáva nadmerné množstvo vlasov:/ Krv mi brali už 5 krát a výsledky sú v poriadku (nechýba mi žiaden vitamín). Nemôžu byť tieto lézie v ústach nádorové ? :(

Na tej strane ako sa mi robia vredy, cítim bolesti, šumenie a občas aj pískanie v uchu.

Ďakujem.

pink_lady
19. máj 2021

pokial to mizne a opat sa spravi, nie je to nador. Skor to bude nieco so zaludkom alebo infekcia

barbora112678
autor
19. máj 2021

@pink_lady áno zmizne, ale vždy o pár dní nanovo :( heamofil je bakterialna infekcia neviem ci to sposobuje toto alebo je to fakt zaludok

gagik
19. máj 2021

Mali by z toho vredu odobrat vzorku a poslat na histologiu.

pribinak
19. máj 2021

Toto vyzerá ako reakcia na potraviny. Skús vyradiť bielu muku, biely cukor, mlieko a mliečne výrobky
Vyskúšaj

xsandrax
19. máj 2021

@barbora112678 mne sa takéto zvykne robiť, keď som chorá alebo keď mám veľa stresu, ale vždy mi to zmizne ☺️

zuzka565
19. máj 2021

Ja to mávam už roky. Bola som s tým aj na krcnom aj obvodná Dr to videla a nikto mi nič na to nedal. Ale som si všimla ze keď mam stresové obdobie co je dosť často že to mám na jazyku a aj oveľa viac. Keď som skúsila vysadiť z jedálnička mliečne výrobky tak to tiež pomyzlo

xsandrax
20. máj 2021

@zuzka565 presne tak to mám aj ja, keď je veľa stresu vyhodí sa mi toto na jazyku a aj afty po celých ústach. Súvis s mliečnymi výrobkami som zatiaľ nepostrehla ☺️

janetinka27
21. máj 2021

netlacia ti tam zuby?

barbora112678
autor
22. máj 2021

@janetinka27 trosku ano

marlent
22. máj 2021

Mne to pride skor (z fotky) ako odtlacok zubov...v noci mozno ani nevies...nemoze to byt?

bejkovnicka
22. máj 2021

Toto nie je s určitosťou žiaden odtlačok zubov, je to prejav nejakej alergie alebo intolerancie na nejakú zložku potravín. Mávam to od dieťaťa, dlhé roky.

barbora112678
autor
22. máj 2021

@bejkovnicka a naco mas alergiu? Mne sa to robi poslene 3 -4 mesiace a nikdy predtym som nic take nemala :/ cudne ze sa alergia prejavila az teraz , buduci tyzden idem na gastro vysestrenie a robili mi testy aj na celiakiu tak uvidime

bejkovnicka
22. máj 2021

@barbora112678 jasne ze sa ti to môže prejaviť aj v dospelosti. Konkrétne neviem na co mam, ale urobí sa mi to vždy po niecom koreniatom. Trebárs nejaké pálivé chipsy, paprikove jedla, po ananase mam toto co ty na jednej stranne, ja na obidve ch a aj v strede, veľké vystupene mapy, až akoby hrce. No a v tehotenstve som s týmto mala Nenormálny problém. Tak ma to bolelo.

zuwa78
10. júl 2023

@barbora112678 zistili ti niečo?