Môže ísť manžel znova na test?

22. nov 2021

Dobrý večer.
Môj muž prišiel minuly piatok domov s tým, že nemá chuť a je mu zima.šiel na antigenovy test, vyšiel pozitívny. Ja som na test nešla. Ostali sme doma nakoľko ja nepracujem a muž je kvôli zlomenej nohe na pn od septrembra. Môže ísť muž zajtra znova na test? Alebo koľko dni musí prejst? Zrejme je to nejako poprepájané, kedy bol a vlastne v systéme je asi všetko. Nikde som to na internete nenašla.

jjanulienka
22. nov 2021

Nech sa nahlási na pcr test a aj ty lebo si v blízkom kontakte s pozitívnym

autor
22. nov 2021

@jjanulienka ale keď bol na antigen v piatok môže ísť na pcr? Budú ho kontaktovať prečo bol znova po tak malo dňoch?

veronice
22. nov 2021

Prihlas seba aj jeho cez korona.gov.sk a bude vam obom prideleny termin na pcr test a nemusis rozmyslat kedy ist a kam 😉 skore uzdravenie prajem 🍀

autor
22. nov 2021

@veronice ja nemám nás problém prihlásiť na pcr ale neviem nikde nájsť, či nebude mat z toho problém, že bol v piatok na antigen a o pár dni pôjde na pcr….

lilke
22. nov 2021

Iba PCR potvrdí oficiálne prekonanie kovidu. Cez korona.gov sa priateľ prihlási, ako dôvod okrem príznakov dá aj pozitívny AG. Pridelia termín. Bežne prideľujú do 2-3 dní.
Takže nebude mať problém. Je to normálne.

jana005
22. nov 2021

Nie,nebude mať z toho problém.
Normálne,keď ho budeš prihlasovať,zadáš tam,kedy mal pozitívny antigen a na základe toho mu dajú termín.
Seba ešte neprihlasuj,až keď mi vyjde pozitívny pcr, tak potom prihlásiš seba

autor
22. nov 2021

@lilke Dakujem toto som potrebovala vedieť. Čiže musí dať, že mu vyšiel pozitívny test. A ešte jedna otazka. Kamarátka bola u lekárky bez testu lebo že vraj nepotrebovala. Poobede šla na test a vyšiel pozit. Prihlásila sa na pcr test, ma ísť na neho vo štvrtok doobedu. Teraz ona nebude mat problém, že bola u lekárky, zanechala tam svoj podpis pri preberaní lekárskej správy a o 5 hodín jej vyšiel pozitívny test? Nebude platiť pokutu? Ako sa to rieši?

alexandra2468
22. nov 2021

Nebude mat z toho ziadny problem. Je to normalny postup.
Clovek po pozitivnom Ag teste si to ide potvrdit PCR testom. V systeme uvidia, ze mal pozitivny Ag, aj to tam uvedte ako dovod ziadost na PCR a tym padom dostane termin skor.
Ty ako kontakt dostanes termin az po nom.

lilke
22. nov 2021

Určite nech dá vedieť lekárke, že jej vyšiel pozitívny AG. Nielen kvôli karanténe, ale aj lekárka mohla chytiť a potom nakaziť mnoho ďalších.

vlada2401
22. nov 2021

Prečo by mala mať pokutu?Ja som tiež tak v januári prišla od gynekológa a zrazu o hodinu som chytila zimnicu,teplotu a o 3 dni potvrdený Covid na PCR veď tam mala respirator ....akurát by som asi len upovedomila doktorku,že som pozitívna

autor
22. nov 2021

@lilke Ok, idem jej napísať. Ona sa boji toho, že aby neplatila pokutu. Že ráno bola u lekárky a poobede už vyšiel pozit test.

autor
22. nov 2021

@alexandra2468 Ok, Dakujem

autor
22. nov 2021

@vlada2401 Ok, Dakujem teda. A u gynekológa si mala test? Či nie? Že si negat?

vlada2401
22. nov 2021

To bolo v januári tam to netrebalo

autor
22. nov 2021

@vlada2401 no veď to, že teraz iné príkazy, nariadenia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzizu2
22. nov 2021

Praveze po pozitivnom ag, treba ist na pcr. Krstni akurat teraz tak boli a je to podla mna normalna vec 🙂
Hlavne treba ist aby si aj ty vedela na com si 🙂

autor
22. nov 2021

@zuzizu2 no veď to máš pravdu. Vedela by si reagovať aj na tu moju kamarátku? Zaujímal by ma tvoj názor

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzizu2
22. nov 2021

Neviem dovod preco by mala platit pokutu, ked nemala nejake priznaky netusila, ze by mohla byt pozitivna, tak nema si z toho preco robit hlavu 🙂

veronice
22. nov 2021

Problem z toho nebude mat, je to bezny postup 🙂