Môže ísť dospelý pracujúci syn na kontrolu k lekárovi so svojou 15-ročnou sestrou?

31. aug 2023

môže ísť dospelý pracujúci syn na kontrolu k lekárovi so svojou 15 r. sestrou ? či mu uzná zamestnávateľ pečiatku od lekára - alebo každý zamest. má iné pravidlá a syn bude musieť zobrať dovolenku?
kontrola bude u čeľustného ortopéda v inom krajskom meste.

viestta
31. aug 2023

Každý zamestnanec má nárok na paragrafy ako sprievod blízkej osoby, vrátane 80 ročnej babičky, nie to dcéry a na veku dcéry nezalezi

autor
31. aug 2023

@viestta nie dcéry.
syn by išiel so svojou sestrou - mladším súrodencom.

miriam_s
31. aug 2023

ano, ma pravo na paragraf aj na rodinneho prislusnika

drake122
31. aug 2023

Neplnoletú môže lekár odmietnuť vyšetriť ak to nie je akútny stav a prichádza bez zákonného zástupcu.

angel993
31. aug 2023

Áno môže, sestra tak bežne chodila so mnou keď som bola tehotná a bolo mi zle.

anjelicek26
1. sep 2023

@drake122 tak moze, ale tu ide o strojcek na zuby... dcera ma 17 a chodi bezne sama....

renab
1. sep 2023

@anjelicek26 zalezi od lekara. Moj syn k celustnemu ortopedovi musel chodit do 18tich s rodicom. Raz sme sa dohodli, ze pride sam a nebol nadseny. Kazdy vykon som ako rodic podpisovala.

anjelicek26
1. sep 2023

@renab my mame "liecebny plan" na dva roky s presnymi datumami a ukonmi, co kedy budu robit rozplanovane, podpisane rodicom, im to staci... ma to kus od skoly, dotahovat a kontroly chodi sama... ale jasne zavisi od lekara...

zuzka0605
1. sep 2023

podla mna len so zakonnym zastupcom...cize s bratom nie.

jaskolka
1. sep 2023

Áno, môže, ak to uzná ten konkrétny lekár a dá mu pečiatku. Bude mať skratka "Pcko" ako doprovod člena rodiny.
K nám tak chodili viacerí, ľudia, je pravda, ze to boli už dlhoroční naši pacienti a stalo sa, ze na kontrolu proste prišiel starší súrodenec ako doprovod s mladším. Vedeli sme, ze sa nebude robiť nijaký, zákrok, nič také, kde by bolo treba súhlas zákonného zástupcu, len rutinna kontrola. Uznali sme to, dostal normálne pečiatku s potvrdením.

autor
1. sep 2023

@zuzka0605 si nepochopila
aby syn dostal pečiatku do práce a či mu to zamestnávateľ uzná
lekár len dcére posunie - nastaví strojček, takže minule mňa matku ani nevidel - bola som pred budovou s druhou dcérou. Ide o pečiatku , nie lekára.

@renab
@drake122