Môže dostať infarkt človek, ktorý ma normálny/nízky tlak?

31. máj 2024

Ahojte, môže dostať infarkt človek, ktorý ma normálny/nízky tlak? Ďakujem

16zolik16
31. máj 2024

Podľa mňa je to taká malá šanca jak keby si teraz vyšla von a našla 500€... Je tam šanca ale podľa mňa veeeeelmi mala

melanta
31. máj 2024

Samozrejme. Je niekoľko príčin vzniku infarktu. Ani náhodou nie je podmienka, že infarkt dostávajú iba ľudia s vysokým tlakom.

marylinmary
31. máj 2024

Tak si zober, keby mal ten clovek s normalnym tlakom vysoky cholesterol napriklad. Infarkt nema len jednu pricinu, preco ho ludia mozu dostat.

egonsk
31. máj 2024

infarkt je aj z oslabenej steny srdca, teda ano, moze ho dostat aj clovek s nizkym tlakom.

minenkak
31. máj 2024

Toto je taká otázka, všetko je možné,je kopec iných príčin infarktu

stanulienkat
31. máj 2024

Samozrejme. Genetika, fajcenie, cholesterol, vysoka hmotnost, slaby pitny rezim, zivotosprava, krcove zily..... X dalsich veci.
Horsie su kombinacie viacerych faktorov. Ale hlavne ten tlak.

viestta
31. máj 2024

@egonsk infarkt je ischemia (nedokrvenie) srdcoveho svalu z upchatej cievy

jankatusik
31. máj 2024

Ano Manzel je toho príkladom. Nemal ani vysoký cholesterol ani tlak ani obezitu akurát fajčiar tak asi preto

magimi
31. máj 2024

Infarkt vznika vtedy, keď sa upcha srdcova cieva. Najcastejsou príčinou je ateroskleroticky plát, ktorý vzniká, keď je v krvi vela tuku (teda vysoký cholesterol),u fajciarov.... S hypertenziou je to spojené tak, že ak má človek vysoký tlak, srdce pracuje proti zvýšenému odporu, vydáva väčšiu námahu a teda už aj menšie zúženie cievy môže viesť k nedokrveniu srdcovej svaloviny. Ale príčinou je vždy upchatie cievy!

lucila83
31. máj 2024

@jankatusik - Môžem sa opýtať, zvládol ten infarkt manžel?

gaaaa
31. máj 2024

Áno,moja kolegyňa dostala. Keď som zavolala sanitku odmerali jej záchranári tlak a mala 90/60.

tahomi
31. máj 2024

Samozrejme, infarkt maju aj stihli ludia, aj ludia s nizykm tlakom.

jankatusik
31. máj 2024

@lucila83 ano mal stastie keďže je záchranár a bol v práci takze spozoroval príznaky rýchlo.

lucila83
31. máj 2024

@jankatusik - tak to je super 🙂

oli18
31. máj 2024

Nedavno zomrel sused na infarkt v spanku. Liecil sa na tlak.

egonsk
31. máj 2024

@viestta jo, pomylil som si to s "puknutim srdca", lebo aj tomu ludia vravia bezne laicky infarkt 🤪 ... priznavam si chybu.. heh. 😁
... inak mne ked pri zatazi na biku u doktora vybehol prudko tlak a doktor mi okamzite robil sono, tak mi vravel, se prave toho sa zlakol, preto ma aj hned daval na pristroje kontrolovat ci je srdce ok. Potom ma potesil, ze srdce mam OK a na spravnom mieste a mozem sa o nehi podelit s tou, ktora si ho bude vazit 😁😁😁🤣

bloger
31. máj 2024

Môže lebo infarkt nespôsobuje iba tlak.

petermafo
31. máj 2024

Stačí keď budú horúčavy a pôjdete nejakú túru námahu na Slnku v teple alebo na bicykli.Nebude piť pitný režim skoro žiadny.Shustne vám krv aj to môže byť príčina.Už nejaké sa stali na hrádzi v lete mladý starý čo museli oživovať.