Môže chronická únava spôsobiť bolesť svalov a kĺbov?

kika541996
16. nov 2023

Môže chronická únava spôsobiť bolesť svalov ,kĺbov? Mám 2mesačného syna a nespala som už poriadne mesiac možno 2hod denne🦧

majamat
16. nov 2023

@kika541996 urcite, telo je vycerpane.

grof_monte_christo
16. nov 2023

Podľa mňa nie, môže byť za tým iné ochorenie. Nikdy ma od únavy neboli kĺby.

majamat
16. nov 2023

urcite mozu boliet. je rozdiel mat sem tam malo spanku a rozdiel dlhodobo trpiet nedostatkom. so zvysujucim vekom a zatazou sa to zhorsuje.

ved telo nei ej na baterku, potrebuje sa zregenerovat, regeneruje sa pocas spanku a tyka sa to aj svalov a klbov.

tu som neico sfotila z netu.

grof_monte_christo
16. nov 2023

Ja keď som cítila chronickú únavu a začali ma bolieť kĺby, mi diagnostikovali autoimunitne ochorenie

sterea
16. nov 2023

@grof_monte_christo môžem vedieť aké? Lebo mňa tiež dlhodobo bolia kĺby a cítim sa unavená

grof_monte_christo
16. nov 2023

@sterea systémové autoimunitne ochorenie, špecifikované ochorenie spojiva, ja som mala aj iné príznaky

sterea
16. nov 2023

@kika541996 bolesť kĺbov môže byť spôsobená aj boreliozou a stým môže súvisieť aj únava.

elenkaba
16. nov 2023

@kika541996 mozu boliet aj svaly, klby. Ja som mala pri chron.nevyspati zimnice, vsetko ma bolelo, dcera katastrofalne spavala do 6 mes, potom trosku lepsie alebo ja som si zvykla

grof_monte_christo
16. nov 2023

Záleží o akú bolesť kĺbov ide, ak je lokálna, treba navštíviť reumatologa.

majamat
16. nov 2023

skus si doriesit oddych. pri malom dietati je to hroza,a le teda je dost riziko takto spavat.

clovek nidky nevie, mozes mat aj nejake ochorenie, ale teda v prvom rade by som tipovala skor tu unavu z nedostatku spanku. hned by som nemyslela na to choroby. ved spanok ma svoju funkciu a absencia spanku nezostane bez nasledkov.

pozor, ak potrebujes dospat a regeneraciu po tak dlhej chronickej unave, moze to nejaky cas trvat nez sa das dokopy, dokonca sa ti moze stat,ze nebudes vediet spat, lebo organizmus sa prestavil na kratky spanok, ale telo tym aj tak trpi. a tiez sa mis tava, ked potrebujem dlshie obdobie dospat, tak nestaci jeden spanok, dokocna aj ked sa mi potom raz podari spat dlhsie, tak som dolamana, ked sa zobudim.

majamat
16. nov 2023

moja kolegyna takto mala unavovu zlomeninu nohy.

ako bolo uvedene v tom screene, kosti sa odvapnuju,svaly stracaju pevnost, cize ksoti stracaju oporu v svaloch a uz to ide. staci mensi tlak na kost a zlomi sa.

falbala132
16. nov 2023

Skús doplniť minerály - horčík, draslík, sodík

comi
17. nov 2023

@grof_monte_christo ake ste mala este ine priznaky prosim ?

grof_monte_christo
17. nov 2023

@comi uff. To je nadlho a radšej do správy

comi
17. nov 2023

@falbala132 ak by ste si našla čas napíšte mi ss