Môže byť z tetánie nízka hladina draslíka?

jjmm123
17. máj 2024

Ahojteee môže byt z tetanie nízky draslík ?
Vždy keď mi idú brat krv ten draslik je nízky. Nie veľmi ale jemne pod hranicou. Endokrinologicke vysetrenie vporiadku, interne aj tam ma pre to sledovali tiež vporiadku, sono obličiek nadobličiek vporiadku, hormóny obličiek nadobličiek vporiadku.
Jedine co mi z toho vychádza je stres(tetania) 🤷🏻‍♀️čítala som že aj zo stresu sa ten draslik znižuje… plus mám histamin každý hovori veď doplnaj ho v strave ale ja mám tu stravu dosť obmedzenú.
Ma niekto takúto skúsenosť ? Ďakujem pekne za odpovede.

thirstymonk
17. máj 2024

@jjmm123 Veľa draslika obsahuje banán, ak ti to pomôže. Alebo používaj srdciarskú soľ

jjmm123
autor
17. máj 2024

@thirstymonk anoo tie sa snažím jesť pravidelne
Aká je to srdciarska soľ ?

thirstymonk
17. máj 2024

@jjmm123 To je chlorid draselny, namiesto štandardneho chloridu sodneho. Chlorid sodny do tela dopravuje sodík, pred ktorým sa srdciari musia mať na pozore (zvyšuje krvny tlak). Takže srdciari uživaju chlorid drasleny a namiesto sodika prijimaju draslik: https://www.dovezieme.sk/eshop/kardiosol-so-zni...

thirstymonk
17. máj 2024

@jjmm123 Sory, aby som to upresnil, je to zmes NaCl a KCl

nikaeli
17. máj 2024

Nie, tetánia nespôsobuje nízku hladinu draslíka. Draslík prijímaš zo stravy, tam bude chyba. Následne môžeš mať zvýšený tep, palpitácie, extrasystoly, poruchu srdcového rytmu, čo mávajú často aj ľudia s tetániou. Som jednou z nich. Draslík mám na spodnej hranici a užívam Kaldyum na predpis od kardiológa, včera mi zvýšil dávku na 2 denne. Vyššie spomínané prejavy mám už cca 4 roky, tetániu mi diagnostikovali 2,5 roka dozadu.

Okrem banánov má viac draslíka avokádo, špenát, zemiaky. Ale pozor pri HITke. Aspoň ja mám po avokáde a špenáte zhoršené prejavy.

jjmm123
autor
17. máj 2024

@nikaeli veď to …ja sa radšej do spenatu a avokáda nepúšťam bojim sa žeby som potom veľmi trpela… mám silnu hitku
Aspoň banány mi nič nerobia tak sa ich snažím jesť každý deň plus zemiaky jem skoro tiež každý deň…

babovka2321
17. máj 2024

@jjmm123 ja som mala tak extremne nizky draslik, az som skoncila na opakovanych infuziach ... Pravdepodobna pricina ... Niekolko mesiacov som pila takmer vylucne dojcensku vodu 🙈

jjmm123
autor
17. máj 2024

@babovka2321 vážne ? Myslite že z toho ? Ja tiež vôbec nepijem minerálky len čistu vodu… asi začnem 😄

babovka2321
17. máj 2024

@jjmm123 cista voda z vodovodu je dobra! Ale dojcenska je pre dojcata, nie pre dospelych, no :D

nikaeli
17. máj 2024

@jjmm123 a áno. Ja tiež pijem iba čistú vodu, minerálky (aj tie tiché) ma nafukujú, bubliny vôbec nevypijem a včera mi kardio povedal, aby som si aspoň raz za čas dala Fatru alebo nejaký ionťak......

jjmm123
autor
17. máj 2024

@nikaeli hmmm kardio vysetrenie ešte nemám kvôli nízkemu drasliku … nevedela som že to rieši aj kardiológ. Ďakujem za tip

nikaeli
17. máj 2024

@jjmm123 nešla som za ním kvôli draslíku, ale kvôli búšeniu, vysokému tepu, extrasystolám, arytmii.. to bol začiatok mojej cesty za diagnózou tetánia po prekonaní c19....

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jjmm123
autor
17. máj 2024

@ninka297 vôbec sa nepotim… malokedy to musí byt veľké teplo
Noo to som čítala že ten stres robí veľa a môže sa draslik znižovať aj tým tak ma napadlo sa spýtať či niekto nemá skúsenosť