Môže byť človek oblbnutý z antipsychotík?

jaro1234444
29. okt 2022

Ahojte. Môže byť človek oblbnutý z antipsychotík? Beriem večer olanzapin 10 a apiprazole 15 a ráno beriem citalec. Mam diagnostikovanú úzkostnu poruchu a momentálne akutné a prechodné psychotické poruchy. V hlave si stále predstavujem ako niekto konkrétny niečo hovorí v situácii nejakej alebo ja. Alebo hoci jaké blbosti sa mi tam hovoria. Ale uvedomujem si to a viem že to produkuje len moja myseľ, toto sa mi deje už pár mesiacov, takisto musím vykonávať rituály, ako napr. že stolička musí byť tak posunutá, stále niečo kontrolovať na internete a iné blbosti. Vo výpise mam napísane niečo ako auditívne halucinácie aj. Budem vďačný za každú skúsenosť a radu.

deti95060810
29. okt 2022

olanzapin je silný liek. Dávajú ho autistom.
citalec - to je AD... nie moc silný .
Samozrejme že z tejto kombinácie môžeš mať kde aké stavy... To si mala aj pred liečbou? Informovala si o tom lekára ? možno treba zmenu liekov.

jaro1234444
autor
29. okt 2022

@deti95060810 ahoj. najskôr som mal seroxat len, nebral som ich poctivo, na úzkostnu poruchu, ktorej príznaky sa začali objavovať asi 7 rokov dozadu. Šiel som k psychiatričke so zlým stavom, že som nebol schopný skoro nič a hrozným pocitom úzkosti a týmito myšlienkami, resp. hlasmi. Stále mi menila lieky len, bral som snád všetky možné antipsychotiká. Neviem popravde už posúdiť môj stav pred tým a teraz ale vedel som viac menej normálne fungovať. Spoločnosti sa nevyhýbam a pocit že som autista zas nemám popravde. Doktorka mi stále zvyšuje dávku antipsychotík

deti95060810
29. okt 2022

@jaro1234444 ak sa necítiš Ok, otravovať lekára... nič iné ti nepomôže.

dori2
29. okt 2022

@jaro1234444 to su lieky na tazkosti ktore pises, nie na autizmus a ano- kym si organizmus zvykne mozebyt clovek z nich trocha oblbnuty. preto sa liecba nastavuje obycajne na oddeleni pocas hospitalizacie…

jaro1234444
autor
29. okt 2022

@dori2 nie som momentálne nejak veľmi zle na tom, sú ťažkosti, ktoré mám ale nemám pocit že som zrelý na hospitalizáciu, ale chápem že telo si potrebuje zvyknúť na to

dori2
29. okt 2022

@jaro1234444tak ak si to nikdy neuzival treba troska casu…

jaro1234444
autor
29. okt 2022

@dori2 ďakujem za radu

jaro1234444
autor
29. okt 2022

@deti95060810 Ďakujem aj tebe

majamat
29. okt 2022

vacsina liekov, ktore ovplyvnuju psychiku, moze sposobovat spavost a unavu.

ono to nemusi byt o sile leiku, ci beznom ucinku lieku, ale moze to mat taky liek ako neziaduci ucinok. zo ake amju dane lieky neziaduce ucinky by malo byt aj v letaciku.

napr, poznamapr ludi,c o brali na volnenie svaloveho napatia liek Sirdalud. boli v pohode. ja som si ho dala vecer a druhy den rano a ja som cely den lezala, pulz okolo 50, hlava sa mi tocila este aj poleziacky.