Môže bolieť neustále žlčník?

14. feb 2023

Dobrý vrver chcem sa opýtať je m z n e žeby stále v kuse bolel zlcnik kus auza a zas boli

divokykonik
14. feb 2023

Keď je už v biednom stave, bolí veľmi často. Ja som už mala podráždený aj pankreas, to boli bolesti po jedle 😂.

sissy27
14. feb 2023

Ano, je to mozne. Pravdepodobne mas zlcovy kamen uz v zlcovode. Uz vcera si mala byt u lekara…

simona92101
14. feb 2023

Ano moze,ak mas kamene,tak treba dat von.mne to zacalo v tehotenstve,a po porode som behom tyzdna mala 3x zachvat aj napriek tomu ze drzim dietu.

autor
14. feb 2023

@simona92101 mam viac malých kameňov a v poslednu dobu nemám záchvaty ale boli ma

simona92101
14. feb 2023

Ak mas kamene,netreba otalat.

viestta
14. feb 2023

ked ta boli takmer vzdy moze byt zapaleny, najvyssi cas to riesit. Skor ako to bude naozaj vazne

autor
14. feb 2023

@simona92101 a si po operacii uz

simona92101
14. feb 2023

Zial nie,termin mi dali az o mesiac,kedze mam 4m dcerku a doteraz som dojcila,operacia mozna nebola.zatial ma prisnu dietu,a musim do terminu vydrzat

janka_266
14. feb 2023

Treba si dať pozor na to, či už nezltnete, a na farbu moču. Môže byt, že sa Vám už zasekol kameň v zlcovode.

autor
14. feb 2023

@janka_266 no super a ešte môže boliet cele brucho mbe terás bolo tak hrozne že som myslela ze unrem ale bolelo od žlčníka cele brucho

lulu2014
14. feb 2023

Vy uz bezkajte na chirurgiu … ked boli cele brucho. Ja som to mala pri zapale zlcnika. Ani chodit ani sediet … uz aj leginy na gumicku boli problem. A skoncila v nemocke na infuzkach 5 dni.

autor
14. feb 2023

@lulu2014 to vážne nestrážte ani as sa bojim

lulu2014
14. feb 2023

Moja osobna nie davna skusennost.

kitty88
14. feb 2023

Uz by som bola u lekara a nie vypisovala na mk, necakaj, kym sa ti kamen zasekne v zlcovode alebo dostanes zapal pankreasu, ries to cim skor. Zlcnik treba odstranit, ak robi problemy. Ja som pred operaciou (ta bola akutna - z urgentu) dva tyzdne bola len na sucharoch, lebo zo vsetkeho bolesti a zachvaty.

luliu
14. feb 2023

Môže, aj mňa tak bolel, nonstop bolesť, zaspavala som s ňou a ráno som sa s ňou zobudzala. Už mám 2 mesiace pokoj......

lulu2014
14. feb 2023

Zahodit strach a rano aspon k obvodnej na odber krvi. Prip.ak je velmi zle rovno pohotovost. Drzim palce! 😊

autor
15. feb 2023

@luliu a koľko ste vydržali sedím u dokt som zvedavá co mi povie

autor
15. feb 2023

@lulu2014 no bola som.na hirurgii termín mi dal 20.3 tak dúfam ze to neko vydrzim

lulu2014
15. feb 2023

Az?!! Krv a sono bolo spravene ?! Ved ak by”horelo” urcite smer pohotovost. Nie je to sranda ak by bol zapal…..
drzim palce😊

autor
15. feb 2023

@lulu2014 krv som mala vysoké leuko a crp sono kamene viac kameňov no skôr si nenašiel termín mam.drzatbdietu tak uvidím

lulu2014
15. feb 2023

Je tam zapal tym padom. 😞A teda dal aspon ATB?
A toho 20.3 co sa bude diat?

autor
15. feb 2023

@lulu2014 no dal mi infúzie a laparoskopicka operácia ma.caka keď nevidunsamensi myslím neviem ci vidu ci nie

janka_266
15. feb 2023

Samé neodídu, je lepšie operovať, keď sa žlčník ukľudní, a crp klesne, aj ja som tak čakala mesiac, ale teda bola som
Na tom horšie.

autor
15. feb 2023

@janka_266 ved mňa strašne v kuse boli a keď ne ta hore v jamke neviem ale dakedy as do plaču mi je

janka_266
15. feb 2023

A odkedy? Mne keď sa zasekol kameň v zlcovode, tak som mala aj zimnicu. Postupne žltú kozu, tmavý moc

lulu2014
15. feb 2023

Aj tak si myslim ze mal dat atb aby sa to preliecilo./ak to vobec pomoze - mne nepomohlo - po 3 dnoch som mala este vyssie crp a rovno som zostala v nemocke ale su pripady kedy pomozu/ Len dieta v tvojom pripade nebude stacit. Aj ked teda dietu urcite dodrzuj, jedz male porcie aradsej castejsie.
Bude uplne super ak sa ti vylieci zapal a potom sa bude operovat ako ked je zapal.
Ak by si mala bolesti chod na pohotovost aby to nechytilo aj pankreas to uz by bolo 😞.
To mala sesternica … islo jej o zivot a dva mesuace na jis-ke kym ju dali dokopy.
A tam v jamke myslis asi stred pod rebrami?! Moze byt zaludok ale aj pankreas. A ta bolest sa uz potom prenasa vsade. Ja pri zachvate by som to prirovnala ku kontrakciam akurat o trosku vyssue. Ale cely okruh pod rebrami. 😖
Silno drzim palce. A keby bolo horsie urcite smer pohotovost! Doma si nepomozes😞😞.

autor
15. feb 2023

@janka_266 aj zimnicu mam ale neteplotujem abi.nezvraciam len boli a včera cele brucho bolelo nechápala som myslela som ze umrel a to sme v robote ešte bola

autor
15. feb 2023

@lulu2014 toto som sa včera ta bokest ach no keď sa mu to zopakuje pôjdem ba urgent len sa bojím aby benasli ešte dačo horsie

simca06022011
15. feb 2023

samozrejme, aj stale a non stop moze boliet... co este horsie by mohli najst? Ked mas kamene, objednaj sa na vybratie zlcnika a budes mat po starostiach. Cakas len na skomplikovanie stavu. To urgent neriesi, ak ta nevezmu ako akutnu hned na operaciu, akurat tak budes lezat na infuziach a diete v nemocnici. Pri zhorseni stavu a nerieseni, hrozi zapal pankreasu a kopec inych komplikacii a to si pobudnes v nemocnici dlhsie (napr. moja mama bola nieco cez mesiac, museli ju preliecit, doliecit, potom vybrat zlcnik.. no kvoli somarine sa davala do poriadku dlhe mesiace).
Kamene ked ti vyjdu, komlikacie velke mozu nastat, cize na to sa nespoliehaj. Objednaj sa na operaciu. Este zvyknu robit ERCP ak sa zasekne nejaky kamen, alebo neviem este v akych pripadoch, ked vlastne ides na "hadicu" a on urobia pri tom lavaz zlcovodov, vyplavia ak je nieco niekde zaseknute, to si ked tak vygoogli, presne si to uz nepamatam, mne to robili pri kolike riadnej aj krvny obraz som mala vtedy zly.. ale ak ti zlcnik nefunguje, je to kratkodobe riesenie.

janka_266
15. feb 2023

No ak sa to nezlepšuje, tipujem, že do piatka skončite na urgente a na prijme, nenašli vám ani vycestovany kameň? Lebo popisujete podobne príznaky ako moje