Môj recept na cestu zo schizofrénie

kim2028
28. sep 2024

Mám schizofréniu diagnostikovanú pomaly už 8 rokov a zisťujem čoraz viac a viac, že aj s tým sa dá žiť. Neviem, kam dokráčam. To reálne nevie nikto, ale s pohodovými liekmi dá sa všetko. Ciest je určite viacero a netvrdím, že tá moja cesta je jediná správna. Som síce až na plnom ID, ale užívam si svoj život. Mám veľmi veľa dobrých dní v roku a teším sa z toho. Vlastne možno tak 10 dní v roku je horších. Inak je to v pohode. Nikto nemá len dobre dní. Snažím sa, mám svoje obľúbené aktivity, ktoré dokážem už robiť. Dokonca robím aj dobrovoľníka v jednej šachovej komunite a posledný mesiac som zaradil vyššie tempo a zatiaľ to písanie článkov zvládam. Zvládam oveľa viac, ako som sľúbil a to je príjemné zistenie. Už len vydržať a ja už vydržím. Tiež mám rád aj cvičenie, šport, či čítanie kníh. To mi všetko pomáha a nikdy som nemyslel na to, že to dokážem. Tak držte mi palce a majte sa pekne.

oli18
28. sep 2024

Tak to je super správa. Teším sa spolu s tebou, že sa ti takto dobre dari. Všetci máme niekedy blbé dni, ale taký je život. Tak sa drž a nevzdávaj to. 🌳👍

kim2028
autor
28. sep 2024

Ďakujem za milé povzbudenie. Je to tak, že či chceme alebo nie tak nejako pôsobíme aj na ľudí. Ja pôsobím tak, ako som vždy chcel vyrovnane, uvoľnene a spokojne. Hoci prácu nemám, ale to až tak nevadí. Ťažko sa zháňa práca hlavne, keď nemáš skoro vôbec pracovné návyky… Ku tomu isté nežiaduce účinky z liekov...

kim2028
autor
28. sep 2024

Tiež všetko je zložité, ale vážne po 7,5 roku som mal koncentráciu konečne takú, aká ma byť. Že v pohode si prečítam hocijakú knižku a aj dosť si z nej zapamätám. To ma dosť teší. Síce na prácu to nie je u mňa kvôli nežiaducim účinkom liekov a tiež aj kvôli rodičom. Mali by veľký strach, ako by som zvládal pracovný stres. Tak môžem robiť tie články už aj nenasilne bez toho, aby som bol pod tlakom…

blondie333
28. sep 2024

@kim2028 držíme ti palce 🙂 maj sa pekne aj ty

ariola
28. sep 2024

Jeeej, to je super 🥰
Velmi sa s tebou tesim a je skvele, ze si sa s nami podelil o skusenost- mozno prave niekto nieco taketo potreboval pocut 🙏🏼
Si silny a drzim palce, aby si mal tych dobrych dni co najviac🥰🥰

berika
28. sep 2024

Prajem, aby ti vydržalo všetko dobré čím najdlhšie, veľa pozitívneho myslenia a energie. Som rada, že občas pridáš príspevok, je dobré čítať keď píšeš pozitívne veci o sebe, o svojej chorobe.

76california
28. sep 2024

aj ja sa pridávam, že potešila táto správa, nech to myslenie je čo najviac pohodové 🙏 Ti prajem,
a posielam tip, je to sice vsetko v anglickom jazyku, psychiatricka z harvardu georgina ede ma okrem knihy, ktoru cca pred polrokom vydala (ak si dobre pamatam) vela podcastov o strave, ako ovplyvnuje nas mozog, ma dlhorocnu prax a overenu - nechcem napisat dietu - jedálniček, ktorý výrazne pomáha pri všetkých psychiatrických diagnózach 👍

kim2028
autor
28. sep 2024

@blondie333 Ďakujem, aj ty sa maj pekne.
@ariola Ďakujem. Máš asi pravdu. Ono je to aj o tom, že kto ako na sebe pracuje. Hoci ja experimentovať by som už nemal, ale tak snažím sa stále, aby mi bolo lepšie a lepšie.
@berika Ďakujem. Tak ono vydrží to snáď. Mal som teraz aj ťažšie obdobie. Zomrel mi niekto blízky - dedko, ale zvládol som to. Tak zvládnem snáď už všetko.
@76california Ďakujem skúsim pozrieť určite...

akinomel
28. sep 2024

@kim2028 perfektné, veľmi sa teším. Nech sa darí!

kim2028
autor
28. sep 2024

@akinomel Ďakujem... Bude sa dariť. Musí sa... Na šťastie nemal som veľa príležitosti si to pokaziť... Tak len samé zlepšenia...

luccija
28. sep 2024

@kim2028 super, pamätám si tvoje staršie príspevky teším sa, že sa ti darí🙂

mondolina
28. sep 2024

@kim2028
želám čo najmenej " zlých" dní.
nech sa darí.

kim2028
autor
28. sep 2024

@luccija Tak veľmi ste mi tu všetci pomohli a poradili. Pracoval som na tom a nelenil. Tak môžem otvárať detský šampus haha. Dokonca aj s negatívnymi príznakmi som sa vysporiadal. Síce emócie nemám, ale tie nepotrebujem na dobrý život...

kim2028
autor
28. sep 2024

@mondolina Ďakujem. Zlé dní snáď nebudú... 🙂

kim2028
autor
14. okt 2024

Ahojte, ja sa mám celkom fajn v poslednom čase. Robím stále výrazné pokroky a je to aj cítiť. Som už aj celkom zodpovedný, čo sľúbim urobiť tak aj splním. Momentálne mesiac bojujem na viacerých frontoch. Pomáham mame už 3 týždne (prepisujem jej stavebné normy aj s novými zmenami, aby sa orientovala v nich lepšie). Teraz budem jeden týždeň tých 5 noriem, čo som napísal kontrolovať, či odpovedajú prepisu. Vyše mesiaca som veľmi aktívny aj v písaní šachových článkov, čo baví ma. Skoro každý deň alebo každý druhý napíšem nejaký článok a publikujem ho hneď. Tiež mám za to videá z akadémie, ktoré pravidelne pozerám. Chcel by som pridať do svojho života niečo z IT ako aj účtovníctva. To uvidíme ešte, že ako pôjde to.

akinomel
14. okt 2024

@kim2028 ahoj, to je super správa! Nezabudni aj oddychovať 😉 krásne slniečkové dni prajem.

kim2028
autor
14. okt 2024

@akinomel Je pravda, že v poslednom čase oddychujem už menej, ale zvládam to celkom. Aj tebe krásne dní prajem. Nech sa ti darí.