Môj muž sa bojí výšok

17. apr 2021

Ahojte. Priatel ma strach z vysok. Ked ideme na turistiku kde je nova rozhladna tak nejde napriklad lebo sa boji. Boji sa aj v budovach, nevydrzal by napr. na 20 poschodi a vyssie, mozno ani na 12. Byva na 3.poschodi, avsak v kopci tak je tam vyhlad ako z vyskovky do daleka. Tam vravi ze sa neboji. Chcem mu pomoct strach prekonat aspon trochu, pytala som sa ho, ze ako sa mu to spusta alebo, ze nech ideme co ja viem len do polky tej vysky. Nic,boji sa. Nikdy neletel v lietadle kvoli tomu🙈 Neviem ako pojdeme niekam ked uz konecne bude leto a bude sa moct ist na dovolenku. Iba vravi ze ho musim pred tym letom poriadne opit 😂 (vobec nepije). Boji sa aj mostov ak ma cez ne prejst pesi, autom sa neboji. Mate to nejaká podobne?

moonlight1210
17. apr 2021

Nemusi pit, stacia lieky na ukludnenie.

sisa_s
17. apr 2021

Bojim sa vysok, na balkon v bytovke nechodim tak, aby som sa pozerala dole, tiez rozne vyhliadkove veze a rebriky ma desia 😀 ale lietadlom idem v pohode aj 8hodin 😀 vtedy sa sustredim a tesim na dovolenku, v podstate ak sa nieco stane, uz to neovplyvnim 😀 takze to neriesim 😀 ale nejaky liek na ukludnenie alebo kinedryl trosku otapi cloveka, to by zvladol, ak by si sadol do ulicky a nepozeral sa cez okienko 😀

nika82
17. apr 2021

ja byvam na 7 poschodi, ak idem k susede na 8 poschodie a pozrem z okna, tak sa necitim najlepsie, mne robi problem aj vyhliadka na Lomnicku

dada0902
17. apr 2021

Ja sa tiež bojím výšok a tiež by ma nikto na nič nenahovoril raz som išla na kolotoč kladivo a som myslela ze od strachu z tej výšky umrem tiež som bola hrdina však idem ale predcenila som sa aj keď idem na rozhliadnu napr. V bojniviach co je tak som tam išla ako mega dosrata úplne po strede ani ku kraju som nešla letieť by som tiez raz chcela tak uvidím ci to zvládnem musí byť asik on sám o tom presvedčený ze to skúsi neviem ci by bolo dobre nútiť ho 😏

vilma7
17. apr 2021

Aj môj manžel to má, v lietadle letel ale dal si tabletku aby mu nebolo zle. Ale ja to neriešim, on s tým žiť vie a nijak ho to veľmi neobmedzuje

hettinka
17. apr 2021

Aj ja sa bojim výšok a nedá sa s tym nič robiť, mám to od detstva. Ja nechodím na lanovky, rozhľadne, vysoké poschodia, strechy... mne nevadí, kým som v uzatvorenom priestore, Napr kabínkovú lanovku zvládnem, sedačku nie. Pozerať cez zatvorené okno môžem, z balkóna nie. Lietadlo mi nevadí, ale Chodník korunami stromov v Bachledke bol pre mna horor. Nikdy viac.

miskakyska
17. apr 2021

aj ja sa bojím výšok 😀 nohy neod*bem 😀 možem si navrávať hoci čo,nohy zdreveneju a koniec...došla som..je to silnejšie,ako ja 🙂...raz som sa premohla na Strečne a ostala som prilepená k hromozvodu na veži a nespravíš krok čo zahynieš...
@hettinka Bachledku mi stačí pozrieť na obrazku a mám nohy drevené...vlani sme tam plánovali,ale si vravím,že mi to za to nestojí..

lenkakravcova
17. apr 2021

Myslím ze tie lieky na upokojenie nie sú zlý nápad. 🙂

Ja sa tiež bojím výšky, vždy keď nemám terén pod nohami, či je to dva metre alebo 7 poschodí, bojím sa rovnako. Určite neodporúčam sa desiť/premahat nasilu. Poznám, respektíve poznala som jednu pani ktorá pred asi dvoma rokmi šla s dcérou na kolotoč v Košiciach. Bolo tu také vyhliadkové "oko" 🎡.. Pani mala strach z výšky, ale kvôli dcére šla s ňou. Už nie je medzi nami. Dostala od strachu infarkt. 😞😞😞

ndrag
17. apr 2021

Ja sa tiez bojim vysok, ale tvarim sa ze sa nebojim. Som si myslela, ze sa to strati cvikom, ale nestratilo, je to stale rovnake. Nikdy som neodmietla dovolenku, na ktoru sa treba dopravit lietadlom, ani lyzovacku, kde sa treba vyvazat lanovkou vysoko nad svahom, chodim po horach, vyliezla som par vysokych stitov... Ale malo kto z mojich znamich vie ake peklo prezivam ked vidim tu hlbku pod sebou :D. Neviem, co sa s tym da robit, alkohol vedel sem tam otupit strach, ale uz ani ten nepijem par rokov. Kazdopadne viem o mojom strachu a vzdy som sa mu zatial postavila, aj ked ma to stoji velke nervy. Mozno psycholog ak je to az take zle, ze sa boji ist cez most.

hettinka
17. apr 2021

@miskakyska držala som sa v Bachledke muža ako kliešť, ale na tu vyhliadkovú vežu som nesla.

luccija
17. apr 2021

@nika82 mne bolo zle len, keď som bola na Skalnatom a pozerala sa hore ako sa ľudia vezu na Lomnicke😉dostala som taký strach, že som bola v strese už sadnúť aj na lanovku dole do Lomnice.Anonymka všetko čo píšeš mám aj ja😜Iba lietadlo znesiem aj to len s ukludnovakom.dokonca cez malý mostik cez rieku rovno nad vodou mám problém prejdem, ale v prostriedku mám roztrasené nohy a úzkosť.Takze ani nepôjde o výšku, ale o diskomfort, "niečo iné"

luccija
17. apr 2021

@lenkakravcova kolotoč by som tiež mala problém.aj tobogan len tak tak🙈

nika82
17. apr 2021

@luccija ja som bola natom Lomnicaku s mamou, ta sa somna smiala a taky panko ze podte ja vas bude drzat za ruku 😀 reku ani za 1000e tam nejdem, hlavne ze som vyvalila peniaze za lanovku

lilke
17. apr 2021

Pomôcť neviem. Môj manžel tiež tak. Zo začiatku ma to vytacalo, prispôsobila som sa. Keď ideme na túru, nedajbože, aby sme narazili na rebríky či reťaze! To sme sa museli vrátiť. Prenášal to aj na deti, tie našťastie odolali. Ja, náruživá turistka, pre mňa to bol obrovský problém. Naučila som sa, vopred vyberám trasu, kde nie sú otvorené nechranene výhľady. A takéto preňho náročnejšie trasy absolvujem s kamarátmi a teraz aj deťmi, keď sú už väčšie. Má problém aj s lietadlom. Dovolenkujeme najmä u nás, v Česku, Rakúsku a Chorvátsku. Ja aj tak viac inklinujem k horám, takže mne to vyhovuje. 🙂

kaja01
17. apr 2021

Lietadlo mi problém nerobí, ale napríklad som vyšla doma na strechu a už som nemohla zísť dole, otec s mužom ma museli uviazať lanom a pridržiavať.

kaktus87
17. apr 2021

@luccija na lanovku na Lomnicak by ma nedostal nikto, ja som mala dosť aj z lanovky dole do Lomnice.
Lietadlom som ešte neletela😁

angel993
17. apr 2021

Moja sestra má panický strach z výšok. Ani na rebrík nevylezie,stolička je maximum. Napriek tomu letela 2x do Talianska a späť. Tak veľmi sa tam tešila, že prekonala strach. Ale z okienka nepozerala vonku 🙂

miskakyska
17. apr 2021

@kaktus87 pozrela som video z lanovky...asi by som mala aj bobky .,kym by sme došli do ciela,alebo ja neviem,hádam aj príhodu..hore by ma vykopli a dole neviem,asi by musel prísť vrtulník 😀 obdivujem ludí,ktorí tam pracuju cele dni v tej výške..nie..nikdy..hovorím nohy neoklamem...lietadlo tak isto,neviem si to predstaviť,asi by muselo hned po vzlietnutí pristáť

17alexis
17. apr 2021

Moj sice lieta, aj na tury chodime, nas rekord je 4100 mnm, ale neciti sa vo vyske bezpecne. Je to vidiet aj na fotkach, ze zaujme taky postoj, akoby sa nohami zapieral do zeme, nech ho ta vyska nestiahne. Jeho stryko ho ako dieta drzal za nohy z balkona a takto ho to poznacilo. Ja zas mam strach z vody, neplavam, nakolko ma byvaly zo srandy zacal ponarat, ked som sa pokusala naucit plavat. Ked sme s muzom pri mori, on sa vyblazni vo vode a ja lezim a opalujem sa, pripadne si len omocim nohy. Vieme s fobiou toho druheho zit.

andrejka1974
17. apr 2021

Ja sabojim tiez, nastastie lietadlo davam, ale zasa rebrik co i len 2 schodik je tazke prekonat ale postupne sa to mozno u mna zlepsi ja byvam nastastie na prizemi vyssie by som nedala

dejka77
17. apr 2021

Neviem ako sa to da prekonat. Ide o to najst pricinu preco to tak je. Ja mam tiez strach z vysok a neviem preco, prejavilo sa to u mna neskor. Co sa tyka lietadla, to mi absolutne nevadi. Mozno nebude ani jemu. A vzdy moze sediet pri ulicke. Ked sa nebude pozerat von, bude v pohode.

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
17. apr 2021

mm podobne... keď sme stavali dom, na streche robil až po dvoch poldeci....

oblecenie99
17. apr 2021

Ja som to zistila na sebe na vysokohorskej turistike v Tatrách.. No... Vysokohorskej.. Skoro vysokohorskej.. Slapali sme na Predne Solisko hore, keď som sa zastavila a vyhlásila, že ďalej nejdem, nedá sa ani dole ani hore, proste blok. Boli sme asi 15 minút od vrcholu. Tak som si tam sedela v tráve, kukala pred seba, trhala si trávu okolo seba a počítala, koľko asi stojí využitie horských záchranných služieb 😂 ale som sa nejako pozbierala a zišla dole po vlastných.. Ináč sa s tým dá pracovať, lebo mi radi chodíme na túry, najmä v Tatrách, len si vyberám miesta, kde to nie je príliš strmé.. Hneď na ďalší deň po Solisku som si dala aj Rysy, ale nedokázala som sa už vystverat na ten vrch, iba som opatrne kukla na Poľsku stranu a povedala chlapovi že OK, boli sme videli sme poďme het stačilo 😀

jana_eyre_2
17. apr 2021

Môj muž, aj môj brat sa boja výšok a to.su chlapi ako hora.. nie je to nič s čím by sa nedalo fungovať.. keď sme maľovali minulé leto podhľady na dome, tie najvyššie som maľovala ja.. muž chodieval normálne lietadlom na sluzobky do celého sveta, bez problému.. nerobí mu problém výška z lietadla, lebo tam sa nepozerá.. vadí mu výška ktoru vidí a ma dojem že je nechránený - čiže vysoké poschodie,.vysoký rebrík a podobne... (keď sme spolu začali žiť, bývala som na 8mom poschodí a on vtedy ešte fajčil - vždy nacapeny na okne, nikdy sa nevyklonil)

Ja sa výšok nebojím, ale lietadla.teda áno - nie je problém pre nás cestovať - máme auto a chodievame tak.. hlavne kvôli mne, naozaj mám z lietadla veľký rešpekt.. nie kvôli výške..

lintu
17. apr 2021

Cez most, a iné takéto štandardné nutné mestské výšky, ho môžeš skúsiť chytiť za ruku. V rámci ostatných oddychových aktivít by som sa mu prispôsobila. Nesilila by som to. Hlavne pri turistike sa výškari zvyknú bárskde zaseknúť a zablokovať chodník. Taký celkom milý trapas, keď človek niekde visí, nedokáže zo sebou pohnúť, blízki s ním nevedia pohnúť, za nimi sa kopí rada ľudí a ako bonus treba privolať ešte niekoho na pomoc 😂

lintu
17. apr 2021

@oblecenie99 to si ešte dobre dopadla, že si sedela a trhala trávičku. Raz v správach dávali reportáž, kde niekto zostal visieť na rebríku v Slov. raji či kde 😀

tncka
17. apr 2021

Aj ja sa bojim vysok,na balkon nevyjdem ani nahodou,na chodnik korunami stromov ani za nic ale letela som milion krat,to mi nevadi. To je taka vyska ze neriesim🤣 ale keby ma chcel niekto tomu strachu odnaucit nejak,nepochodi. Nema sancu.

pele
17. apr 2021

Aj ja sa bojim vysok a asi sa s tym neda nic robit. Co pomoze? Mne dojem, ze som v uzavretom priestore. Tzn. uzavrety vytah, ked 'nevies', ze sa vezies vysoko, mury aspon po plecia, ak pozeras z 20. poschodia. V lietadle by som ho posadila do ulicky a zatiahla roletku na okne. Na moste by som ho dala do hlucika kamaratov, aby okraje nevidel. Ak si zaroven zamestnavam mysel niecim inym, je to lahsie. Napr. odkedy mam deti a v lietadle stale nieco chcu, tak sa bojim menej ako predtym, lebo skratka nemam cas mysliet na to, kde som🙂 Vyhliadkove veze, kde vidis priamo pod nohy, zabradlie je nizke a este sa to cele kyve vo vetre, to sa mu ani necudujem, ze nedava. Ten pocit sa neda ovladnut myslou, to je podvedome. Ale myslim, ze sa s tym da zit. Rozhodne by som ho nenutila, on za to nemoze. Da sa robit kopec veci, kde vysky nehraju rolu, pripadne ak sa nechces vyskovych aktivit vzdat, tak ich robit s inymi ludmi. Urcite ti bude vdacny za pochopenie.