Modrina po roku

15. júl 2024

Dievky, presne pred rokom som spadla a uderila sa o zeleznu tyc na oboch nohach pri clenkoch ale spredu...na oboch nohach som mala modriny, nic strasne, z jednej nohy mi modrina v pohode zmizla, z druhej nie ..kedze sa mi dlhsie hoja modriny neriesila som to, nic ma nebolelo a cez zimu sa mi zdalo, ze mi modrina bledne...ale presiel rok a ja som sa dost vyrazne opalila, modrina sa mi velmi zvyraznila, je takej cervenej az hnedej farby, na dotyk tam citim tvrde...ludia sa ma zacali pytat co to mam pritom to je rok stara vec...navyse okolo tej modriny sa nedokazem opalit mam tam biely kruh...mali ste nieco podobne? Zacala som si znovu davat heparin ale neviem ci to po roku bude mat efekt...akemu lekarovi by som mala ist? Hematologovi?

butterflyeffect
15. júl 2024

Odporucam k lekarovi-kludne vseobecny on uz bude vediet na koho posunut. Mohla tam ostat nejaka vnutrona zrazenina co sa nevstrebala ale moze to byt nieco na pokozke alebo aj nieco ine co zaregovalo na naraz. Nechcem strasit nemusi to byt tvoj pripad, ale jedna moja znam mala teke na bruchu ako modrina a svetla koza dlho jej to nemizlo brali jej z toho vzorku na histologiu a nakoniec jej potvrdili autoimunitne ochorenie…

autor
15. júl 2024

@butterflyeffect ano samozrejme moze to byt cokolvek ale presne tam som sa udrela a bol to velmi silny naraz...pojdem radsej s tym k lekarke...a ake ochorenie jej zistili ak sa mozem spytqt?