Močové cesty a more

amanda12
15. júl 2014

Mávate niekto časté zápaly močových ciest a mechúra? obliekate sa poriadne atd? A boli ste pri mori? Ako na Vás vplýva? Zhorší sa Vám stav, alebo zlepší ????

amanda12
autor
16. júl 2014

@minnie2013
@usiatko308
otvorila som novú diskusiu ale akosi sa nikto nehlási, pre to pridávam Vás dve lebo viem že vy určite prispejete 🙂 Ďakujem

cicus13
16. júl 2014

@amanda12 Ja mavam caste zapaly a poviem Ti more tomu nijako nepomaha. V prvom rade hned dole spodny diel plaviek cize som so sebou nosila 4x spodok na vymenu. Bohuzial 😖 , ale zvykla som si uz. Vzdy lepsie ako uzivat ATB v letovisku...aj to sa mi uz stalo 😒

cicus13
16. júl 2014

@amanda12 a este som zabudla na brusnice 😀 cize urinal a urosept mam vraj uzivat dozivotne 😀

minnie2013
16. júl 2014

@cicus13 A co byva vacsinou pricinou tvojich zapalov? Teda myslim spustac ...

sellena
16. júl 2014

@amanda12 ahoj, mávam s tým problém...začalo sa to asi po 3 rokoch bývania na intráku...wc aj sprcha boli pre 10 ľudí a staré také, že ešte moja mama to zažila, čiže odvtedy sa to vlečie so mnou...spúšťač ani neviem identifikovať, proste je všetko v poriadku a o hodinu to napríklad vypukne, všetko ma bolí, páli, potím sa a nasadzujem urinal akut a čaj...more na to podľa mňa nemá vplyv, určite neublíži, skôr keď tak pomôže, ale ak by si mala byť dlhšie v mokrých plavkách - niekde v nich sedieť dlhšie a tak podobne, tak ich vymeň 😉

amanda12
autor
17. júl 2014

@cicus13 mne to nezaberá, mne len ATB a ešte d-manosa propolis a občas urologický čaj nephrosal

cicus13
17. júl 2014

@minnie2013 spustac ?? Netusim...

cicus13
17. júl 2014

@amanda12 Jaaaj urologicky mam odpity na hektolitre este aj v tehotenstve. Mne tie brusnice pomahaju a este probiotika. ATB ked uz nic nezaberie, ale vacsinou ked sa to objavi tak uz nepomoze nic ine.

dominikane
17. júl 2014

@amanda12 ahoj, ja mavam tiez velmi caste zapaly, zjavuju sa z nicoho nic, je tazko povedat, co je spustacom, aj ked si clovek dava na komplet vsetko pozor.. spravne a teplo sa obliekat a podobne.. more mi k tomu moc nepomohlo, chytilo ma to aj na dovolenke a to tak, ze nepomohlo nic, len som si musela nasadit ATB :( a ako pisu baby, ked sa kupat, tak hned prezliect plavky. A urologicky caj, citronova voda, petrzlenovy caj a brusnice..

zuna89
17. júl 2014

ja mávam časté zápaly, ale obličiek. Ale s tým aj močových ciest. (za posledných 5 rokov 3x zápal obličky a 4x zápal moč. ciest). Tiež nikto nevie prísť na spúšťač (všetky tričká mám až pod zadok, takže holé kríže u mňa nehrozia), ale nefrologička aj urológ ma posielali k moru, že to by mi pomohlo. Ale ešte som to neskúšala. Ja už rovno keď začínam cítiť teplotu, bolesti v boku a malátnosť (oblička) alebo bolesť, pálenie a rezanie a cikám krv (močové cesty) dávam si predpisovať u všeobecného ATB (Biseptol alebo Ciproflaxín) a hneď naberám smer nefro alebo uro, že "že dobrý už som tu zas..." A samozrejme veľa tekutín a brusnicové doplnky.

minnie2013
17. júl 2014

@dominikane A ako dlho to uz mavas? Otehu si v pohode?

dominikane
17. júl 2014

@minnie2013 v puberte som mala obdobie 2 rokov, kedy som mavala kazdy mesiac, potom prislo obdobie, ked som mala klud a teraz posledne 2 roky zase kazdy mesiac.. otehotnela som uplne v pohode a neplanovane 🙂 🙂 🙂 v tehotenstve som sa vsak toho nezbavila, len je to o to horsie, ze vela byliniek a liekov sa v tehu nemoze, takze clovek si moc nema ako pomoct prirodnou cestou.. brala som 3x ATB v prvom a druhom trimestri.. teraz (KLOP KLOP KLOP) sa ako tak drzim, aj ked stale citim, ze to nie je uplne 100%, ale nie je to ani katastrofa, ze by sa to velmi zhorsilo..

minnie2013
17. júl 2014

@dominikane juj moja tak drzim palceky, aby ste vsetko dotiahli do stastneho konca 🙂 A mavas to aj tak, ze cikas krv?

dominikane
17. júl 2014

@minnie2013 Dakujem velmi pekne, tak snad to dotiahneme do zdarneho konca 🙂 uvidime ako rychlo sa malemu bude chciet na svet 🙂 niekedy ano, aj krv.. to uz je vtedy jasne, ze to je na ATB.. este co mi pomaha je horuca sprcha alebo kupel, aj ked som pocula, ze prave to by sa nemalo, ale mne to velmi pomaha, uvolni to krce a hned sa zabalit do deky a lahnut

ivanahozakova
17. júl 2014

Najlepsie že vraj je pomarancova kúra pit veľa pomarancovych džúsov😉 ked je zápal močových ciest

amanda12
autor
17. júl 2014

@dominikane no skôr ma zaujímalo či mi to more ten zápal neprivolá :/ držím palce aby ste to zvladli v pohodičke všetko do konca 😉
@cicus13 a počas tehotenstva si tiež mala zápaly? a mohla si urologický?
@zuna89 fu ha tak to si teda s tými intervalmi dobre. Za posledných 5 rokov 4 x zápal močových to je paradička, ja sa do takého čísla nedostanem ani za jeden rok

ivanahozakova
17. júl 2014

Ja ked som bola pri mori skoro vždy som mala zápal močových ciest treba sa vždy prezliest do suchých plaviek.

amanda12
autor
18. júl 2014

@ivanahozakova a to prezliekanie ti pomohlo? ide mi hlavne o to, že napr v bazénoch mam hned zápal a nachytám z neho skoro všetky baktérie ktoré tam sú. V mori je voda slaná, dá sa aj z neho nachytať nejaké čudo? napr mykoza a iné?

ukulela
18. júl 2014

@amanda12 zo slanej vody ziadnu mykozu nechytis. more ako take dezinfikuje - mne pomahalo na akne napr. je rozdiel medzi slanou vodou a termalnou na kupku - prave v tej termalnej sa drzi vsetok sajrajt.
ja mam tiez casto zapaly. uz ked nastupuje, zlupnem poharik zavaranych brusnic, vylucham pol litra urologickeho caju a do vecera je klud. pri mory som nikdy ale ziadny nechytila.
u mna je spustacom zima - ked sedim na studenom, ked mam nohy v zime. preto si urcite vymienaj plavky - nebud vo vlhkom a studenom, mozes si mysliet, ze pohoda, slnko, ale prt. a do rezervy si vezmi daco, co mas odskusane, urinal akut, manosu, cokolvek co vies, ze ti zaberie. slanej vody sa neboj, len si na seba davaj pozor 🙂

ivanahozakova
18. júl 2014

@amanda12 presne tak ako píše ukulela preventívne uzivaj urinal ja som vždy a hlavne vždy prezliest do sucha 😉

amanda12
autor
21. júl 2014

@ukulela jááj dakujem 🙂 no tak mňa ked to chytí tak vačšinou len antibiotika 🙂 dakujem pekne za rady, povzbudila si ma 🙂

tana85
21. júl 2014

ak mozem poradit, zobrat so sebou ATB na dovolenku. neznasam ATB, ked sa da, tak skusam najskor caje (az mi je z nich na grc) a vsetky volnodostupne veci, ale niekedy to nestaci. suhlasim so vsetkym, co ti radia baby hore. mne sa podstatne zredukovali zapaly ked som sa zacala umyvat po velek potrebe. nie vzdy sa to da, v praci pouzivam vlhcene obrusy a poriadne sa zozadu umyjem. lebo hlavne teraz v teple, sa aj odtial moze preniest bakterie a zapal je na svete. skus wobenzym alebo mlady jacmen - obe posilnuju imunitu, po kure wobenzymu som mala vyse roka uplne pokoj. ale ide do penazi. kdekolvek citam o zapale mocoveho mechura, tak pisu, ze sa to neda uplne vyliecit a stale ani nevedia skutocne priciny vzniku. v podstate taka cudna choroba, ale kedze sa na nu neumiera, tak sa mi zda, ze sa im nechce to velmi studovat.

usiatko308
27. júl 2014

@amanda12 Ahoj, ja som zacala mat zase taky podozrivy pocit asi tri dni pred dovolenkou 😒 zacala som sa liecit ako vzdy urinalom, kapucinkovymi kvapkami a vitaminom C, urolog mi predpisal atb, ale kazal mi ich uzivat, len ak sa to zhorsi. Takze si vies predstavit, s akym strachom som isla na dovolenku, lebo to bolo k moru a tiez som mala od tej dovolenky urcite "ocakavania" 😀 😀
Nakoniec to dopadlo tak, ze atb som nemusela brat vobec, a po par dnoch som sa odhodlala aj na milovanie a nic! Vsetko v poriadku....ale samozrejme, nikdy nie dva dni po sebe a so vsetkymi bezpecnostnymi opatreniami ako vzdy.
Buduci tyzden mam ist na kontrolu k urologovi, tak som zvedava, ako to dopadne.