Močové cesty

puertorico
17. júl 2023

Dobrý deň, poznáte niekoho kto mal nárok na invalidný dôchodok kvôli močovým cestám prosím ? Zápaly mám odkedy si pamätám, od mlada. Za posledný rok a pol to už ale nie je normálne, čo mesiac, to antibiotiká , niekedy sa stalo že aj dva krát za mesiac. Všetky vyšetrenia sú v poriadku , aj čo sa gyn týka. Idem na kúpalisko , omočím nohy a na druhý deň už od bolesti "škriabem stenu". Nerada by som išla do ID ale ak by to pokračovalo, tak sa len informujem, nemusíte mi tu nadávať a dávať rady ako predísť problémom. Mne stačí ozaj že mi v zime podfukne trochu bundu a už som tam.... 😢 ďakujem

martinkatinka
17. júl 2023

Toto nie je diagnoza na ID.

walentina7
17. júl 2023

@puertorico porozmýšľaj ci nieje v tvojom zivote niekto komu by si mala odpustiť. Alebo situácia ktorú niekomu alebo sebe nevies odpustiť. Kedze to máš od mlada môžu to byť rodičia. Neurobila si tam blok? Kym neodpustis nikdy močové cesty nevyliečiš.

puertorico
autor
17. júl 2023

@walentina7 ja som veľmi vyrovnaný človek, každému odpúšťam a nemám žiadny blok

puertorico
autor
17. júl 2023

@martinkatinka ďakujem ❤

anavixy
17. júl 2023

Neviem o nikom ale ani som to nikdy neskumala, lebo by mi ani nenapadlo, ze takato diagnoza by vobrc mohla byt dovodom na ID. Mozno ZŤP? Pre mňa bolo celkom prekvapive aj to, že s celiakiou sa da byť ZŤP (hoci chapem finančnú narocnost atd., asi prispevky sa inak nedaju ziskat, nvm). Kazdopadne by ma zaujimalo, ze vlastne co by pri zapaloch mocovych ciest vyriesil ID? To by si celu zimu sedela doma aby ta neofuklo alebo aky zmysel by to malo? Neber to v zlom, nemyslim to vyryvacne, len ma to zaujalo 🙂 a pomimo, mas vyrieseneho aj urologa, cystoskopiu atd?

puertorico
autor
17. júl 2023

@anavixy akože ja som len tak zo zvedavosti pozerala diagnózy do ID a vyšlo tam aj že močové cesty, preto sa pýtam, práveže by som do ID nechcela ísť , ale ak by to takto išlo ďalej, ktovie čo bude so mnou o 5 rokov. Možno budem chodiť s vývodom a sáčkom do roboty. 😵 Je to nepríjemné keď mám prácu s ľuďmi a nemá ma kto ani zastúpiť, a nemôžem si dovoliť každý mesiac byť doma týždeň, lebo to nevydržím v práci a nikto mi to dlhodobo tolerovať nebude.
všetko mám v poriadku ☹ A inak, mám to celoročne, nie len v zime. To je na tom najhoršie. Keby aspoň len v zime, tak si dám 10 vrstiev oblečenia , ale aj v lete, stále 😢

anavixy
17. júl 2023

@puertorico chapem, jasne, to mi ani nenapadlo ze stomia atd… o tom nepochybujem, ze je to velmi neprijemne a pracu samozrejme tiez chapem, tam je to velmi tazke, clovek by radsej pracoval kazdy den ako sa doma trapit s chorobou 😕 drzim palce 🍀

martinkatinka
17. júl 2023

@puertorico vies, ja mam endometriozu, tiež kazdy mesiac bolesti, operacie za sebou a na ID to nie je

salamistka
17. júl 2023

tiež mávam stále zápaly moč. ciest od detstva, normálne žijem, pracujem, športujem...nie je dôvod byť ID

puertorico
autor
17. júl 2023

@martinkatinka inak vieš čo ma najviac dojíma ? Že ľudia ktorí sú ozaj chorí nemajú nárok na nič, a takí (poznám osobne) čo im nič neni si len tak vybavia ID lebo ich muž živí a im sa nechce chodiť do roboty .
Ja dúfam že sa mi to časom upraví a že už budem ok

zenazaba
17. júl 2023

Co znamena "vsetky vysetrenia su v poriadku"? Ake vysetrenia ti boli robene? Okrem kultivacii a gynekologie? Blokurimu uzivas?

martinkatinka
17. júl 2023

@puertorico tiez som mavala caste zapaly mocovych ciest....potom ms preliecili takou imunokurou a odvtedy uz je to celkom ok, viac ako raz rocne ma to uz nechytí .....
Najhorsia bola kombinacia zapalu mocaku a k tomu menstruacia, to ma islo porazit od bolesti....

adaam
19. júl 2023

@puertorico ahoj, aj mne sa tie zápaly opakuju, aktuálne beriem ialurin do močového mechúra. skúšala si aj autovakcínu?

0evita0
19. júl 2023

@puertorico Ahoj ja mam problemy s mocovymi cestami od mala a trva to roky ,vraj zuzeny mocovod ...Nemam narok na ID pracujem ale samozrejme tie problemy su na tuto diagnozu narok nieje ...Cize iba tabletky teplo sa obliekat ,brat lieky a caj ....

puertorico
autor
20. júl 2023

@adaam ilauril som brala aj ja a dokonca aj medzi tým ako mi ho dávali som mala zápal. neviem čo je autovakcína

@0evita0 ďakujem ❤