Močáky a časté močenie

juliet86
4. dec 2018

caute. co vam pomohlo na tieto problemy?
ja som dostala nahly silny zapal krv v moci triassky. hned antibiotika ulava 7 dni doma. citila som sa dobre. len som isla k doktorke skoncit pn a hned len z 10min po vonku zas caste mocenie. aj kazdych 15minut. pritom obuta oblecena som poriadne. v paperovej bunde ku kolenam aj topanky s hrubou podrazkou. spala som 4hodky a zas 3krat na wece. co s tym?? co vam pomohlo?

buuu
4. dec 2018

@juliet86 este sa robieva sedaci kupel v dubovej kore..to tiez pomahalo. Mne sa mocaky vracali aj ked som po pohlavnom styku vecer nesla na wc pred spanim..nechala som si tam mnozit bakterie.. skus preventivne uzivat aj extrakty z brusnic..a nosit tielko hlavne

conspi
4. dec 2018

@juliet86 mne pomáhal aj urologický čaj. Je nechutný a najlepšie je ho piť doma ale zaberá

ikonica
4. dec 2018

Skus extrakt z kapucinky (su aj tablety a caj) a d-manozu

pininka
4. dec 2018

Preventívne v takomto počasí urinal a podobné veci a urologicky čaj s brusnicami ale kompotom aby si ich aj reálne zjedla. Inak tiež pozor na pohlavný styk a aj spodnú bielizeň. No určite by som išla na urológii aby mi urobili podrobnejšie vyšetrenie.

juliet86
autor
4. dec 2018

dakujem vsetkym
uronaly caje aj extrakty z brusiniek tinkturu k zapucinky to vsetko mam. je to taky divny pocit akoby som mala studeny moc v mocaku.... lekarnicka mi poradila nejake bylinky borievku a este nieco ine praslicku tusim? mam dojem ze hned po jednej salke som citila ulavu. a plus mi poradila ze na mocaky podobne ako na kvasinky vaginalne (to som mala v auguste) zabera dieta bez sacharidov. . . tak sa do toho i kee nerada pustam. ma s tym niektora z vas skusenost? prijimam dalsie tipy co robit. stve ma to lebo som to vylezala poctivo bola som doma aj ked som sa citila ok. ostala som pn nech nic nepodcenim vyjdem von a bum. tiez mi povedala nech sa vyhybam aj sladkemu slanemu... ach jo. prijimam dalsie tipy od zien co si tym presli dakujem moc

evinea
4. dec 2018

Sedacie kupele je dobre si robit, plus imunitu si myslim, ze si potrebujes dat dokopy. Neviem celkom, ze preco sa vyhybat sladkemu a slanemu, tieto veci maju skor vplyv na mykozu co viem, nie na zapaly, na mocaky 🙂

buuu
4. dec 2018

Ak sa preliecite a vyjdes von a ofukne ta, tak evidentne tam este bakteria tom mechuri stale je. Mne tak na prvy raz nezabralit atb az na druhykrat.

juliet86
autor
4. dec 2018

@evinea
@buuu no vravela ze zapal vytvara kysle prostredie, a to je podporovane travenim sladkeho/sacharidov, ina znama mi to teraz potvrdila, ze nizko glykemicka dieta je fajn aj na tento druh zapalu... tak skusam. cikam tak kazdu polhodinu - hodinu. snad najdem co na to funguje... blbe bakterie...

miza88
4. dec 2018

@juliet86 Ahoj, ja tymto trpim uz 14 rokov a pomaha mi jedine prevencia. Prisne dodrziavat pitny rezim, nezadrziavat moc, vzdy pred sexom ist na wc, vzdy po sexe ist hned na wc a v sprche sa dokladne umyt (to je totalna romantika 😀 ), pit urologicky caj, jest cucoriedky/cernice, davat si pozor aby som bola dostatocne oblecena a hlavne nemala hole clenky a krize...no a ked v niecom z tohto povolim, tak mam zaruceny problem. V poslednej dobe vzdy potrebujem aspon jedny atb a najviac mi zabera nahrievanie nad prevarenymi bylinkami - praslicka, repik. Hrniec si polozim do wc a sedim, sedim a sedim...niekedy ten isty hrniec prevaram aj viackrat a sedim potom dokopy aj 4 hodiny na wc 😀 ale bolest vtedy aspon necitim a popri tom pijem na litre urologickeho caju. A este odporucanie, pokial mas atb, ihned si nasad aj vaginalne cipky, lebo mykoza je viac ako pravdepodobna.

juliet86
autor
4. dec 2018

@miza88 a uz sa ti stalo ze si dobrala antibio bola ok 3-4dni vysla von a bum zase? .... praveze den predtym ako zacal ten prvy hrozny zapal sme mali sex abola som na wc pred aj po. serie ma to. ake pomery si miesas na tie sedave kupele a ako teple to mas? dik

abigaile
4. dec 2018

Baby, za caste zapaly mocoveho mechura je zodpovedna slaba imunita sliznice mechura, kvasinky a celkova imunita. Ja som mavala caste kvasinkove infekcie, skoro kazdu menstruaciu, potom zapaly mocoveho mechura prisli az ked som bola po vysokej...ale teda nic prijemne. Potom som zacala pit aloe vera s brusnicami (jednu konkretnu znacku, nic ine nepomahalo) a nemam problem uz 4ri roky 🙂 Vdaka za ten pocit ulavy a kludu 🙂 Kludne vam napisem, co konkretne som pouzivala

miza88
5. dec 2018

@juliet86 Ano stalo a bohuzial nie raz. Tak vies, mne povedal lekar ze s nejakym tvrdym a velmi naruzivym sexom sa mozem rozlucit a tak aj je, ak sa nechame uniest, som si ista, ze na druhy den mam zasa problem. Chvalabohu za mojho tolerantneho manzela 🙏 Pomery specialne nemam, nasypem aj z jedneho aj z druheho, tak aby plavalo po celom hrnci a necham to uplne prevriet a sadam si uz na co najvrelsie ale davaj pozor aby si sa neobarila. Ja sa este cela zabalim do deky alebo uteraku a tak si tam sedim. Robia sa aj kupele take ale nemame vanu a toto je pre mna praktickejsie.
@abigaile Co si pouzivala? Rada opat vyskusam nieco nove ak to ma pomoct 🙂

evinea
6. dec 2018

@juliet86 neviem, podla mna to nema nejaky efekt, ze to nebude mat nejake vysledky, ale tak uvidis sama, ked si to na sebe vyskusas, ze ako sa budes citit. No bodajby ti bolo lepsie, prajem ti to 🙂

juliet86
autor
7. dec 2018

@evinea no je mi leppsie klop klop. davam si sypany caj zlatobyl a chanca piedra sypany caj. a pauzu od sexu... a ketoznu dietu. a do auta chodim s vankusom z obyvky 😅😅

evinea
10. dec 2018

@juliet86 teraz aj dlhsiu bundu by si mala nosit ak mas, ta ti udrzi teplo a vankus a bude to fajn do auta 🙂

juliet86
autor
10. dec 2018

@evinea ano mala som taku pod zadok ale je fakt ze ked som sadla do auta tak sa vyhrnula. kupila.som so dnes dlhsiu v zare s kacacim perim tal sa na nu tesim verim ze bude sluzot par rokov. lahoda chodit cikat raz za hodinu az fve nie kazdy hodinu styri razy... klop klop https://m.zara.com/sk/sk/páperový-kabát-s-kapuc...

evinea
31. dec 2018

@juliet86 heej? V zare? Tam maju krasne veci a tiez aj kvalitne 🙂 Len ta cena nie je najvabnejsia, ale tak radsej zainvestovat, len aby zohriala 🙂

juliet86
autor
31. dec 2018

@evinea hej mas pravdu bola drahsia 89eur... ale za mocaky v teple mi to stoji. na nieco bolo treba minut vianocne premie 😆😆