Mirena - aktuálne skúsenosti 🙂 alebo nehormonálne teliesko?

misha666
18. nov 2020

Ahojte... viem ze je tu vela takych tem, ale rada by som si precitala nazory zien ktore to absolvovali len max rok dva dozadu... uz dlhsie nad tym uvazujem... a pri citani tych diskusii sa aj tak neviem rozhodnut 🙂

zaujima ma par veci 🙂

Co ste citili pri zavedeni?
Kolko trvalo kym si telo na nu zvyklo? (spinenie, krvacanie, atd)
Pribrali ste?
Nejake neziaduce ucinky?
Necitit ju pri sexe?

Mam za sebou uz 2 porody ... menstruaciu mam ako hodinky a trva max 3 dni... do nehormonalneho telieska sa mi velmi nechce, lebo vraj predlzuje mentruaciu a zosilnuje krvacanie... tak ak mate nejake skusenosti aj s nehormonalnym telieskom, kludne sa vyjadrite 🙂

arianna25
18. nov 2020

Davnejsie som mala nehormonalne a fobre som ho znasala. Nic sa u mna nemenilo, len som bola citlivejsia na mykozy, ale hned podla pobolievania podbruska som vedela, ked nieco nebolo v poriadku.
Teraz mam hormonalne ale kratko. Dva tyzdne. Pobolieva obcas podbrusko, obcas trochu spinenie.
Mam pocit ale uz mensi, ze nieco v brusku citim, ale zvykam si, takze uz to necitim tak ako na zaciatku. Prvy tyzden ma to tlacilo v brusku, ale uz je to lepsie.
Som zvedava aj ja na ostatne zeny. Zatial som citala v starsich temach o roznych reakciach, abo aj o ziadnych.

sophie1210
18. nov 2020

@misha666 ja som si dala mirenu pred 3 týždňami. Zavádzanie trochu bolelo, prvé dva dni ma bolela hlava a podbruško, odvtedy žiadne vedľajšie účinky nevnímam, cítim sa dobre, len špinenie mam doteraz, tak som tiež zvedavá kedy to prestane.

misha666
autor
18. nov 2020

@sophie1210 zavadzali ti to pocas menstruacie? aka bola cena? mala si to na predpis? 😊

sophie1210
18. nov 2020

@misha666 zavádzali mi to v piaty deň menštruácie, mala som recept od lekára, platila som 158€ za ňu plus u lekára 35 € za zavedenie

nickiee0
18. nov 2020

Mám Mirenu rok, cca 4 mesiace som mala hnedasty výtok, odvtedy mám menzes raz za 3 mesiace, aj to úplne slabulinky. Nijako ju necítim, ani neviem, že ju mám. Nepribrala som vôbec, skôr schudla, ale s tým mirena nemá nič 🙂 pri zavádzaní to bolo trochu nepríjemné a bolelo ma potom brucho asi dva dni, ale nič strašné. Inak nemám žiadne nežiaduce účinky, nič sa nezmenilo odkedy ju mám, až na ten menzes. Kľudne sa pytaj ak by si ešte niečo chcela vedieť 🙂 Nehormonalne teliesko mi doktor neodporúčal.

chiccco
18. nov 2020

@misha666 ahoj ja mam mirenu skoro 2 roky teda v januári budú 2...no zavedenie bolo take trochu nepríjemné,lebo vlastne ti musí prejsť cez kŕčok maternice,akože popravde trošku to zabolelo ale oproti pôrodu je to malina.
Zo začiatku som spinila skoro stále,veru prvý pol rok bol všelijakí,bez intimky ani na krok,potom to pomaly ustupovalo,asi po roku uz nespinim vôbec,ms nemavam tiež občas sa mi stane ze mám 1-2 dni slabucke spinenie to v čase kedy by som mala mať ms,ale nie každý mesiac možno raz za 3 mesiace.
Ja som pevne dúfala ze mi to pomôže na migrény,spojené s cyklom,ale veru vôbec to neovplyvnilo,mávam ich stále.
Ďalšia vec co som ja pocítila bolo ze som mala viac vyrazok,co som ja nikdy nemavala,ale aj to sa uz upravilo,momentálne ani neviem ze mam nejaké teliesko,takže som veľmi spokojná,lebo môj najväčší problém bolo nadmerné krvácanie,doslova prve dva dni boli pre mňa utrpením,teraz uz ani normálne vložky nepouzivam,len občas intimku.

misha666
autor
19. nov 2020

dakujem krasne baby za v podstate pozitivne podnety... idem zajtra na preventivku tak sa o tom porozpravam s dokym a asi do toho pojdem 🙂

tetrao
26. jan 2021

@misha666 ahoj, bola si? Mas hormonalne? Ci nie? Napis mi viac prosim, dik

arianna25
27. jan 2021

Ako sa mate, dievcata?
Mne uz sa to ukludnilo. Uz mam mirenu rreti mesiac a uz sa mi vsetko ukludnilo. Vlastne len prvy mesiac bol taky vselijaky, cize pobolievanie podbruska a spinenie. Druhy mesiac uz dobre vsetko. Menstruacia slabucka. Brala som tie prve dva mesiace norethisteron aby som to lepsie znasala, ale bola som z neho priserne nervozna a pribrala som. Uz nepriberam. Uz sa citim dobre, som rada ze uz je klud. Menstruacia mi ma prave zacat, ale zatial vidim len ruzovu farbu trochu. Mozno to tak ostane, uvidime

misha666
autor
27. jan 2021

Ahojte kocky...
@tetrao nie este som nebola lebo mi vysiel menzes cez sviatky a doktor nerobil... dnes som dostala...tak cisto teoreticky by som v pondelok vedela ist na vklad...pokial mam dobre cyto... ale doky nevolal tak najskor mam 🙂 ale mam mykozu :( tak neviem ci to o mesiac este neposuniem :( uz som to chcela mat za sebou...ale s mykozou asi tazko...

@arianna25 super som rada ze sa ti to tak rychlo upravilo... mne doky povedal ze mi predpise nieco proti krvacaniu, ked mi da teliesko nejake lieky... aby som nespinila a nekrvacala vkuse... tak snad buduci mesiac mi to uz vyjde...

arianna25
28. jan 2021

@misha666 opytaj sa doktora na tu mykozu. Aj tak ti to tam bude dezinfikovat. Skus to vystihnut ku koncu menstruacie. Dufam, ze ti tiez dobre sadne, lebo je to fakt super. Uz nemam take silne svoje dni ako som mavala, ze night vlozky dom menila kazfu chvilu. Teraz mam len take slabucke. Mozno by sj intimka stacila, ale odsledujem si to a uvidim. Je to take ine. Uz ani bolesti nemam len trichu som citila slabe pobolievanie. Predtym som mala stale silnu bolestivu ms.

nicka1986
29. jan 2021

Ja mam nehormonalne 2 roky, vraj aj rok sa moze menzes upravovať ale ja to mam stále naprd. Rozmýšľam nad hormo. Stále nepravidelny menzes, špinenie, trvá mi to 10 až 14 dní každý mesiac. Vraj by mi mala pomôcť hormo, môže mi chýbať hormón nejaký... Ale či to nevedia zistiť.. Dal mi na mesiac HAk ale nebrala som ho. Zavedenie bolo trosku nepríjemné, ale dalo sa. Take stipnutie

arianna25
29. jan 2021

@nicka1986 mala som kedysi danu, cyklus aj vsetko mi ostalo rovnake, dobre som znasala. Bolo to davno. Teraz som viac spokojna s hormonalnou - mirena. Ako som uz spomenula, slabunka ms bez bolesti. Stalo to zato kym som si zvykla.
Uvidis ako ti bude, ci nechas do 5 rokov alebo zmenis. Kazde teliesko kazdemu sadne inak.

frederika2011
5. júl 2021

@nickiee0 môžem do súkromnej spravy

nickiee0
5. júl 2021

@frederika2011 áno jasne

janaolivova
27. sep 2021

Ahojte, ja idem za dva dni na vyberanie po 5 rokoch. Popravde mam stoho trošku stres a bojím sa ako mi bude potom. Ale hneď po mesiaci mi vloží dalsie. Asi bude cakat na menštruáciu. Ja si popravde začiatok už ani nepamätám ale určite chvíľu trvalo kym si telo zvyklo. Ale potom nastal "relax". Žiadny menzes, ked tak len dvojdňové spinenie na intimku a to raz za cca 3 mesiace. Takže ja som ani chvíľu neváhala, že by som si nedala ďalšie.