Migrény v tehotenstve

janulka257
4. jan 2019

Momentálne som v druhom trimestri. Takmer každý deň za posledný týždeň mám migrénu, včera, dnes. Tá dnešná je fakt príšerná, mám pocit že mi urve dekel :( chce sa mi vracať, hlava sa mi točí, vadí mi svetlo, zvuk, povyb.. Paralen sa bojím že sú len "lentilky"... čo robiť? Mám pocit že "zdochnem". Čo pomáha?

miirabell
5. jan 2019

@janulka257 levandula. Napr levandulovy olej natriet na spanky ale levandulovy sprej nastriekat na vankus pred spanim.

janulka257
autor
5. jan 2019

@miirabell ďakujem veľmi pekne, určite vyskúšam. Myslela som, že sa nedozijem rána, ale chvalabohu v noci mi migréna prešla.

lejka01
5. jan 2019

@janulka257 ja som mala tiez taketo stavy a pomohol mi paralen, studeny obklad na celo...a to som aj vracala...v tehu mi paralen pomaha, v normale by som si musela dat algifen alebo najsilnejsi panadol

amarilka26
5. jan 2019

@janulka257 mne nepomahali ziadne babske rady a ani paralen. Vynimocne som si dala algifen. Davaju ho aj v nemocnici a gynekolog nemal s tym ziadny problem, aj napriek tomu ze je zasadne za uzivanie liekov. Povedal ze tie bolesti su horsie pre to babo.

juliet86
5. jan 2019

zmerala si si tlak???? maj doma tlakomer a meraj si migreny mozu byt priznakom preeklampsie... alebo len zablokovanej krcnej chrbtice nepodcenovala by som ich

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miirabell
5. jan 2019

@miriam11 suhlasim, ze nie vsetko ucinkuje na kazdeho. Moj manzel mava silne zachvaty migreny, cely den zvykol byt odpisany a na neho levandula zabrala 🙂 Janulka257 sa pytala co pomaha, nam pomaha toto, tak som to napisala. Ona sama vsak musi vyskusat a zisti co plati v jej pripade a co nie 🙂

janulka257
autor
6. jan 2019

@juliet86 vysoký tlak nemám, u mňa štandard do 110/70 😁
no uvidíme, našla som na nete článok jednej lekárky - tak sa vyhýbam telke, mobilu, dávam si striedave sprchy na nohy, masáž čela si robím, veľa pijem, snažím sa trochu cvičiť a zatim som 2 dní bez migrény 😍

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz