Migréna pred menzesom

montemotherone
31. máj 2018

Ahojte, ako zvládate migrénu pred, alebo počas menzesu? Čo robíte, keď to už na Vás ide? ☹ Dajte nejaké babské recepty ❤️

tanika
31. máj 2018

Tak toto je aj moja téma práve dnes som sa zobudila a. Bolest medzi očami až ako keby tak stiahnuté a mám poci že viac jedna strana tesne nad obočím ako začína .a cítim polku hlavy ako keby stiahnutú a sj nos no neviem čo si dať Ibalgin nezaberá to už viem ani panadol ... neviem či je to ozaj teda migrena lebo mám sj lieky na migrénu sumatriptan 50 mg a neviem či už teraz dať polku a začiatku alebo ako no des a to viem že dnes alebo Zajtra isto dostanem menzes .... takze ko ký poprsím o rady !!! Mám zo ja migrénu ? Ako sa Vám prejavuje ?

montemotherone
autor
31. máj 2018

@tanika ja mám tiež zajtra dostať ☹ Mne sa to začína prejavovať pocitom nevoľnosti, takym zvláštnym tlakom, závratom, nepokojom... ani nie tak bolesťou. Potom postupne to prejde do bolesti. Minulý mesiac to bol des. Od obeda až kým som nešla spať. Ja vždy skúšam ísť cez alternatívu- obklady, Magne B6... Niekedy zaberie, ale niekedy nie a potom už prešvihnem ten čas keď som si mala dať niečo proti bolesti. Občas mi pomôže Guajacuran, hlavne keď mám súčasne aj problém s krčnou chrbticou. Uvoľní to spazmus celého tela. Teraz som si dala rovno pol Lexaurinu a uvidím... ☹

h2
31. máj 2018

Ahojte baby, tak s týmto mám dlhoročné skúsenosti, síce nie pred menzesom, ale počas ma 3 dni v kuse bolí hlava. Roky som sa trápila, nezaberalo nič, ani ibalgin, lebo len urýchlil sprievodný znak mojich migrén - zvracanie. Potom mi môj muž poradil, nech skúsim ten ibalgin zapiť colou. Ja, odporkyňa sladených nápojov a coly obzvlášť, som tomu neverila, ale presvedčil ma, skúsila som a funguje to! Len si ten ibalgin musím dať hneď pri prvých príznakoch, keď to prešvihnem, potom je už obyčajne neskoro. Zvyčajne stačí 1-2 ibalginy denne (lebo ono to síce zaberie, ale po odoznení účinku sa tá bolesť zse vráti).

asteri
31. máj 2018

Aj ja toto zazivam kazdy mesiac 3 dni. Babske rady neporadim, nic nepomaha, dokonca ani ibalgin. Od neurologicky som dostala liek na migrenu Frovamen, ma dlhsi ucinok a niekedy mi fakt zaberie jedina tabletka na cele 3 dni. Zial nie vzdy, este asi neviem presne vystihnut, kedy si ju mam dat. Vraj treba hned pri prvych priznakoch...

montemotherone
autor
31. máj 2018

@h2 ja sa snažím týmto liekom proti bolesti vyhýbať kvôli žalúdku. Ibalgin vyložene nemôžem. mám Aulin. Ten už si dám keď je najhoršie, ale veru treba to trafiť na začiatku 😒

h2
31. máj 2018

@montemotherone Mne bývalotiež z ibalginu zle, ale s tou kolou to funguje. Akoby neutralizovala tie jeho negatívne účinky.

algavendova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
31. máj 2018

ticho, tma, migralginy, vyvraciam sa, zalahnut a spat....

fefe123
31. máj 2018

ja si dávam nalgesin, tiež kvôli žalúdku iné nemôžem.... treba dať hneď v začiatku...

tanika
31. máj 2018

@fefe123
@zojazoja
@h2
@montemotherone no kočky ja dnes som si dala polku sumatriptanu 50 mg a fungujem a to som si dala hneď na začiatku inak na mňa už teda alternatívy neplatia len som si s tým vyrobila podľa mňa už aj chronickú bolesť hlavy ale je pravda že toto sa mi objavuje dnes - dva pred menzesom a potom aj pri ovuláciu a nehovoriac keď je veľmi nízky tlak alebo prudká zmena počasia .....katastrofa ....ale čo som vypozorovala treba mi zmeniť stravu žiadne sladké , pečivo , káva ...toto musím obmedziť lebo keď som bola schudnutá aj migreny zmizli .....takže je to stravou ...potom problém hormony metabolizmus to si myslím neviem....

montemotherone
autor
31. máj 2018

@zojazoja len najhoršie je, keď človek musí fungovať s deťmi, alebo v práci ☹

tanika
31. máj 2018

@montemotherone to ani nehovor ja dnes v práci katastrofa ale sumatriptan zabral ...lebo si neviem predstaviť byť v práci ...... s bolesťou hlavy a menzes nie a nie sa spusiť. a prosím ťa koľko máš rokov ? lebo ja budem mať 44 rokov ale tieto problémy s boelstou hlavy a to čo máš ty som začala mávať tak po 40 tke a postupne sa to zhoršovalo a neviem čo s tým bránim sa tým tabletkám ale ...neviem skúsim ešte tú zmenu stravovanie..leboo ak som pribrala vrátili sa aj migreny....

montemotherone
autor
31. máj 2018

@tanika mám 42. Do 31 som bolesti hlavy nepoznala. Potom som začala mať problémy s krčnou chrbticou, a postupne sa mi zhoršovalo PMS ☹ Po čase sa to zlepšilo. V 38 som rodila, 2 roky pohoda, po 2 rokoch som dostala menzes a pravidelne 2 dní pred menzesom začala migréna. Minulý rok v lete po dlhom čase desna, skoro celý deň, a minulý cyklus zase ☹ medzitým také znesitelne :-/ Tiez skúšam kadečo. Ten Guajacuran občas zaberie, hlavne keď cítim takú tenziu, bolesť v krčnej chrbtici...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
1. jún 2018

3 dni kazdych 28 dni . Akurat dnes je ten treti den chvalabohu uz ustupuje . Nepomahaju mi ani lieky od bolesti . Inak tiez som to nikdy nemavala az teraz par rokov , vzdy taky menzes odjakziva ze som ani nevedela ze ho mam . No a teraz katastrofa na stare kolena ... 😞

tanika
1. jún 2018

@janette321 tak nie Som sama prosím ako to zvladaš ,,,,, lebo ja dnes prvý deň menzesu a nezaberá nič hlava boli treští no des nevie čo si dať aby to prešlo 😪😪😪

katka_karla
1. jún 2018

Ja mávam migrény tiež pred "dňami" a mne pekne naordinovala lekárka Frovamen..niekedy stačí užiť 1/2 tab.,hoci doba,kým zaucinkuje je aj tri hodiny,ale potom mám pokoj .. treba asi nastaviť aj správnu liečbu u neurológa,lebo ja som začínala Quarelinom a mne vôbec nezaoberal .. počas celého mesiaca užívať magnézium .. teda presnejšie Magnerot a ten mi tlmí bolesť hlavy počas celého mesiaca .. skúste aj vy toto .. Mg možno niekomu urobí dobre,mne pomáha

veronice
2. jún 2018

Ja sa s migrenami trapim uz dobrych 17 rokov. Hlavne je, ak to uz mate diagnostikovane, dat so tabletku HNED ako citite ze to na vas ide. Mne este lekarka odporucila ze zapit tu tabletku kavou - vtedy ma rychlejsi a silnejsi ucinok. No a potom podla moznosti 3T - ticho, tma, tekutiny a v mojom pripade aj studeny obklad - ten je super. Ja mam trojo liekov - Nalgesin forte si davam ked citim ze to zacina a stiham si dat tabletku. Rizotriptan so davam ked som neustriehla zaciatok migreny alebo ked uz nezabral nalgesin a potom ked nezaberie jedno ani druhe tak si picham injekciu Imigram. Je to celkom sila s takym roztrasenym telom si nieco pichnut a tie vedlajsie ucinky su fakt dost naprd (cela horim z toho) alr akonahle to palenie prejde hore do hlavy tak citim ze mi ta bolest pomaly odchadza....naposledy som mala b januari 13 dni po sebe tuto "radost" a teda aj na neurologii uz nevedeli co so mnou...zacala som viac kavickovat a zelenocajickovat a nastastie sa to dako ukludnilo ale teda mimo som bola riadne....3 tie injekcie som so vtedy pichla behom piatich dni....normalne mam taku zasobu na rok... aj magnerot je super ako tu uz bolo spominane. Ono migrena je potvora - kazdemu zaberie nieco ine a kazdemu to spusta nieco one i ked myslim ze twn menzes je dost casty spustac - aj u mna. Na vsetky migreny vsak plati ze netreba cakat kym sa rozbehne lebo ako neurologicka zhodnotila - migrena je ako vlak - ak ho nezastavis vtedy ked sa rozbieha, potom to uz ide tazko.... drzim vsetkym palce!

tanika
2. jún 2018

@veronice super napísané do bodky maš pravdu . A prosím ako sy tebe prejavuje migrena ? Kde ťa boli a ako ? Lebo teda ja neviem či je to migrena u mňa či len obyčajný bolest ?!!!! Dik za odpoved

veronice
2. jún 2018

@tanika mne to vzdy zacne nad jednym alebo druhym okom, prechadza dozadu a zas dopredu niekedy mas az sanka boli a uz ked zacne hlava pulzovat tak viem ze to nebude na hodinu ani na dve....snazim sa to podchytit ale nie vzdy sa to podari a niekedy to pride z minuty na minutu a to je ze jeden okamih sa smejem a na dalsi ma.manzel nesie do postele....po takychro silnych zachvatoch mam ja potom dalsi problem - zavrat a citim sa ako mechom udreta - ako ked sa zobudis po narkoze ak ta niekedy operovali, no hrozny pocit. To mam niekedy na dalsich par hodin... aj v robote sa naucili ze ked mam studeny obklad na hlave, nemaju na mna rozpravat :D... kolegyna chudera to iste, akurat ona zvykne aj vracat a skoncit na pohotovosti....vzdy jed sa meni pocasie tak si migrenujeme spolu, heh... u mna su totiz hlavne spustace zmena pocasia, stres a menzes

zojazoja
2. jún 2018

@montemotherone presne...to je cisty ,,boj o zivot,, v praci..kto z koho, ja alebo PMS...ale vitaz je vzdy jasny...ale ked je to fakt silne alebo citim, ze to bude fakt silne...tak bohuzial...musim si ist lahnut domov

zojazoja
2. jún 2018

@tanika ja to mam opacne..mne praveze vtedy pomaha kava, cola, sladke....neviem preco je to tak, ale mám to tak :D

tanika
3. jún 2018

Tak kocky ja v piatok ako začal menzes katastrofa nezabralo nič a divne v sobotu cely deň silný menzes s dnes už nič s zase hlavy od rana dala som so indometacin cipok no nič do hodinky som si dala sumatriptan 50 a studené obklady na hlavu no neviem ale mne až polka čela zmeravela mám ju stuhnutu do des. Je to migrena a menzes mi už konči ? Mám bolest v jednom bode nad obočím a tiahne sa to hore na čelo celé mali ste take niečo ?

veronice
3. jún 2018

@tanika takto to mavam pravidelne...skus si pospat so studenym obkladom v nejakej najtmavsej a najchladnejsej miestnosti co doma mate...a pit pit pit

tanika
3. jún 2018

@veronice ďakujem Veronika a je to moje migrena ? A mám sko keby tu stranu čo m boli takú navretú s potom keď si dám obklad tak nenormálne stiahnutu stopnutú a nebudeš veriť magnetická v poriadku ešte to trocha pripisujú dutinam že mám zhrubnutu sliznice ale orl si mysli podlý príznakov že je to niečo neurologické - hormonálne !a inak Asi pred pól hodinkpu prudká zmena lejak z ničoho nič búrka jak das a ja že prečo ťa hlava bože dá sA tak fungovať a žiť ?

veronice
3. jún 2018

@tanika zit sa s tym da....ja uz 17 rokov...len si treba zvyknut a odpozorovat si co pomaha, co robi zle... no a hlavne ak to mas castejsie za.mesiac tak by som to urcite riesila u neurologa. Ja som mala toez vsetky CT aj MR negativne a az EEG mi potvrdilo ze su to migreny a samozrejme aj tie priznaky co som mala tomu nasvedcovali.

nelie
12. jún 2018

Ahojte mavate aj ine priznaky? Ja som teraz 5 den pred menzesom - akurat odisla odo mna zachranka 😞 - uz dva dni mam strasne vypatie, cele telo v krci, stupnuta krcna chrbtica, pulzovanie v hlave, trasie ma, nervozna som, dnes sa pridala uz aj migrena so zvracanim, tym padom vysoky tlak - namerali mi 150/115 ( minule az 180/120 to ma brali uz na hospitalizaciu ) a tep 100 - no strasny stav ... pravdaze lekari stale nevedia z coho presne mi takto byva, pretoze migrena sa dostavi niekedy aj mimo cyklu :/ ... teraz som bola na MR mozgu, zajtra neurolog - ake vysledky vyzeraju OK, na migrenu mi predpisali zatial panadol migrena a moj gynekolog mi skurat nasadil hormonalnu liecbu na 3 mesiace ... este vravia, ze to moze byt z krcnej chrbtice :/ alebo stitna zlaza som aj pocula

tanika
16. júl 2018

@nelie ahoj poprosím ťa o info kedy ti gynekolog robil hormonálny profil odbery po menzese ? či cez ovulku... ? mám problém s bolesťami hlavy s príchodom menzesu ale aj počas ovulky ako kedy . chcem aby mi spravil hormonálny profil dík moc .

nelie
9. aug 2018

@tanika Ahoj, praveze mi nerob ziadne odbery a tiez by som chcela

tanika
9. dec 2018

@nelie ahoj poprosím problém s migrenami . Obvodná mi dala stugeron , neurológ maxalt a gynekológ mi už tento krát navrhol antikoncepciu nízku pre kojace mamičky Desirett .hlava má boli tento krat týždeň pred menzesom no katastrofa mám to za okom a potom to mám tak deň -dva po menzese a dáte keď je ovulku no katastrofa . Prosim čo ti pomáha a berieš aj antikoncepciu ? Dik moc za odpoved 😘