Migréna a krčná chrbtica

ashley298
19. jan 2024

Ahojte mám taký problém tento týždeň má každý večer začína bolieť veľmi hlava na jednej strane ide to až do oci a až do lícnych koti niekedy ma boli aj celá je to také pichanie a také zvláštna veľká bolesť čo by mi NATO pomohlo beriem magnerot a gujacaran môže to byť z krčnej chrptice

solange7
19. jan 2024

Ze chrptica. 😀

ashley298
autor
19. jan 2024

@solange7 čo ti je smiesne

taga
19. jan 2024

@ashley298 povies chrbat alebo chrpat?

gemerka17
19. jan 2024

@ashley298 napísať chrptica namiesto chrbtica je na vrátenie maturitného vysvedčenia, ak ho máš.

taga
19. jan 2024

@gemerka17 to je na vratenie vysvedcenia zo 4 rocnika :(

taga
19. jan 2024

Ale nech odpoviem na otazku: pomohlo by ti navstivit lekara

deti95060810
19. jan 2024

na migrénu sa predpisuje Sumatriptan...

martinkatinka
20. jan 2024

A vraciaš? Lebo toto je bolesť hlavy, migréna sa prejavuje trochu inak

laurika999
20. jan 2024

@ashley298 Bolesť krčnej chrbtice a migréna spolu veľmi úzko súvisia. Áno, tá bolesť z chrbtice strieľa až do hlavy, do spánkov niekedy.
S tým magnéziom a guajacuranom na to ideš veľmi dobre, akurát pridať ešte niečo proti bolesti.
Ak by to nepomohlo, potom už len neurológ, ktorý môže predpísať lieky určené na silnú migrénu z radu triptanov.

simsalabim
20. jan 2024

@ashley298 no mne to neznie ako migrena, skor bolest hlavy z chrbtice. Pri migrene hlava nezacina boliet kazdy vecer... migrena zacne a trva urcity cas, so spojenymi priznakmi ako nevolnost, vracanie, tocenie hlavy, precitlivelost na svetlo, hluk, pachy a podobne. Pri migrene byva bolest skor laklizovana, u dospelych casto okolo jedneho oka alebo v oku, nebolieva cela hlava...

ashley298
autor
20. jan 2024

@simsalabim nemôžem byť vtedy na svetle a aj sa mi točí hlava vtedy cítim sa ako opitá a z magnerotu to nemôže byt

taktotedanie
20. jan 2024

@ashley298 odhliadnuc od gramatiky
magnerot znizuje tlak
Chod v pondelok k obvodnemu

ashley298
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ashley298
autor
20. jan 2024

@taktotedanie meriam si tlak a mám ho vždy dobrý 117/72 akurát pulz mám vždy väčší hlavne ráno keď sa zobudím mám aj 120 a potom to postupne ide dole môže to byť psychicky už natom rozmýšľam lebo mám aj žalúdočné problémi a keby že je to psychické trvalo by to celé dni?

simsalabim
20. jan 2024

@ashley298 migrena to podla mna nie je, skus jemne cviky na chrbticu niekolkokrat za den a ak nepomoze, chod k dr. Co ine sa ti da poradit 🤷‍♀️

ashley298
autor
20. jan 2024

@simsalabim bola som u doktorky mám miernu skoliozu a stiahnuté svaly ale vtedy ma hlava ešte nebola spravili mi rengen chrbtice a mám sa vrátiť iba 4 februára k neurológovi ale aj zo žalúdkom som išla na sone nevideli nic a na to gastro mi dali termín až o 6 mesiacov takže vážne neviem čo stým urobiť a pridružili sa mi bolesti krížov a noch už som naozaj blázon stoho

simsalabim
20. jan 2024

@ashley298 ako hovorim, jemne cviky na chrbticu a do 4.februara v pohode vydrzis.

majlo1234
20. jan 2024

Mozes to mat z krcnej, aj vracanie aj bolesti hkavy aj zavrate. Ja to mam tersz v tehotenstve, pomahaju mi lieky od bolesti a hlavne jemne cvicenie-krutenie hlavou, ale len predny polkeuh(ziadne zaklananie), jemne natahovanie do bokov, zdvihanie a povolovanie pliec smerom k usiam a nakoniec lah na chrbte, a mierne natahovanie krku(to neviem dobre vysvetlit

ashley298
autor
20. jan 2024

@majlo1234 ano mam take zvláštne videnie ze mi to ťahá oci a aj ma stoho bolia lícne kosti a citim sa ako by som bola opitá alebo ako to nazvať

ashley298
autor
20. jan 2024

@majlo1234 alebo to moze vsetko robit stres lebo mam naozaj teraz stresove obdobie a z manzelom nevychadzame tak ako by sme maly mozem mam toto vsetko s toho ?

majlo1234
20. jan 2024

@ashley298 moze aj z toho, a licne ta mozno bolia z toho, ze podvedome zatinas zuby