Microblading verzus permanentný make up

katkadobka
29. máj 2017

Dobrý deň dievčatá, prosím o radu, ak máte osobné skúsenosti. Rozmýšľam nad obočím, aký je rozdiel medzi tetovaním strojom, permanentný makeup, ( také bodkovanie) a čepielkovou metódou, tzv. microblading? Ja vlastné obočie mám, len mi nepravidelne rastie a chcem aby to vyzeralo prirodzene. To je pre mňa dóležité. Aké máte skúsenosti prosím? Ďakujem za rady aj názory

mrkvicka060
29. máj 2017

Ahoj. Ja s tym skusenost sice nemam, iba co vidim z okolia. Ale mne sa zda, ze to obocie robia vsetko podla jednej sablony a jeden tvar obocia bez ohladu na typ tvare, a vysledkom potom je, ze nie na kazdej babe to ukaze dobre.. videla som vysledok daleko horsi ako bolo povodne obocie, pretoze tvar toho tetovaneho obocia sa vobec nehodil k jej tvári. Vyzeralo to hrozne neprirodzene. Takze na tvojom mieste by som si to naozaj dobre premyslela. Ale ked uz mam poradit, prirodzenejsie vyzera microblading...

biolady
29. máj 2017

@mrkvicka060 ano, ale to sa neda povedat o profesionalnych babach ktore to robia. Niektore to naozaj vedia a rozhodne nie je to obocie u kazdeho rovnake.
A za mna, microblading ozaj prirodzenejsi a krajsi, ale bala by som sa zjazveneho obocia potom...lebo predsalen sa reze do koze.

carrot_apple
30. máj 2017

@katkadobka no tak ja už mám dva krát tetované obočie a je to peeeeeeeeeeerfektné a vôbec sa to nerobí podľa jednej šablóny, každá skúsená ženská čo tetuje v kozmetickom salóne ti urobí taký tvar aby to išlo k tvojej tvári a snaží sa zachovať tvoje obočie a dotiahnuť nezrovnalosti, chýbajúce chĺpky, prípadne si ho vytrhá predtým trošku ako ona potrebuje,nakreslí líniu ceruzkou a ukáže ti to, robí sa to 3D čiarkovanou metódou, koža sa nereže, ale vpichuje sa pigment s farbou pod kožu cca 0,5mm, závisí, ja som mala prvý krát tetované 3kou ihlou a druhý krát jemnejšou 1tkou ihlou...odporúčam to!

phibrows
8. jún 2017

@katkadobka ahoj Katka, ak uprednostňuješ prirodzený vzhľad, tvar a farbu obočia, určite ti radím microblading. Vydrží cca 1,5 roka, pretože sa robí len do druhej vrstvy pokožky, avšak preto potom vyzerá tak ako vyzerá. Tvar sa vymeria podľa tvojich čŕt, a obrysu tváre a želania, Je to najprirodzenejším spôsob vytetovaného obočia. Je jedno ako ti tvoje pôvodné obočie rastie, nie raz mám klientku s obočím s rozdielom vo výške aj centimeter. Práve tieto ženy najviac vyhľadávajú takúto ,,pomoc´´. Ak máš nejaké otázky, kľudne mi napíš, alebo si pozri fotky microbaldingu

mrkvicka060
9. jún 2017

@katkadobka no presne toto mam na mysli, co je aj na tej fotke od @phibrows .. so svojim obocim ta slecna/pani vyzera tak nezne, obocie ma oble, uzsie, zjemnuje to pohlad. a zrazu po uprave ma obocie uplne iny tvar, je strieskovite, hrozne zostaruje a pohlad uz nie je taky sviezi... presne toto myslim tym ze obocie ma uplne iny tvar ako povodne a uz to posobi uplne inak.. nehovorim, niekomu sa to mozno hodi, ked ma naozaj problemy s obocim, prilis riedke a podobne.. ale tato pani podla mojho nazoru vyzerala so svojim prirodzenym obocim omnoho lepsie, mladsie a neznejsie.

@phibrows videla som uz nejake Vase prace, niektore su naozaj dobre, vacsinou tie, kde ma klientka naozaj svoje obocie skoro neviditelne. preto nechcem, aby ste moj prispevok brali v zlom samozrejme.. prevedenie techniky je super.

eeffka
9. jún 2017

@mrkvicka060 suhlasim na 100% neviem o co islo klientke ale z mojho pohladu sa zpizdila akos a u nas hovori... snad sa to vstrebe cim skor.

saslavka73
17. aug 2018

No a to sa potom vôbec nemaluje? Len sa vytrhne prebytočné okolo?

brona235
17. aug 2018

@katkadobka ja som sa na to pytala mojho tatera a ten povedal ze aj to cepielkove sa casom zleje ( rozpije ) a vyzera ako normalne tetovane... ale osobnu skusenost nemam.

viva13
9. jan 2019

Môže sa microblading robiť počas menstruacie?

rebecca16
9. jan 2019

@viva13 pokial viem, tak nie.

lilinka182
13. feb 2019

Prosim vas a boli ste niekto na mikroblading Phibrow v Dubnici nad Vahom? potrebujem vidieť realne recenzie a vysledky, Dakujem krasne

gabriellita279
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabriellita279
20. feb 2019

@viva13 ja som dnes akurát na to bola a to mám menštruáciu....

gabriellita279
20. feb 2019

@rebecca16 môže sa, ja som takto na to bola

viva13
20. feb 2019

@gabriellita279 neaktualne yz som bola aj ja

gabriellita279
21. feb 2019

@viva13 super

balabasm
14. aug 2019

Čo som sa dočítala, tak microblading by mal byť prirodzenejší ako samotné tetovanie. Nehovoriac o tom, že ľudia si tie 2 procedúry dosť často zamieňajú :D
info zdroj: https://www.aristora.sk/l/tetovanie-obocia-vs-m...

tessina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julia204
14. aug 2019

@lilinka182 ja som bola v dubnici na microblading ale nie vo Phibrow ale kozmetika Brona. Pani sa učila od Lenky z Phibrow v Dubnici.. Mna odradila vo Phibrow ta prehnana suma.. Tato pani bola o 100€lacnejšia a maximálna spokjnost

tessina
14. aug 2019

Ja som si minuly rok davala, som spokojna, zda sa mi to je prirodzenejsie ako tetovanie. Chcela som dajaky ten tvar a hlavne pokoj od malovania a trhania..Foto pred zakrokom 😁

simsim
26. sep 2019

@tessina a nemozes prosim dat aj fotku ako to vyzeralo po zakroku? tiez nad tym uvazujem ale bojim sa toho.. co ak to nebude dobre? nechcem aby to vyzeralo neprirodzene.. diki,.

balabasm
26. sep 2019

@simsim pri kvalitnej kozmeticke sa netreba bat zlych vysledkov 🙂

simsim
29. sep 2019

@balabasm no ano ale ako mozem vediet ci je kozmeticka kvalitna? osobne nepoznam niekoho kto by mal taketo obocie.. vela kozmeticiek si na FB alebo web dava fotky stiahnute z internetu a nie vlastnu pracu :(

tessina
30. sep 2019
simsim
1. okt 2019

@tessina velmi pekne.. naozaj.. vyzeraju skoro ako prave.. ak sa mozem spytat, kolko si platila?

romi1019
1. okt 2019

@simsim skus pozriet na FB Kozmetika Janka Žilavá, ona ma nadhernu pracu

tessina
1. okt 2019

@simsim 135€

simsim
1. okt 2019

@romi1019 je to v BA?

simsim
1. okt 2019

@tessina dakujem za info. celkom dobra cena.. aj ked videla som ponuky aj lacnejsie tak okolo 100 e..

tessina
1. okt 2019

@simsim jedna bola inde dala 80€ ale potom doplácala za korekciu ešte 30€...ja už nie