Mesačné verzus jednodňové šošovky

24. máj 2021

Ahojte baby, tie čo nosíte šošovky, ale len párkrát do roka - napríklad cez leto ku vode pod slnečné , používate skôr mesačne alebo jednodňové?
Neviem,ktoré sú skôr vyhodnejsie , vzhľadom k tomu že prevažne nosím okuliare a šošovky len párkrát pod slnečné okuliare🙂

zuzkaa1991
24. máj 2021

Ja mam kúpené šošovky mesacn3 a fakt nosim malo kedy hlavne na leto som si kupila aby som mohla mat slnecne okuliare a pohodlné šoférovať.....ale mesacne nosím dlhšie ak napr. Mam ras dvakrat týždenne na sebe

simca06022011
24. máj 2021

no ked ich nosis sem-tam tak urcite denne. V lete k vode a DO vody, by som v mesacnych ani nesla... A vyhodnejsie teda su, lebo nemusis riesit a mysliet na menenie roztoku, cistenie, a celkovo nemusis ani roztoky a puzdra mat, rano hodis do oka, vecer vyhodis do kosa...

autor
24. máj 2021

Ďakujem baby 😘

sisa_s
24. máj 2021

K vode urcite jednodenne, odpada starostlivost o roztoky atd + znizuje sa riziko infekcii 🙂

petamich
24. máj 2021

bezne nosim mesacne, k moru/vode vzdy jednodnove

domiklik
24. máj 2021

Ja nosím normálne mesačne, ráno si nasadím večer vylozim, ale k vode zo zásady jednodňové a hneď vyhadzujem a výplachujem oči. Ale ak si ešte šošovky nenosila, lebo nie je mi to celkom jasné z toho, čo píšeš, tak najskôr by som volila mesačne, ja napriklad zo začiatku som šošovky tolerovala v oku len asi dve hodiny potom museli ísť do roztoku a na druhy deň zas, postupne sa tento i terval predlžoval a teraz vydržím celý deň... Ak by si mala rovnaký problém tak na začiatok sú tie Jednorazové len vyhadzovanie peňazí