Meranie tlaku

mischel12
12. aug 2024

Ahojte baby. Viem ,že dávam viac diskusii ,len chcem vedieť pred chvíľou som si merala tlak mala som 140-90...druhý krát hneď za prvým meraním bol 127-75...a tretí 118-70... Je to podla Vás v poriadku? Ďakujem

martul
12. aug 2024

@mischel12 tlak si máš merať raz v tú istú hodinu, napr. každý deň o 16 v kľude.

vsetkounas
12. aug 2024

@mischel12 Veď ho máš dobrý

patka06
12. aug 2024

Tlak ako taký je OK
Tie rozdiely v meraní robí podľa mňa nekvalitný tlakomer

zuzubb007
12. aug 2024

Jasné, je to ideálny tlak

mojemenonikto
12. aug 2024

Tlak ti môže lietať hore dolu. Neodporúčam čítať pred meraním tlaku smsky v partnerovom telelefóne, alebo pozerať výplatnú pásku. 😁 Ale vážne, pre správne meranie tlaku sa často používa priemer niekoľkých po sebe idúcich meraní s odstupom rádovo v minútach. Tvoj tlak je úúplne v pohode, môžeš byť pokojná. Ak nemáš nejakú indikáciu na zmenu tlaku - stres, nadváha, rodinná anamnéza,... atď., tak sa nemusiš stresovať. Občas si zmeraj tlak ráno, večer a keď budeš mať dlhodobejšie horný nad 130 a spodný nad 90, tak navštív lekára.

viestta
12. aug 2024

Mas nejaky zavazny dovod na tak caste a opakovane meranie tlaku? Ak nie, tak si ho meraj raz denne, v klude, v rovnakej dobe.

lubossi
13. aug 2024

tep a tlak nie su staticke cisla a menia sa ako hore dole ako rychlost a otacky motora pocas jazdy (telo jazdi od narodenia po smrt v kuse 🙂 )
treba si najst rovnake podmienky a aj tak to nebude rovnake. staci sa menej napit, viac solit, alebo si len prelozit jednu nohu cez druhu a uz je to cislo ine..
nehovoriac o dalsich vplyvov - stres, choroby, stav regeneracie, po jedle/pred jedlom..