Menzes hneď po šestonedelí

jaju_ska
9. nov 2015

ahojte kocky, dneska je to 6tyzdnov od porodu a od rana mam taky ako keby hnedy trosku cerveny vytok. Uz asi dva tyzdne som nemala nic. Moze to byt hned menzes tak skoro? Nekojila som vobec a mala som cisarsky. Bolia ma krize aj vajecniky zmeny nalad pazravka a navaly tepla a chladu no proste ako kedysi daavno pred tehu ked som mala dostat. Lenze nekrvacam len je to take neurcite. Na kontrole po sestonedeli som este nebola.

emily203
9. nov 2015

@jaju_ska
Ahoj. Taktiez som to mala take neurcite. 🙂 A to iste, co pises. Dlhsiu dobu to bolo neurcite, stale v pohotovosti 🙂 ,,, ale po takych cca troch mesiacoch som sa dostala do normalu. Len vydrzat. 🙂

jaju_ska
autor
9. nov 2015

@emily203 a doky povedal na to ze to je uz menzes?

maslenka47
9. nov 2015

@jaju_ska ak nekojis, tak je velmi pravdepodobne, ze to je bliziaci sa menzes. Tiez som mala prvy 6-7 tyzdnov po sekcii a bol neobvykle silny.

adka2011
9. nov 2015

Ja som menzes dostala ani nie po skonceni sestonedelia, a to som plne kojila ako blazen. Dokonca som po prvej dcerke otehotnela, ked mala necele tri mesiace 🙂

jaju_ska
autor
9. nov 2015

@maslenka47 A prisiel ti hned akoze hned silna krv alebo predtym spinenie?

jaju_ska
autor
9. nov 2015

@adka2011 A vratil sa ti taky isty ci slabsi alebo silnejsi?

emily203
9. nov 2015

@jaju_ska
K Dr. som sla az po 3 mesiacoch 🙂.

adka2011
9. nov 2015

@jaju_ska povedala by som, ze rovnaky, akurat sa mi to samo upravilo - mavala som menzes aj 8-9 dni, teraz tak 4, max.5. Celkovo mi po tehotenstvach zmizlo vela priznakov, s ktorymi som sa dlho trapila (endometrioza, nalezy na krcku maternice, nepravidleny cyklus, cysty...)

bajana
10. nov 2015

Jasné, že to môže byť MS...ja som rodila prirodzene, plne dojčila a deň po šestonedelí som ho dostala. Dr.ma potom presviedčala, že to isto nebolo ono, vaječníky kludne, atd. (bola som u nej asi týždeň neskôr) ale MS prišla zase a potom už pravidelne aj napriek plnému dojčeniu

libka1
10. nov 2015

u mna presne ako cez kopirak @bajana 😉

maslenka47
10. nov 2015

@jaju_ska tak to sa uz teda naozaj nepamatam

jaju_ska
autor
10. nov 2015

Tak dneska som bola u gynekologa a povedal mi ze na menzes je este skoro a mam sa prist ukazat o 10dni. A teraz 10dni budem stresovat preco mam "krvavy vytok" :( aaach jah

sardinka335
10. nov 2015

Samozrejme ze to moze byť menzes...a podla mna to aj je - nekojiš. A tak po 600 nedelí okamzite nabieha cyklus. Ja som porodila na konci juna a v auguste som už dostala....a bol velmi silny...aj ten další septembrový. Teraz som uz ok - brala som na to Utrogestan aby som ho nemala taky silný.

magdulienka2
10. nov 2015

Nemusí to byť na menzes skoro. Po pôrode som sa čistila cca 5 týždňov a potom som dostala menzes. Klasika. Dr. povedal, že to je možné a vysoko pravdepodobne, že to bol menzes. Stáva sa to, ked výlučne nekojis.

jaju_ska
autor
11. nov 2015

Dneska uz sa to rozkrvacalo poriadne a jasnou krvou aj ked doktor povedal ze je to priskoro a je to len spinenie :/

sardinka335
11. nov 2015

@jaju_ska ani to 600nedelie nemusi trvať 6 týždnov...u mna cca 4 týždne potom týžden nič a potom prišiel menzes...Kazde telo je nastavene inak. Samozrejme nie som lekár, ale ja by som sa priklonila k tomu ze uz menštruuješ. Prvý menzes po porode moze byť aj velmi silný.

jaju_ska
autor
11. nov 2015

@sardinka335 skocila som ku druhej gynekologicke ktora ma aj poriadne pozrela a skonstatovala ze menses. A mavala si od vtedy uz pravidelny cyklus?

sardinka335
11. nov 2015

@jaju_ska viac no porodila som v juni takže prvý menzes 7.8...druhy 6.9. tretí 7.10 a teraz som mala krátky cyklus 24 dnovy ze mi to začalo 30.10....tak uvidím...Ja som mavala vzdy viac menej pravidelny cyklus. Ak mavaš pravidelny tak predpokladam ze budeš mať aj nadalej...a ,,samozrejme,, nekojiš, neodsavaš - lebo vtedy tie hormony su zase ine ked sa koji a tak...ze tam to moze byť nepravidelne.

jaju_ska
autor
11. nov 2015

@sardinka335 nie nekojim ani som nikdy nekojila a cyklus som mavala plus minus tri dni. Dakujem za skusenost

sardinka335
11. nov 2015

@jaju_ska neboj bude to dobre, zase sa to rozbehne a budeš to mat tak ako pred tým. 🙂

jaju_ska
autor
12. nov 2015

@sardinka335 no a ako si pisala tak uz od vecta zosilnel a beham hore dole na wecko, takyto silny som nemala este asi ani. Ked mam pisane ze krcok uzavrety mohla by som uz pouzivat aj tampony?

sardinka335
12. nov 2015

@jaju_ska za mna ano....ja som si aj tampony ,,musela,, davať lebo som sa mohla ,,prebalovať,, aj čo pol hodinu. Daj si tampon a aj vlozku. Trva to take 2 dni kedy je to fakt silne a potom sa to ustali.
Ja som nikdy nemavala silnu menštruáciu takze som vedela ze niečo je ,,divne,,. Išla som k mojmu dokimu a hovorim mu to, pozrel ma uzv. a povedal ze mam velmi vysoku sliznicu v maternici....a preto tak silno krvacam. Dal mi na to Utrogestan a další cyklus bol uz mierny tak ako som aj mavala.

jaju_ska
autor
12. nov 2015

Toto o tej zhrubnutej maternici mi povedala aj ta druha gynekologicka co pobedala ze je to iz menzes ze maternica sa este uplne nestiahla ale ze to je vraj normalne

sardinka335
12. nov 2015

@jaju_ska presne tak ako pišeš - mne ešte doktor povedal ze je to aj tym ,,nekojenim,, lebo vlastne tam tie hormony tu maternicu uplne nestiahnu do normalu, pri kojeni sa uvolnuju hormony ktore to skor ,,poriešia,,. Ale tak to len pre zaujimavost. Ono sa to upravi. A ak nie tak su na to lieky - ten spominany Utrogestan a je po probleme.

jaju_ska
autor
13. nov 2015

@sardinka335 ten ne asi len na predpis ze?

sardinka335
13. nov 2015

@jaju_ska ano..predpisuje to gynekolog. Mne to hned napisal... 🙂
Možno sa treba ist znovu opytat ak by si mala silny menzes..čo sa budeš zbytočne trápiť?

jaju_ska
autor
13. nov 2015

@sardinka335 uvidim ci cez vikend to zoslabne ak nie tak pojdem si pytat. A ako dlho si potom este mala?