Menštruačny kalíšok sa vo mne neroztvorí. Ako na to?

momo_55
15. sep 2019

Ahojte mamičky aj nemamicky. Mam otázku ohľadom tejto pomôcky počas menstruacie. Je tu niekto kto menštruačný kalisok používa? Chcela som tomu dat šancu ale nejak to nejde. Kalisok sa mi podarilo zložiť podľa návodu a zaviesť ale problém je v tom ze sa vo mne neroztvori.. Skúšala som okolo dna kruzit prstom, stláčať aj ťahať ale stále ostane zložený. Nepoznáte nejakú fintu ako na to?

0silvia0
15. sep 2019

@momo_55 uz je tu takato tema, tam to bolo uz rozoberane, precitaj aj tam

nikolapie
15. sep 2019

@momo_55 v mieste zloženia kalíška vyskúšaj zatlačiť na sliznicu pošvy

erickatt
15. sep 2019

@momo_55 len trening.. to sa poddá

drobcek53
15. sep 2019

presne tak, tréning 🙂 mne pomáha pustiť ho ešte skôr ako je vloženy hlbšie.. v podstate skoro hneď po tom čo ho zasuniem.. a potom chytiť za stopku a pokývať zo strany na stranu.. a až keď je roztvorený ho posuniem hlbšie.. ale chce to skúšať a nájsť si ten svoj spôsob, kt. ti bude vyhovovať 🙂

simsalabim
15. sep 2019

@momo_55 mozes skusit aj rozne techniky skladania, mne trochu trvalo, kym som si nasla tu, co mi uplne vyhovuje.

https://www.youtube.com/watch?v=lwnK8J8fQxk
momo_55
autor
16. sep 2019

Ďakujem baby, tak budem skúšať ďalej 🙂

tamara1990
29. sep 2019

Baby prosim vas ja mam zasa ten problem ze kalisok sa roztvori ale nepricucne sa a preteka😔. Mam pocit ze mi tam nedrzi pevno a cestuje 😣..vpohode nim tocim okolo a bez mensich problemov ide vytiahnut von len potiahnutim toho konca..uz si neviem rady :( som druhorodicka a kupila som si Lunette 2. Nemate s tym niektora skusenost ?

nikolapie
29. sep 2019

@tamara1990 ja som presne mala takýto problém, že kalisok bol roztvorený, ale stále pretekal kadesi. Potom som niekde čítala, že treba, aby krčok bol pekne vo vnútri kalíška. Stačí keď si nahmatáš krčok a skúsiš ho posunúť do kalíška a mal by ti pekne sadnúť a nepretekať. 😊